Eddie Hallas ir Hafthoras Bjornssonas | Instagram.com nuotr

Eddie Hallas ir Hafthoras Bjornssonas | Instagram.com nuotr

 31-erių metų galiūnų sporto žvaigždė islandas Hafthoras Bjornssonas jau šį šeštadienį mėgins pagerinti įspūdingą pasaulio rekordą. H.Bjornssonas sieks atkelti net 501 kg štangą. Taip jis pagerintų Eddie Hallui priklausantį pasaulio rekordą. Britas 2016 m. atkėlė 500 kg.

„Nežinau, kiek laiko man dar liko galiūnų sporte, todėl turiu tai padaryti dabar. Nenoriu nukelti šio bandymo vėlesniam laikui. Tie, kas treniruojasi jėgai, gerai supras, kad optimalios formos pasiekimas labai nualina organizmą, todėl džiaugiuosi, kad radome būdą, kaip galėsiu siekti pasaulio rekordo saugioje aplinkoje“, - kalbėjo H.Bjornssonas.

Dėl koronaviruso pandemijos visas procesas bus kiek neįprastas. Islandas rekordą mėgins pagerinti savo namuose įrengtoje treniruočių salėje. Dėl apribojimų salėje negalės būti daugiau nei 20 žmonių.

„Iš pradžių norėjau rekordo siekti Bahreine, bet dėl pandemijos renginys buvo atšauktas, todėl nusprendžiau mėginti siekti rekordo namuose. Bent jau taip galėsiu pralinksminti žmones, įstrigusius namuose“, - sakė H.Bjornssonas.

Islandas prieš rekordo siekimą laikėsi griežtos dietos. Kiekvieną rytą H.Bjornssonas suvalgo šešis maišelius ryžių su vištiena. Antrajam patiekalui jis vėl renkasi ryžius, tik šį kartą juos valgo su jautienos kepsniu. Per pertraukas tarp treniruočių jis geria „Reign Total Body Fuel“ energetinį gėrimą. Vėliau jis suvalgo dar keturias maisto porcijas. Dažniausiai jo racione yra ryžiai, špinatai, morkos ir mėsa.

„Dietos laikausi labai griežtai, kartais pasukčiauju tik pavalgydamas picos ar ledų. Per Velykas net neliečiau šokoladinių kiaušinių. Visada pasisakau už discipliną. Jei žinau, kad kažkas, ką įdėsiu į kūną, man gali pakenkti, aš to dalyko neliesiu. Ar aš manau, kad šokoladas man bus naudingas? Tikrai ne. Kita vertus, žinau, kad ryžiai ir kepsnys man padės, todėl juos ir renkuosi vietoj saldumynų. Toks mano gyvenimo būdas. Esu apsėstas šio rekordo. Noriu kreiptis į jaunimą ir pasakyti jiems, kad viskas yra įmanoma, jei tuo tikėsite. Niekas netikėjo, kad aš būsiu pasaulio čempionu ir pasieksiu tiek daug. Net ir dabar sulaukiu daug neigiamų žinučių, kuriuose man rašo, kad rekordo tikrai nepagerinsiu. Tokias kalbas reikia panaudoti kaip papildomą motyvaciją“, - pridėjo H.Bjornssonas, kuris 2018 m. tapo pasaulio čempionu, o 2018 m., 2019 m. ir 2020 m. laimėjo „Arnold Strongman Classic“ varžybas.

Hafthoras Bjornssonas | Instagram.com nuotr

Hafthoras Bjornssonas | Instagram.com nuotr

H.Bjornssono šeštadienį laukia labai rimtas išbandymas. Pasaulis dar nepamiršo, kaip E.Hallas, keldamas 500 kg, nualpo.

„Vos nenumiriau. Spaudimas mano kūnui buvo tiesiog beprotiškas, pradėjo bėgti kraujas iš nosies ir netrukus nualpau. Nesveika daryti tokius dalykus, bet aš tai padariau. Neabejoju, kad šis rekordas ilgus metus išliks nepagerintas“, - tada kalbėjo E.Hallas.

Po bandymo pagerinti rekordą islandas galės daugiau dėmesio skirti savo žmonai Kelsey Henson. Ji spalio mėnesį turėtų pagimdyti berniuką.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų