Conoras McGregoras | Organizatorių nuotr.

Conoras McGregoras | Organizatorių nuotr.

 Stokholme (Švedija) esanti „Ericsson Globe“ arena buvo tuščia, išskyrus keletą kovotojų, bandančių pajusti narvą ir apšilinėjančių artėjančiam turnyrui.

Netrukus vienas iš kovotojų apibėgo visą narvą ir iškėlęs rankas į viršų imitavo pergalės šventimą bei pasveikino įsivaizduojamą minią.

Kovotojas dėvėjo marškinėlius, ant kurių buvo pavaizduotas jis pats su Airijos vėliava.

2013 m. balandžio 6-ą dieną Conoras McGregoras ruošėsi ne tik savo pirmajai kovai UFC turnyre bei pirmai pergalei šioje organizacijoje, tačiau ir svajojo, kad vieną dieną viskas priklausys jam.

„Jis suprato, kad tas momentas nebus didesnis už jį ir žinojo, kad tuo metu jis bus didžiausia žvaigždė“, – sakė pirmojo C.McGregoro varžovo UFC Marcuso Brimage‘o vadybininkas Lexas McMahonas. „Jis tik laukė, kol pasaulis jį supras“.

C.McGregoras save įvardino kaip „psichologinį čempioną“ ir niekam neleido jo blaškyti, net ir didžiuliam skausmui, kai chirurginiu būdu turėjo būti ištrauktas jo skaudantis dantis.

„Tai nėra nieko ypatingo, tiesiog dar viena kova“, – prieš savo debiutą kalbėjo C.McGregoras. „UFC, PFC, OFC – jokio skirtumo, kaip tai vadinasi. Kovoji pats prieš save tam, kad taptum geresniu“.

Prieš debiutuodamas UFC, C.McGregoras turėjo 12 pergalių ir 2 pralaimėjimus, o jo pirmoji kova šioje organizacijoje buvo ketvirtoji preliminarioje programoje.

Tai buvo istorinės C.McGregoro karjeros pradžia, pasižymėjusi kilimais ir kritimais. Tas važiavimas kalneliais prasidėjo kur kas anksčiau, nes prieš žengdamas į šį narvą jis gerokai abejojo dėl savo ateities.

ESPN pakalbino keletą žmonių, kurie buvo Stokholme ir matė C.McGregorą jo UFC karjeros pradžioje. Pačio C.McGregoro citatos buvo surinktos iš įvairių straipsnių ir asmeninių vaizdo dienoraščio įrašų, kuriuos padarė C.McGregoro treneris Johnas Kavanaghas.

Conoras McGregoras | Organizatorių nuotr.

Conoras McGregoras | Organizatorių nuotr.

Šis straipsnis atskleidžia, koks buvo 24-erių metų atleto debiutas UFC, kaip iš žmogaus, nežinančio, ar nori toliau tęsti MMA karjerą, jis tapo didžiausia organizacijos žvaigžde.

J.Kavanaghas (ilgametis C.McGregoro treneris ir „Straight Blast Gym“ sporto salės savininkas Dubline: „Galima sakyti, kad Conoras atitolo nuo sporto salės, nes nematė savęs kažkur kylant. Taip buvo tada, kai jis laimėjo antrąjį čempiono titulą „Cage Warriors“ (2012 m. gruodžio 31 d.). Jis turėjo du diržus ir mano manymu, jis kovojo už 500 ar 1000 JAV dolerių uždarbį. Tai jis darė tris kartus į metus ir uždirbo tik tiek, kad apmokėtų savo treniruotes. Jis sakydavo: „Manau, kad geriau pabandyčiau ką nors kitą“. Aš nuolat kalbinau UFC „matchmakerį“ Seaną Shelby, kuris galiausiai man atsakė sausio pabaigoje: „Žiūrėk, yra kova balandžio 6-ą dieną“.

Tuo metu buvau Islandijoje ir labai susijaudinau, pradėjau skambinti Conorui, tačiau jis nepakėlė. Girdėjau, kad jis nepasirodė sporto salėje, kurioje turėjo pravesti treniruotę vaikams. Conoras pamanė, kad aš skambinu jam, kad jį subarčiau dėl to, tačiau tada aš jam parašiau: „Pakelk savo prakeiktą telefoną. UFC susisiekė su mumis“. Jis galiausiai pakėlė.. Žinote, koks Conoras įprastai būna ramus ir viską gerai apskaičiuoja? Tai tą kartą aš Islandijoje praktiškai girdėjau jį rėkiantį net ir be telefoninio ryšio“.

UFC prezidentas Dana White‘as pirmą kartą apie C.McGregorą išgirdo 2013 m. vasario 12-ą dieną Dublino bare.

D.White‘as: „Ta vieta buvo sausakimša. Ten su fanais buvau visą naktį ir visi tuo metu kalbėjo apie C.McGregorą. S.Shelby apie jį buvo girdėjęs, todėl nusiskraidinome jį į Las Vegasą, nuėjome vakarienės ir jis mane sužavėjo. Kai įlipau į savo automobilį, paskambinau tuometiniam UFC savininkui Lorenzo Fertita ir pasakiau: „Leisk man pasakyti tau kai ką. Nežinau, ar tas vaikis gali kovoti, tačiau jeigu jis gali atlikti bent vieną smūgį, jis bus didžiulė žvaigždė“.

Kova buvo suderinta, tačiau per C.McGregoro treniruočių stovyklą J.Kavanaghas turėjo spręsti kitą problemą, kuri darėsi vis didesnė.

J.Kavanaghas: „Savaičių savaites aš jam sakydavau: „Conorai, prašau, nueik pas dantistą“. „Taip, taip, taip“. Kita savaitė, tos pačios problemos: „Conorai, nueik pas dantistą“. „O taip, taip, taip“.

C.McGregoras: „Atsibundu sekmadienį (kovo 31 d.), o mano protinis dantis kelia beprotišką skausmą. Skausmas buvo siaubingas. Likus penkioms dienoms iki svėrimų visiškai negalėjau miegoti. Turėjau paskambinti dantistui, kad nuvykčiau tiesiai pas jį į namus. Jis davė man antibiotikų, tačiau pasakiau jam, kad manęs laukia kova, todėl jis man parūpino lengvesnių vaistų, skirtų kūdikiams“.

Atėjo laikas skristi į Švediją, tačiau pakeliui į oro uostą C.McGregoras privalėjo trumpam stabtelti.

J.Kavanaghas: „Dee (Devlin, C.McGregoro sužadėtinė) vežė mus į oro uostą. Mes turėjome pakeliui sustoti pasiimti socialinę pašalpą. Jis fotografavosi ir kalbėjosi su žmonėmis, o aš skubinau, nes maniau, kad praleisime skrydį į pirmą UFC kovą, o sumokėti už dar vienus lėktuvo bilietus aš jau neturėjau pinigų. Conoras taip pat jų neturėjo“.

C.McGregoras: „Skrendu į Švediją, manęs laukia kova už keturių dienų, tačiau mano skausmas niekur nedingo. Negaliu miegoti, atsikeliu 6-ą valandą ryto bei negaliu nei prasižioti, nei užčiaupti burnos“.

J.Kavanaghas: „Trečiadienį mes nuėjome pas odontologą ir jis pasakė: „Jums reikia operacijos, kad išimtume tą dantį“. Paklausiau jo, jeigu šiandien jis padarytų tą operaciją, ar mes galėtume kovoti šeštadienio vakarą? „Ne, žinome, kad ne. Jam bus leidžiami nuskausminamieji“. Pasakiau, kad tai siaubinga. Tuomet odontologas parengė naują planą. Jis pasakė: „Aš tą dantį išvalysiu taip gerai, kaip tik galiu, prileisiu daugybę sūraus vandens ir užkirsiu kelią infekcijai“. Conoras negalėjo vartoti antibiotikų dėl dopingo testo prieš kovą. Jis negalėjo vartoti jokių rimtų vaistų“.

C.McGregoras: „Tai buvo iššūkis. Turi improvizuoti ir priimti jį. Tai buvo tik dar vienas dalykas, kurį turėjau įveikti ir niekas manęs negalėjo sustabdyti“.

Balandžio 5-ą dieną, valandą prieš svėrimus, C.McGregoras sėdėjo „Ericsson Globe“ tribūnose, žiūrėjo į didelį vaizdo kubą. Tuo metu buvo rodomas vaizdo klipas, kuris pristatinėja turnyro kovotojus. C.McGregoras šypsojosi, kai jame pamatė save.

C.McGregoras: „Jaučiausi gerai, nes sunkus darbas jau buvo nuveiktas“.

Conoras McGregoras | Organizatorių nuotr.

Conoras McGregoras | Organizatorių nuotr.

C.McGregoras svėrė 145 svarus. Jo varžovas, dėvintis „Dragon Ball Z“ herojaus plastikinį akies skydą, taip pat svėrė 145 svarus. Kai M.Brimage‘as nulipo nuo svarstyklių, C.McGregoras jau jo laukė ir buvo pasiruošęs kovoti. Jis pakėlė savo kumščius prie varžovo galvos. M.Brimage‘as laikė savo rankas nuleidęs, kol C.McGregoras kažką kalbėjo jam prie pat veido. C.McGregoras prisilietė kakta prie varžovo, o šis netrukus airį nustūmė. C.McGregoras žinojo, kad M.Brimage‘as yra nusiminęs ir per daug ima į galvą, jog jį nušvilpinėja ir keiksnoja Airijos sirgaliai bei jautė, kaip tai jį blaško. „Galvų žaidimas“ tapo viena sudedamųjų C.McGregoro „purvinųš kalbuų“ įgūdžių dalis, kurie leido jam tapti vienu didžiausių to meistrų UFC istorijoje.

C.McGregoras: „Aš tiesiog pasakiau: klausyk, tau beveik 30 metų (kovos dieną M.Brimage‘ui sukako 28-eri). Nanau, kad tau laikas baigti nešioti superherojaus rūbus. Nemanau, kad jis tai išgirdo, tačiau tai ir neturėjo nieko pakeisti. Interviu metu jis sakė, kad Airijos žmonės – mano sirgaliai – atakuoja jo „facebooką“ ir „twitterį“. Tokie dalykai manęs netrikdo ir to neturėtų daryti jokiam kovotojui. Sakyk ką tik nori, tačiau man nebus jokio skirtumo, kai aš žengsiu į narvą. Tai yra visiška emocijų laisvė, o aš manau, kad jis buvo emociškai prisirišęs prie kovos“.

Johnas Morganas („USA Today“ žurnalistas): „Mes buvome Švedijoje ir aš prisimenu, kad nebuvau tikras, ar jo populiarumas Airijoje bus ištransliuotas pasauliui. Mes visi girdėjome istorijas, kaip visa Airija stovėjo už jo ir bombordavo Dana White‘ą, kad tik jis patektų į UFC, tačiau mes nebuvome tikri, ar ši žinia bus ištransliuota. Prisimenu, kad svėrimų metu girdėjau skanduojant „Yra tik vienas... Conoras McGregoras“. Pagalvojau, kad tai tik pirmoji jo kova UFC, o jis jau turi gerbėjų būrį, keliaujantį paskui jį.

Bradas Pickettas (buvęs UFC kovotojas, kuris pagrindinėsje vakaro dalyje susitiko su Mike‘u Eastonu): „Prisimenu, kad pamačiau C.McGregorą fojė ir pagalvojau, kad jis turi daug tikslų ir svarsčiau, kaip jam seksis juos pasiekti. Treniravausi su M.Brimage‘u ir žinojau, kad jis yra gana kietas. Maniau, kad C.McGregoras į M.Brimage‘ą žiūri per daug atsainiai.

Burtas Watsonas (buvęs UFC turnyrų koordinatorius): „Conoras nebuvo garsus ir veržlus, tačiau buvo atviras. Sakiau, kad jis nugalėjęs keletą vyrukų gali tapti kažkuo dideliu. Kuo jis laimės daugiau kovų, tuo didesne asmenybe jis taps.

L.McMahonas (M.Brimage‘o vadybininkas): „Netikėtai gavau galimybę susitikti su Conoru bei pasikalbėti su jo komanda. Prisimenu, kad jis visą savaitę buvo nepaprastas talentas. Įlipu į liftą ir žiūriu, kad esu su visa varžovo komanda. Taip tikrai buvo. Tik aš vienas buvau lifte su Conoru ir jo visa komanda, o jis buvo ypatingai malonus ir super geras vyrukas. Jis savimi rūpinosi ir turėjo gerą mentalitetą, tačiau kartu nebuvo įžūlus. Niekada nemaniau, kad Conoras yra įžūlus. Jis tiesiog žino, ką gali padaryti.

Kova truko vos 67 sekundes. C.McGregoras atliko keletą gerų smūgių serijų iš viršaus ir pargriovė M.Brimage‘ą ant kelių. C.McGregoras iš už nugaros suspėjo dar atlikti keletą smūgių, kol teisėjas Bobby Lundelas nutraukė kovą. Po apdovanojimų C.Mcgregoras dar kartą pakartojo savo teoriją, kad M.Brimage‘as buvo per daug emocionalus dėl to, kaip reagavo į Airijos sirgalius ir jų gąsdinimą. Tai leido jam atlikti savo galinguosius smūgius.

D.White‘as: „Aš buvau šokiruotas. Tai buvo pirmoji jo kova UFC. Jis išėjo į narvą ir elgėsi taip, lyg tai būtų buvusi 100-oji jo kova šioje organizacijoje. Nuo pat pirmos minutės jis buvo atsipalaidavęs, gerai judėjo. Net tada, kai jis pargriovė varžovą, atrodė, kad jis tai darė šimtus kartų. Tas vaikis buvo visiškai atsipalaidavęs, jis buvo žvėris. Buvau sužavėtas.

B.Pickettas: „M.Brimage‘as sugebėdavo atlaikyti stiprius smūgius. Buvau sužavėtas, kaip Conoras sugebėjo jį pargriauti“.

Kenny Florianas (buvęs UFC kovotojas, kuris tuo metu dirbo transliacijos komandoje): „Nuo pat tada, kai jis užlipo ant svarstyklių, jautėme, kad jis yra pasirengęs. Kovoje jis ne tik parodė, ką gali padaryti su savo smūgiais, tačiau parodė, jog gali varžytis labai aukštame lygyje, ypatingai, kai tave supa tokia aplinka ir tai yra tavo pirmoji UFC kova“.

Nepaisant to, kad turnyre dar liko nemažai kovų, C.McGregoras kalbėdamas narve pareikalavo „vakaro nokauto“ premijos, kuri tuo metu siekė 60 tūkst. JAV dolerių: „Dana, 60 tūkstančių, mažuti“. Galiausiai jis gavo šią premiją.

B.Pickettas: Premijos tuo metu turėjo būti 50 tūkst. JAV dolerių, tačiau mes gavome 60 tūkst. Tą vakarą aš taip pat gavau premiją už „vakaro kovą“. Gavome 10 tūkst. daugiau todėl, kad po svėrimų Dana mums papasakojo, jog premijos sieks 50 tūkst. Tame turnyre turėjo kovoti Diego Brandao ir jis pasakė: „Ne, Dana. Padaryk 60 tūkst.“. D.White‘as pabrėžė, kad riba yra 50 tūkst., o Diego atsitraukė. Visgi Dana sutiko su 60 tūkst. premijomis“.

C.McGrgeoras (per paskutinę savo spaudos konferenciją po kovos): „Aš ką tik laimėjau 60 tūkst. JAV dolerių. Dabar tiesiog galvoju, kur tai išleisiu. Tikriausiai nusipirksiu gerą automobilį, galbūt kažkiek išleisiu individualiai man siųtam kostiumui. Dar praėjusią savaitę aš pasiėmiau pašalpą. Per savaitę gaudavau 188 svarus, o dabar sėdžiu čia su 60 tūkst. premija. Nenumanau, kas čia per mėšlas vyksta“.

J.Morganas: „Spaudos konferencijoje pirmieji žurnalistų klausimai buvo skirti C.McGregorui. Jis tada dėvėjo kostiumą. Šiuo metu daugelis jau dėvi kostiumus, tačiau tuo metu dar visi labiau mėgo tiesiog marškinėlius. Jis sulaukė premijos ir tada pamatėme jo didžiulę šypseną veide, kai jis suprato, kad tai yra didžiausias jo čekis, kurį jis yra užsidirbęs“.

B.Pickettas: „Man jis pasirodė labai charizmatiškas. Jis kalbėjo, kaip buvo išlaikomas valstybės, o dabar sėdi su 60 tūkst. JAV dolerių čekiu. Man jis pasirodė labai, labai juokingas“.

K.Florianas: „Prisimenu, kad su juo šnektelėjau po kovos ir paklausiau: „Ką tu dabar ketini daryti?“. Jis atsakė: „Žinai, esu susijaudinęs. Mano draugė ką tik pagamino picą be glitimo, todėl planuoju pavalgyti. Negaliu sulaukti, kada valgysiu, nes svorį mečiau labai švariai“. Pamaniau, kad tai nuostabu. Jis elgėsi labai ramiai ir užtikrintai, nors daugelis vyrukų švęstų tokią pergalę su įprasta pica. Galėjai pamatyti, kaip rimtai į viską žiūri C.McGregoras“.

C.McGregoras: „Visą savaitę jaučiausi kaip žvaigždė. Pasakiau, kad pavogsiu tą šou. Jaučiau, kad tai padariau, aš pavogiau viską. Paimsiu visus UFC pinigus ir dideliame krepšyje pargabensiu juos atgal į Airiją“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

MkthaD
2020-04-08 10:24:24
Tai kad 2013 debiutavo kailiai jus..
Atsakyti