„Man United“
65 min.
5
:
2
Atsinaujins po sek
„Bournemouth“
Rūta Meilutytė | Organizatorių nuotr.

Rūta Meilutytė | Organizatorių nuotr.

 Nukelta Tokijo olimpiada tapo gera naujiena ne vienam sportininkui, pažeidusiam antidopingo agentūros taisykles.

Įprastai diskvalifikacijos skiriamos ketveriems metams, kad sportininkai praleistų visą olimpinį ciklą, bet dėl metams nukeltos olimpiados ne vienas „susitepęs“ atletas turės galimybę suspėti į nuvažiuojantį 2021 m. vasaros olimpiados traukinį. Jau buvo kalbama, kad diskvalifikacijas būtų protinga „pririšti“ prie didžiųjų sporto renginių, kad dopingo taisykles pažeidę sportininkai privalėtų juos praleisti, tačiau tokia praktika iš teisinės pusės, panašu, yra neįmanoma. Tarptautinis olimpinis komitetas jau bandė įvesti panašią „Osakos taisyklę“, bet pralaimėjo sporto arbitražo teismą.

Vokietijos žiniasklaida įvertino, kuriems sportininkams nukelta olimpiada labiausiai išeis į naudą. Štai ketveriems metams diskvalifikuota turkė Gamze Bulut turės visas galimybes patekti į Tokijo olimpiadą. Jos diskvalifikacija baigsis 2020 m. gegužės 29 d., tad jai liks daug laiko įvykdyti olimpinį normatyvą.

Londono olimpiados 1500 m rungties finale G.Bulut finišavo antra, bet nugalėjusi jos tautietė Asli Cakar Alptekin buvo diskvalifikuota. Visgi, po kiek laiko diskvalifikacijos sulaukė ir pati G.Bulut, praradusi trumpai turėtą olimpinės čempionės statusą.

Šansų dalyvauti Tokijo olimpiadoje veikiausiai neturės Rūta Meilutytė. Jos diskvalifikacija baigsis 2021 m. liepos 20 d. Olimpiada startuos trimis dienomis vėliau, bet akivaizdu, kad lietuvė neturėtų laiko įvykdyti normatyvą, net jei nuspręstų pratęsti karjerą, apie ką rašė savo laiškuose tarptautinei vandens sporto šakų federacijai (FINA).

Tiesa, „Swimming World Magazine“ situaciją vertina kitaip ir tikina, kad lietuvei būtų įmanoma sudalyvauti Tokijo olimpiadoje, jei ji pati to norėtų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.