„Maccabi“
III kėlinys, 3 min.
55
:
50
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“

Koronavirusas nepakeitė „Neptūno“ futbolo klubo planų (5)

2020.04.09 14:40
Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
Kęstutis Ivaškevičius | Klaipėdos “Neptūno“ nuotr.

Kęstutis Ivaškevičius | Klaipėdos “Neptūno“ nuotr.

2019 metai Klaipėdos kraštui pasibaigė ne itin džiugiai – dėl manipuliavimo rungtynių rezultatais iš A ir I lygos buvo pašalinti Klaipėdos „Atlantas“ ir FK „Palanga“. Uostamiesčio futbolas pradėjo ristis žemyn, bet 2020 metų pradžioje atsirado nauja komanda, kuri buvo pasirengusi perimti Klaipėdos flagmano rolę.

BC „Neptūnas“ nusprendė žengti „Kauno Žalgirio“ einamu keliu ir savo 55 jubiliejaus proga įkūrė futbolo klubą – FC „Neptūnas“. Vos sausio mėnesį sukurtas klubas nieko nelaukė ir pradėjo burti komandą, o savo žygį futbolo pasaulyje „Neptūnas“ nusprendė pradėti nuo II Lietuvos futbolo lygos.

„Neptūno“ futbolo treneriu paskirtas Donatas Navikas, o klubo techniniu direktoriumi – buvęs Lietuvos rinktinės saugas, ne vienerius metus žaidęs užsienyje - klaipėdietis Kęstutis Ivaškevičius, kuris vadovauja Klaipėdos futbolo akademijai KFA ir būtent šios akademijos jaunimas turės progą žaisti „Neptūno“ gretose.

Vos paskelbus apie šio naujo futbolo klubo sukūrimą, „Neptūnas“ garsiai pareiškė, kad jų tikslas ateinantį sezoną yra triumfuoti II lygoje ir patekti į I lygą, o tuo pačiu metu pastatyti tvirtą futbolo klubo piramidę, o galiausiai – žaisti ir A lygoje.

Visi tokie planai buvo ruporuojami dar prieš koronaviruso proveržį pasaulyje, po kurio viso sporto pasaulio gyvenimas gal ir nesustojo, bet smarkiai suletėjo.

Daugumai klubų ši pandemija kardinaliai pakeitė ateities planus, smogė finansine prasme ir privertė keisti savo ateities viziją. Natūralu būtų galvoti, kad COVID-19 epidemija pakeitė ir „Neptūno“ futbolo klubo planus, bet... taip nėra.

Sportas.lt susisiekė su K.Ivaškevičiumi ir jis patvirtino, kad „Neptūno“ tikslai išlieka tokie patys. „Neptūnas“ jau turi surinkęs 25 žaidėjus pagrindinei savo komandai ir visi tie žaidėjai laukia, kada vėl bus galima intensyviai treniruotis kartu.

„Pagrindinei komandai turime surinkę 25 žaidėjus. Turime 5-6 patyrusius, aukščiausio lygio futbolo ragavusius žaidėjus ir daug jaunimo, kuris turės šansą debiutuoti antroje lygoje, o kas žais mažiau, žais už antrą komandą trečioje lygoje. Tokią ir turime viziją – duoti kuo daugiau šansų jaunimui“, – sportas.lt kalbėjo K.Ivaškevičius.

„Visiems žaidėjams yra išdalintos individualios treniruočių programos, visi treniruojasi asmeniškai, palaiko sportinę formą, konsultuojasi su treneriais, stebime, kaip kiekvienam sekasi. Žinoma, komandinės treniruotės nevyksta ir visi laukiame, kaip ir kada visa ši situacija pasibaigs. Dar prieš karantiną visa komanda buvo sukomplektuota ir visi žaidėjai pasakė, kad liks komandoje. Laukiame, kada galėsime pradėti rengti komandines treniruotes ir pilnai pasiruošti sezonui“, – dabartines treniravosi sąlygas paaiškino K.Ivaškevičius.

Buvęs Tel Avivo „Bnei Yehuda“ ir Edinburgo „Hearts“ žaidėjas taip pat patvirtino, kad komandai keliami tikslai tikrai nesikeičia: „Sezono tikslai taip pat nesikeičia – norime laimėti II lygos pirmenybes ir patekti į I lygą. Finansinė situacija komandoje taip pat neturėtų keistis, bet čia labiau galėtų patikslinti klubo direktorius Vilius Sukonas. Šis periodas tikrai nenumušė komandai ūpo, darbai vyksta, kaip ir vyko, tik treniruotis negalime visi kartu“.

Visgi II Lietuvos lygoje „Neptūnui“ lengva tikrai nebus. Šiais metais lygoje žais 26 komandos, o pačiam „Neptūnui“ teks žaisti ir miesto derbius prieš Klaipėdos „Rosą“ ir Klaipėdos „Atlantą”. K.Ivaškevičius pripažįsta, kad II lygos pirmenybės bus tikrai stiprios, bet apie Klaipėdos miesto derbius jis dar kol kas negalvoja, nes būsimų varžovų sudėtis dar nėra aiški.

„Manau, kad šiais metais II lyga bus išskirtinai stipri, o ypač mūsų zonos. Puikiai visi mato, kokios čia žais komandos, kaip jos visos stiprinasi ir tikrai nemanome, kad čia bus lengva kažką nugalėti. Viską reikės įrodyti aikštėje“, – tęsė „Neptūno“ techninis direktorius.

Tuo metu apie kitus Klaipėdos klubus Kęstutis pridūrė: „Labai sudėtinga pasakyti. Tiek „Rosa“ dar neturi visos savo sudėties ir nežinai prieš ką žaisi, o „Atlantas“ dar neturėjo nei vienos treniruotės. Kol kas tai yra tik pavadinimai, o ne komandos, todėl sunku ką nors pasakyti apie būsimus miesto derbius. Reikės eiti ir žaisti prieš visus. Tikrai nieko nenuvertinsime ar kažko prisibijosime“.

Nors šių metų sezonas A lygoje dėl koronaviruso kol kas yra sustabdytas, tačiau 6 komandų skaičius tikrai nežavi. Jau pati A lyga kalbėjo, kad 2021 metų sezone planuojama lygos komandų skaičių praplėsti iki 10. Paklausėme K.Ivaškevičiaus ar „Neptūnas“ sutiktų žaisti A lygoje, jei sulauktų tokio pasiūlymo, bet „Neptūno“ techninis direktorius buvo atviras – apie tai klube tikrai niekas negalvojo ir mieliau komanda į A lygą žengtų sportiniu principu.

„Šiai dienai žiūrime tik metus į priekį ir tikslas kiekvienais metais yra tobulėti, stiprėti ir žaisti geriau. Žinoma, norėtųsi kažkada pakliūti į A lygą, bet tai nėra būtinybė padaryti per kelis ateinančius metus ar panašiai. Net nekalbėjome tokia tema. Patekti į A lygą visada galvojome tik sportiniu principu, o tai, kad kažkas galėtų pasiūlyti žaisti aukščiausiame Lietuvos divizione, tokio varianto net nesvarstėme. Kaip jau sakiau, ateinantį sezoną norime augti, tobulėti, stebėti progresą ir žiūrėti, kaip lipdosi pats klubas, visa piramidė“, – užbaigė K.Ivaškevičius.

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų