„Williams FW43“ | Instagram.com nuotr

„Williams FW43“ | Instagram.com nuotr

 Koronaviruso pandemija skaudžiai smogė „Formulei 1“. Pranešta, kad birželio 14 d. Monrealyje (Kanada) planuotas etapas taip pat neįvyks. Jis kol kas nukeltas vėlesniam laikui, tačiau veikiausiai organizatoriai turės jį atšaukti.

Šiuo metu sezono kalendoriuje liko vos 13 suplanuotų etapų, iš kurių pirmasis turėtų vykti birželio 28 d. Prancūzijoje. Tikimasi, kad iki tada pandemija jau bus suvaldyta. Dar 7 etapai teoriškai turėtų būti sutalpinti į šio sezono tvarkaraštį, bet praktiškai tai jau neįmanoma.

Mažesnės „Formulės 1“ komandos jau pajautė krizės padarinius. „Williams“ ir „Racing Point“ pranešė, kad savo darbuotojus išleido neapmokamų atostogų. „Williams“ darbuotojai prieš tai buvo sutikę 20 proc. susimažinti algas. Dabar jų algas veikiausiai padengs mokesčių mokėtojai pagal Didžiosios Britanijos vyriausybės paruoštą ekonomikos gelbėjimo planą.

„McLaren“ vadovas Zakas Brownas pareiškė manantis, jog čempionas gali prarasti net 4 komandas. Jis paragino 2021 m. sezono biudžeto „lubas“ nuo 175 mln. JAV dolerių sumažinti iki 150 mln. JAV dolerių. „Lubos“ įtakos turėtų tik trims galingiausioms komandoms – „Mercedes“, „Red Bull“ ir „Ferrari“. Jos galėtų surinkti ir didesnius biudžetus. Tiesa, „Mercedes“, šaltinių teigimu, jau sutinka su mažesnėmis biudžeto „lubomis“, bet „Ferrari“ ir „Red Bull“ tam priešinasi. 

„MotoGP“ jau pasiūlė finansinę paramą sunkiau besiverčiančioms komandoms. „Formulė 1“ to kol kas nepadarė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.