Edgaras Stankevičius | „Stop“ kadras

Edgaras Stankevičius | „Stop“ kadras

Šią savaitę Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad UEFA savo narėms suteiks 4,3 milijonų eurų paramą. Vis dėlto, Lietuvos futbolo federacija (LFF) reaguodama į klaidingai Lietuvos žiniasklaidos interpretuotą UEFA pranešimą nuosekliai paaiškino visą UEFA „HatTrick“ programos veikimo principą.

„Visų pirma – žinojome, kad tie pranešimai nėra tikslūs, visų antra – tie pinigai net nėra pasiekę federacijos. Šių lėšų prioritetinėmis sritims įprastai laikoma futbolo infrastruktūra bei plėtra, tačiau reaguodama į situaciją dėl pasaulinės pandemijos UEFA sudarė galimybes dalį šių lėšų naudoti neigiamoms pasekmėms mažinti. UEFA sušvelnino sąlygas, kurios leis lengviau aplikuoti į projektinį finansavimą.

Pagal UEFA „HatTrick“ V programą yra skiriama pusantro milijono eurų per ketverius metus. Noriu pabrėžti, kad tie pusantro milijono yra trečdalis fondo numatytų lėšų. Teoriškai mes galėtumėm visus tuos pinigus paimti šiais metais, tačiau tada susidurtumėm su problema, o ką daryti artimiausius trejus metus? Papildomo finansavimo šiai programai trejus metus neturėsime. Šios programos ciklas yra ketveri metai ir per tą laikotarpį mes galime disponuoti šia parama. Stengiamės šiuos pinigus paskirstyti ilgam laikotarpiui“, - portalui sportas.lt sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Sakykite, kodėl jūsų manymu ši informacija į viešumą išlindo dabar?

Tai susiję su UEFA Vykdomojo komiteto sprendimu pakeisti „HatTrick“ programos nuostatus. Įvertinę krizės padarinius, jie praplėtė pinigų naudojimo galimybes. 4,5 mln. eurų buvo planuoti dangų renovacijoms, rinktinių centro atnaujinimui bei ateities projektams, pavyzdžiui, vykdyti naujo sporto kompleksto turėjimą.

Naujo komplekso?

Taip. Dar nesame galutinai nusprendę, tačiau idėjų yra ne viena. Vis dar kalbame apie dešimties metų senumo Naujosios Vilnios projektą, kalbame apie gerą bazę kažkur tarp Vilniaus ir Kauno, taip pat kalbame apie visišką Kauno NFA renovaciją. Jei rinktinė artimiausiu metu persikels į Kauną, būtų logiška turėti kur jai gyventi. Tačiau kol kas tai tik pamąstymai.

Jei jau UEFA lengvina nuostatas, tai gal laikas ir LFF licencijavimo komitetui užsiimti tuo pačiu?

Pakitimų turime jau šiandien. Įvyko pokyčių LFF Licencijavimo departamente, kuriame nebedirba ilgametis depratamento vadovas Laurynas Zibolis. Tikiu, kad šie pokyčiai bus teigiami, nes LFF yra suinteresuoti supraprastinti kriterijus bei padėti klubams. Tikiuosi, kad kitam sezonui būsime visiškai pasiruošę.

Apskritai, mano nuostata tokia, kad licencijavimo įrankis klubams padėtų, o ne juos baustų. Turime sukurti klubų skatinimo programą. Norisi, kad klubai, kurie investuoja ir dirba kasdieninėje veikloje, būtų už tai įvertinti, o būtent per licencijavimą turi atsirasti skatinimo kriterijai.

Tas pats su Comet sistema. Jai išleista labai daug pinigų, tačiau ji iki šiol nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Man nesuvokiama, kad iki šiol teisėjai turi suvedinėti statistiką. Jie, iš esmės, turėtų tik patvirtinti informaciją, kuri būtų pateikiama gyvai. Be to, kai Comete bus suregistruoti visi žaidėjai, tada vėl galėtumėm imtis priemonių, kaip skatinti klubus.

Jau užsiminėte, kad dalį „HatTrick“ pinigų skirsite klubams. Kokie tai pinigai?

Kol kas tai nėra oficialu, tačiau šiemet visiškai turėtų būti padengti A lygos, I lygos, II lygos ir LFF taurės teisėjavimo kaštai. Pavyzdžiui, prieš sezoną buvome numatę A lygai skirti 100 tūkstančių, I lygai – 60 tūkstančių, tačiau akivaizdu, kad šios sumos augs.

Taip pat, turbūt, atsisakysime legionierių mokesčio, tuo pačiu nemažindami paskatinimo už jaunimo integraciją. Čia principinė pozicija. Tie klubai, kurie investuoja į jaunus lietuvius, dėl legionierių mokesčio atsisakymo kentėti neturi.

Labai tikiuosi, kad Vyriausybė tikiuosi, atsižvelgs į futbolo bendruomenės kreipimąsi, taip pat nuostolių sąrašą nusiuntėme į UEFA ir FIFA. Jei ir vieni, ir kiti padėtų, tai klubams padariniai nebūtų tokie skaudūs. Darsyk noriu pabrėžti, kad tie pinigai reikalingi ne federacijai, o klubams.

Ar gali būti, kad federacija, apskritai, per šią krizę nenukentės?

Suabsoliutinti negalima, tačiau klubams ir akademijoms ši krizė smogs stipriau. Kalbant apie federaciją, tai tiek treneriai, tiek administracija, tiek federacijos vadovai pajus padarinius.

Kadangi iki rugpjūčio mėnesio oficialių rungtynių nebus, tai iki to laiko privalome susiveržti diržus. Šiandien dar negaliu įvardinti kaip, tačiau pamąstymų jau yra.

Kaip krizė atsilieps jūsų skolų mažinimui?

Jos jau dabar yra sumažintos. Man keista skaityti įvairiausių spekuliacijų, kad jos auga. Visiška netiesa. Skolos tiekėjams sumažintos, finansinis srautas suvaldytas. Apskritai, per šiuos metus sulaukiame žymiai mažiau skambučių su klausimu, kada bus atsiskaityta?

Vis tik, kalbant apie ateitį, neabejotinai, pandemija savo žymę paliks. Dėl to paties biudžeto perskirstymo. Grįžtu prie padidintos pagalbos klubams ir akademijoms.

Su VMI, sakyčiau, vyksta normalus dialogas. Tikimės, sėkmingo galutinio rezultato. Kaip ir su visais kitais. Kol kas plano, kurį išsikėlėme prieš metus, puikiausiai laikomės.

Kiek bendrą situaciją gali pakeisti FIFA sprendimas dėl pasaulio futsalo čempionato perkėlimo?

Tikiuosi, kad šiandien turėsime atsakymą į šį klausimą. Mūsų pačių noras ir pasiūlymas – perkelti čempionatą į kitų metų rugsėjį. Galvojame, kad dėl visų didžiųjų turnyrų perkėlimų tai būtų geriausias laikas.

Be to, tas perkėlimas turėtų ir daugiau pliusų. Pavyzdžiui, infrastruktūros. Šįmet planavome daryti treniruotes Kretingoje, tačiau ten buvo problemų su salės renovacija ir šios idėjos teko atsisakyti. Vis dėlto, jeigu čempionatas bus nukeltas, Kretinga iki to laiko turėtų susitvarkyti naująją salę, taip pat atsirastų naujų galimybių bendraujant su viešbučiais bei sprendžiant kitus administracinius klausimus.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų