„Riterių“ ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės | BNS/Arno Strumilos nuotr.

„Riterių“ ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės | BNS/Arno Strumilos nuotr.

Karantino pradžioje Lietuvos futbolo klubų asociacijos valdyba priėmė sprendimą A lygos čempionatą pasibaigus karantinui pradėti po 3 savaičių ir išlaikyti savaitinį ciklą, tačiau šiandien vykusios nuotolinės konferencijos metu buvo išgrynintas kitas poreikis. Klubų vadovai diskutavo apie šalyje greitai kintančią situaciją ir priėjo išvadą, kad pirmenybes logiškiausia būtų atnaujinti skaičiuojant laiką tik nuo visaverčių kontaktinių treniruočių pradžios.

Praėjusią savaitę Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas, klubams atsirišo rankos kviesti žaidėjus į stadionus, tarp asmenų laikantis dešimties metrų atstumo, tačiau „Riteriai“ šia galimybe kol kas naudotis neketina dėl kelių svarbių priežasčių.

„Nenorime bėgti įvykiams už akių ir pirmenybę teikiame žaidėjų sveikatai, todėl į aikštę grįžti planuojame tada, kai galės vykti kontaktinės treniruotės 11 prieš 11. Laikantis apibrėžtų reikalavimų organizuojamos treniruotės nuo nuotolinių beveik nesiskirtų, tad kam rizikuoti?

Įsivaizduokime tokį scenarijų, jei kažkas iš žaidėjų ar personalo suserga – saviizoliuotis tektų visai komandai… Ne, toks variantas mums netinka“, – sprendimą komentavo „Riterių“ direktorius Virmantas Lemežis.

Nuo pat karantino pradžios Vilniaus klubo futbolininkams sudarytos ir nuolat atnaujinamos individualios programos, pagal kurias jie turi palaikyti sportinę formą. Anot ekipos vyriausiojo trenerio Mindaugo Čepo, programų įgyvendinimo rodikliai kol kas yra puikūs.

„Dabartinės technologijos leidžia visus duomenis rinkti ir per atstumą, todėl trenerių štabas puikiai žino, kuo gyvena, kaip jaučiasi ir kokios sportinės formos yra mūsų auklėtiniai. Be abejo, mums visiems norėtųsi susirinkti ir normaliai treniruotis, tačiau… reikia išlaukti. Rinktis į futbolo treniruotes ir treniruotis be kontakto nėra jokios prasmės“, – neabejojo M. Čepas.

Kol kas Vyriausybės nutarimas dėl karantino Lietuvoje galioja iki gegužės 11 dienos. Jei tuomet jis nebus pratęstas, o klubams jau bus sudarytos sąlygos visavertėms treniruotėms, A lyga į stadionus turėtų sugrįžti birželio pradžioje.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų