„Atletico“ fanai Liverpulyje | Scanpix nuotr.

„Atletico“ fanai Liverpulyje | Scanpix nuotr.

 Šių metų kovo 11 d., dar nepaskelbus karantino Anglijoje, buvo surengtos atsakomosios UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse, kuriose „Liverpool“ po pratęsimo krito prieš Madrido „Atletico“.

Tuomet koronavirusas jau ėmė sparčiai plisti po Europą, bet į rungtynes vis tiek buvo įleidžiami sirgaliai. Jų susirinko daugiau nei 52 tūkst., o nemažas būrys – apie 3000 – atvyko į Ispanijos. Tai įsiutino Liverpulio merą Steve‘ą Rotheramą. Jis, analizuodamas koronaviruso duomenis Liverpulyje, padarė išvadą, kad atvykėliai ispanai galėjo padėti plisti virusui.

„Jei žiūrovai užsikrėtė koronavirusu renginyje, kuris, mūsų nuomone, neturėjo vykti, tuomet situacija yra skandalinga. Tai galėjo sukelti pavojų ne tik stadione buvusiems žmonėms, bet ir visai medicinos sistemai. Pastebėjome staigiai kylančią užsikrėtusiųjų kreivę ir tai nulėmė, jog 1200 žmonių Liverpulyje užsikrėtė koronavirusu. Situaciją reikia kruopščiai ištirti ir nustatyti, ar užsikrėtimo atvejai nėra tiesiogiai susiję su atvykusiais „Atletico“ sirgaliais. Madridas tuo metu jau buvo vienas iš koronaviruso židinių. Ten žmonėms buvo draudžiama rinktis į masinius susibūrimus, bet kažkokiu būdu 3000 žmonių iš Madrido atvyko į rungtynes ir galėjo prisidėti prie viruso plitimo. Reikia išanalizuoti situaciją. Vyriausybė turėtų prisiimti atsakomybę už tai, kad nepaskelbė karantino anksčiau“, - sakė S.Rotheramas.

Neseniai ir „Liverpool“ legenda Jamie Carragheris pareiškė, kad koronavirusas paveikė jo šeimą. Pasirodo, kad jo žmona ir teta užsikrėtė koronavirusu. Pastarajai netgi teko atsigulti į ligoninę. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.