Kataro paskelbimas pasaulio čempionato šeimininkais | Youtube.com nuotr.

Kataro paskelbimas pasaulio čempionato šeimininkais | Youtube.com nuotr.

 JAV prokurorai neseniai paviešino tyrimo apie 2018 m. ir 2022 m. pasaulio futbolo čempionatų organizavimo teisių suteikimo Rusijai ir Katarui duomenis.

90 puslapių storio kaltinamajame akte daug dėmesio skirta Rusijai. Teigta, kad šios šalies atstovai FIFA viceprezidentui sumokėjo net 5 mln. JAV dolerių. Visgi, kliuvo ir Katarui, kuris taip pat apkaltintas nesąžiningai siekęs teisės rengti pasaulio čempionatą. Anot tyrėjų, iš viso 22 asmenys turėjo lemiamos įtakos, kad Rusija ir Kataras galimai nesąžiningai gautų teisę rengti pasaulio čempionatą.

Kremlius praėjus kelioms valandoms pareiškė, kad kategoriškai neigia visus kaltinimus. Neseniai savo pareiškimą išplatino ir Kataro atstovai.

„Melas skleidžiamas metų metus, bet iki šiol nėra pateikta jokių įrodymų, kad Kataras teisę organizuoti 2022 m. pasaulio čempionatą gavo pamindamas etikos normas ar griežtas FIFA taisykles. Mes griežtai neigiame mums metamus kaltinimus, o prieš bet kokį šmeižtą esame pasiryžę kovoti“, - teigiama Kataro atstovų pranešime.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.