S.Mikoliūnas: apie grįžimą į mokyklą, atidėtą rekordą, pozityvumą ir A lygą interviu

2020.04.07 10:33
Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
Saulius Mikoliūnas | Elvio Žaldario nuotr.

Saulius Mikoliūnas | Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos rinktinėje daugiausiai rungtynių sužaidę futbolininkai yra du – tai jau karjerą baigęs Andrius Skerla ir Vilniaus „Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas.

Abu jie Lietuvos garbę gynė jau 84 rungtynėse ir jei ne koronaviruso epidemija, S.Mikoliūnas vienareikšmiškai būtų tapęs daugiausiai rungtynių rinktinėje sužaidusiu Lietuvos futbolininku.

„Kalbėjau su Andriumi ir juokavome, kad būtent jis užsakė šį virusą, jog nepagerinčiau jo rekordo. O šiaip dėl to visiškai neliūdna, tiesiog reikia laukti ir kažkada tas rungtynes sužaisiu“, – sportas.lt sakė S.Mikoliūnas, kuris tą rekordą būtų galėjęs pagerinti kovo 27 dieną, nes tą dieną Lietuva turėjo žaisti draugiškas rungtynes su Kazachstanu, bet rungtynės buvo atšauktos.

Atšauktos buvo ne tik šios draugiškos rungtynės, bet apskritai sustojo visas sporto pasaulis. Dėl COVID-19 viruso vos keliose pasaulio šalyse dar vykdomi sporto renginiai, o visur kitur – karantino sąlygos ir jokio masinio sporto renginių.

Kaip šiuo periodu gyvena vienas labiausiai patyrusių Lietuvos rinktinės futbolininkų, išskirtinai galite sužinoti sportas.lt portale. Pakalbinome Saulių, kuris atvirai pasakojo, koks dabar yra jo gyvenimo ritmas.

- Sauliau, kaip leidi laiką karantino laikotarpiu? Kaip dabar atrodo tavo tradicinė diena?

- Atsikeli, papusryčiauji ir eini sėsti prie pamokų. Dabar vaikai turi mokytis nuotoliniu būdu, tai yra daug neaiškumų, turi padėti vaikams ruošti pamokas, spręsti užduotis. Kai nebuvo karantino ir vaikai eidavo į mokyklą, jiems viskas buvo aiškiau, bet nuotoliniu būdu mokytis yra kiek sunkiau, tad turi padėti. Su žmona juokaujame, kad karantino metu patys iš naujo baigsime mokyklą. Mano vaikai yra skirtingo amžiaus, tai būna užduočių ir iš pirmos klasės, ir iš penktos, bet tikrai nėra lengva, kai prisimenu, ką pats mokiausi būdamas tokio amžiaus. Po pamokų jau yra šiek tiek laiko ir sportui, galiu išeiti į kiemą ir pasportuoti, šalia dar yra miškas, tai dažnai pabėgioju ir ten.

- Bėgdamas mišku vieną kartą save įsiamžinai dainuodamas, o šis reportažas atsidūrė ir žiniose…

 -Tikrai nesitikėjau, kad atsidursiu žiniose, bet smagu dėl to. Kaip tik buvo toks periodas, kai dauguma žmonių buvo nusiteikę pesimistiškai, žiniasklaidoje daug negatyvios informacijos apie virusą, tai norėjau tiesiog parodyti, kad reikia išlikti pozityviu. Kažkaip įstrigo, kaip bėgiodami kareiviai atlieka tokias karines dainas, tai pabandžiau ir aš. Tikiuosi, pakėliau nuotaiką žmonės, nes žinau, kad komandos draugams tikrai pavyko tai padaryti.

Saulius Mikoliūnas | Asmeninio archyvo nuotr.

Saulius Mikoliūnas | Asmeninio archyvo nuotr.

- Tai ar dažnai šiuo metu bendrauji su komanda, treneriais?

- Taip, praktiškai kiekvieną dieną. Turime bendrą susirašinėjimą, tai pasidaliname ten įvairiais bajeriukais, šnekamės, palaikome ryšį. Su treneriais taip pat nuolatos bendraujame, turime savo individualias treniruotes ir jas atliekame, stengiamės palaikyti sportinę formą, bet futbolo jau visi esame pasiilgę ir laukiame, kada visa tai pasibaigs.

- Jei ne šis koronavirusas, jau tikriausiai būtum tapęs daugiausiai rungtynių rinktinėje sužaidusiu futbolininku. Ar neliūdna dėl to?

- Kalbėjau su Andriumi ir juokavome, kad būtent jis užsakė šį virusą, jog nepagerinčiau jo rekordo. O šiaip dėl to visiškai neliūdna, tiesiog reikia laukti ir kažkada tas rungtynes sužaisiu.

- Kai kas kalba, kad šis karantinas yra puiki proga A lygos sezoną pradėti iš naujo - galbūt padidinti komandų skaičių nuo 6 iki 8 ar 10. Ar turi nuomonę šiuo klausimu?

- Kai tokia situacija, tai svarbu, kad ir tuos 6 klubus pavyktų išlaikyti. Ekonomika stoja, sporto klubai negauna pajamų, tikrai sunkus periodas. Tikiuosi, kad pagalbos sulauksime ir bent jau šiam sezonui išlaikysime tuos 6 klubus, o kitam sezonui lygą tikrai reikėtų plėsti. Turime padėti ir tiems mažesniems klubams žaisti A lygoje. Alytus, Telšiai ir kiti miestai turi puikius fanus ir klubus. Reikėtų tokias komandas prijungti prie A lygos, nes reikia pripažinti, kad 6 klubų čempionatas tikrai nekelia susižavėjimo ir atrodo silpnai. Turime bendromis pastangomis stengtis plėsti A lygą, galbūt ir nuleidžiant kriterijų karelę, nes mažesnių miestų komandoms tikrai nėra lengva visus tuos kriterijus atitikti.

- Kalbant apie šių metų čempionatą. Visi „Žalgirio“ žaidėjai liko Vilniuje ir treniruojasi individualiai, o Marijampolės „Sūduva“ leido savo legionieriams išvykti į gimtines. Kaip manai, pratęsus A lygos čempionatą, jums tai suteiks pranašumo?

- Kaip buvo kalbama, kad paskelbus karantino pabaigą, pirmenybės būtų pratęstos po trijų savaičių nuo karantino pabaigos. Vadinasi, mes visas tas tris savaites jau galėtume treniruotis kartu, o „Sūduvos“ legionieriai, grįžę iš užsienio, dar dvi savaites turėtų karantinuotis ir negalėtų dalyvauti bendrose treniruotėse. Manau, kad tai tikrai suteiktų mums pranašumą, bet kiekvienos komandos vadovas nusprendė savaip ir tik laikas parodys, koks buvo teisingiausias sprendimas. Bet tikiu, jog tai, kad visi likome Vilniuje, mums duos naudos.

- Iš Vilniaus nukrypkime kiek toliau. Pats esi žaidęs Salihorsko „Šachctior“ klube, Baltarusijoje. Šioje šalyje vis dar vykdomas čempionatas. Ar bendrauji su kuo nors iš to klubo apie situaciją Baltarusijoje? Ką pats galvoji šią situaciją?

- Taip, žaidžiau Baltarusijoje, bet bendrauti šiuo periodu su kažkuo iš ten neteko. Pats galvoju, kad tai tikrai nėra geras sprendimas. Šiuo metu svarbiausia yra ne sportas, o visų sveikata. Galbūt Baltarusijoje ne visiems pasakoma kokia situacija yra rimta. Aš neigiamai žiūriu į tokį sprendimą, jog ten futbolas dar yra žaidžiamas. Nereikėtų taip daryti.

- Gegužės 2 dieną švęsi savo 36-ąjį gimtadienį. Ar šis karantino periodas tavo galvoje nepasėjo daugiau minčių apie karjeros pabaigą? Kaip manai, kaip šis periodas paveiks tuos vyresnius žaidėjus?

Atvirkščiai! Manau, kad kaip tik šis periodas leis tiems vyresniems žaidėjams karjerą baigti ne anksčiau, o vėliau. Dabar visi turi puikią progą atstatyti savo jėgas, pailsėti. Kiekvieną savaitę žaidžiant po vienas ar dvi rungtynes, vis tiek jaučiamas nuovargis, tiek fizinis, tiek psichologinis. Reikia laiko atsistatymui, o dabar yra puiki proga atsigauti, sutvirtėti ir žaisti dar ilgiau nei galbūt planavai.

- Ar pats per šį karantino periodą pradėjai užsiimti kokia nauja veikla? Galbūt žvalgaisi į trenerio karjeros galimybes?

Atrodo, kad šiuo metu to laisvo laiko turėtų būti daug, bet kaip jau ir sakiau, daug laiko atima pamokų ruošimas su vaikais. Nelabai kam to laiko daugiau ir lieka, tiesiog treniruojiesi, būni su šeima ir vaikais.

- O ką rekomenduotum ir palinkėtum šiuo periodu veikti paprastam žmogui?

- Skaitykite knygas, žiūrėkite serialus ar filmus. Šis metas yra puiki galimybė tobulėti kaip žmogui tai ir užsiimkite tuo, kas jums padėtų tobulėti. Taip pat svarbu išlikti pozityviam. Suprantu, kad nėra lengva, bet reikia įžvelgti ir pozityvo, nes tai tikrai padės sulaukti kada visa ši situacija pasibaigs!

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.