Patrickas Mouratoglou | Instagram.com nuotr

Patrickas Mouratoglou | Instagram.com nuotr

 Serenos Williams treneris Patrickas Mouratoglou atkreipė dėmesį į žemiau reitinge esančių tenisininkų situaciją. Jis ragina ATP, WTA ir ITF imtis veiksmų, kad būtų užtikrinta parama sunkiau besiverčiantiems profesionalams.

„Tenisas – ne krepšinis ir ne futbolas. Tenisininkams niekas nemoka sezoninių algų, viskas priklauso nuo jų pačių žaidimo ir pergalių turnyruose. Negana to, tenisininkai turi patys susimokėti už keliones ir patys mokėti treneriams. Sunku patikėti, kad 100-asis geriausias pasaulio žaidėjas vos suduria galą su galu, nors šį sportą pasaulyje seka milijardas žmonių“, - kalbėjo P.Mouratoglou.

2018 m. atliktas tyrimas parodė, kad tik 250-350 pasaulio tenisininkų gali išgyventi iš šio sporto, bet dėl koronaviruso sustabdžius visus turnyrus tas skaičius dabar yra dar mažesnis. Anksčiau padaryta išvada, kad likę tenisininkai gali tapti sutartų mačų įkaitais, nes kitaip neranda būdų išgyventi.

„Didžiosios teniso organizacijos privalo imtis veiksmų ir elgtis socialiai atsakingai. Negalime žemiau reitinguotų žaidėjų palikti nuošalyje. Tai nėra teisinga. Permainos būtinos, o dabar yra daug laisvo laiko, kad galėtume pradėti konstruktyvią diskusiją“, - sakė P.Mouratoglou.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.