E.Jankauskas kovoja su C.Ronaldo | asmeninio archyvo nuotr.

E.Jankauskas kovoja su C.Ronaldo | asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę publikavome seną nuotrauką, kurioje vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų Edgaras Jankauskas dėl kamuolio kovoja su vienu geriausių visų laikų planetos futbolininkų Cristiano Ronaldo.

Tai buvo metai, kai CR7 tik pradėjo savo įspūdingą karjerą, o E.Jankauskas buvo pačiame savo pike. Tuo metu portugalas net nebuvo išskirtinis varžovas, nes per savo karjerą lietuviui jau buvo tekę grumtis ir prieš Madrido „Real“, ir prieš „Barcelona“ klubų žvaigždes.

Po karjeros Ispanijoje, ne su viena žvaigžde E.Jankauskui teko susikauti ir atstovaujant dviem Portugalijos klubams bei Lietuvos rinktinei. Šiandien paprašėme puolėjo sudėlioti jo geriausių varžovų rinktinę (vienuolikę).

Ikeras Casillas. Prieš jį teko žaisti gal šešis kartus. Tiek Ispanijos čempionate, tiek Čempionų lygoje. Kartą pavyko jam įmušti, bet esu tikras, kad jei „Real“ vartuose tuomet būtų stovėjęs silpnesnis vartininkas, būčiau įmušęs daugiau. Fantastinis vartininkas. Be to, imponuoja kaip žmogus. Man patinka žvaigždės, kurių kojos yra ant žemės.

Lilianas Thuramas. Prieš jį žaidžiau atstovaudamas Lietuvos rinktinei. Labai stiprus fiziškai, greitas, ištvermingas žaidėjas. Toks jausmas, kad jam aikštėje nėra skirtumo, ar prabėgo 10 minučių, ar – 90. Visiškai toks pat tempas.

Alesandro Nesta. Teko žaisti ne kartą – tiek atstovaujant Lietuvos rinktinei, tiek UEFA Supertaurės rungtynėse Monake. Sakyčiau, kad tai vienas iš tobulų vidurio gynėjų. Jis be silpnų vietų – mąstantis, gerai žaidžiantis galva, kojomis.. tikras komandos lyderis.

Paolo Maldini. Kaip ir A.Nestos atveju, prieš P.Maldini žaidžiau ir atstovaudamas rinktinei, ir UEFA Supertaurės rungtynės „Milan“ – „Porto“. Labiausiai įsiminęs epizodas, kai su juo susidūrėme petis į petį. Atrodė įspūdingai. Be to, tai buvo viena iš tų retų dvikovų, kai sugebėjau laimėti (šypsosi). Ką čia daugiau pridurti? Legendinis gynėjas, imponavo jis tiek aikštėje, tiek už aikštės ribų. Šitie komponentai labai svarbūs renkant žaidėjus į topus.

Roberto Carlos. Egzotiškas žaidėjas (juokiasi). Man prieš jį teko žaisti, kai jis atstovavo Madrido „Real“ klubui, o dar labiau jį pažinau, kai jis jau buvo „Anzhi“ žaidėjas, o aš dirbau „Lokomotiv“ trenerių štabe. Linksmas, juokingas, tinkantis prie kompanijos. Turbūt, kaip ir dauguma brazilų. Legendinis žaidėjas, pasižymėjęs įspūdingu smūgiu, greičiu, smūgio trajektorija. Tokių žaidėjų vienetai per visą istoriją.

Paulas Scholes. Prieš jį teko žaisti Čempionų lygoje, kai jis atstovavo „Manchester United“ klubui. Man atrodo, kad jis mažiausiai išreklamuotas pagal savo vertę žaidėjas. Tačiau tai susiję su jo charakteriu. Jam nereikėjo skandalingų antraščių, jis jas kūrė aikštėje. Mano nuomone, tai vienas geriausių vidurio saugų per visą futbolo istoriją.

Rivaldo. Teko prieš jį rungtyniauti Ispanijos čempionate, kai jis vilkėjo „Barcelona“ klubo marškinėlius. Jis keliais fintais išguldė visą mūsų gynybą ir įmušė įvartį. Atrodo, jis buvo kitoks – tarsi guminis, kreivas, šleivas, bet produktas, kurį jis sukurdavo – kažkokia fantastika. Jo technika su kamuoliu buvo ypatinga ir tai jam leido mušti neįtikėtinus įvarčius.

Zinedinas Zidanas. Prieš jį taip pat žaidžiau Ispanijos čempionate. Keistų judesių, plastiškas, puikiai matantis aikštę. Žaidėjas, kuris turėjo absoliučiai viską. Daugelis jį dar puikiai atsimena, todėl labai sunku kažką apie jį pridurti.

Cristiano Ronaldo. Pirmąkart prieš jį žaidžiau tuomet, kai jis dar buvo „Sporting“ žaidėjas. Jis buvo tik kylanti žvaigždė, tačiau aišku, kad dar toli gražu nebuvo toks, koks yra dabar. Tuomet teko žaisti prieš jį Čempionų lygoje, kai jis jau atstovavo „Manchester United“ ekipai. Neeilinių sprogstamų savybių, neeilinės valios ir neeilinio užsispyrimo žaidėjas. Pažįstu daug žaidėjų, kuriems yra tekę žaisti su juo, tai visi pabrėžia, kad jis yra darboholikas, kuris niekada iki galo nebuvo patenkintas savo sportine forma. Man atrodo, tai yra žaidėjas, iš kurio visiems galima pasimokyti jo charakterio savybių.

Thiery Henry. Teko susidurti, kai žaidė Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės. Man visada imponavo jo žaidimas ir galvoju, kad jis buvo arti puolėjo idealo. Turėjo viską – greitį, techniką, apgaulingus judesius, aikštės matymą, futbolo supratimą. Dėl jo „Arsenal“ man ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių komandų.

Ronaldo. Niekada negalvojau, kad apie šį žaidėją kažkada kažkas sakys „kitas Ronaldo“. Kai aš prieš jį žaidžiau 2004 metais, visi galvojo, kad geresnių žaidėjų už jį niekada nebebus. Toks jausmas, kad jis įvarčius mušė tada, kada norėjo. Kadangi aš gyvai žaidžiančių Pele ar Eusebio nemačiau, tai man atrodė, kad geresnio puolėjo už Ronaldo tiesiog negali būti. Laikas bėga, dabar mes jo nebematome, užtat matome kitą Ronaldo taip pat gerai mušantį įvarčius. Man labai sunku pasakyti, kuris iš jų geresnis. Mano manymu, jie abu panašaus lygio.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jo
2020-04-08 11:45:54
Geras tikrai
Atsakyti
Labai faini komentarai
2020-04-07 21:44:10
Tikrai buvo įdomu paskaityti
Atsakyti