Korėjos Zombis kalbėjo apie apgaules svėrimų metu | „Stop“ kadras

Korėjos Zombis kalbėjo apie apgaules svėrimų metu | „Stop“ kadras

 Koronaviruso pandemijos metu, Chanas Sungas Jungas, geriau žinomas kaip Korėjos Zombis, nusprendė karantino metu atsiradusį laisvą laiką išnaudoti kovinio sporto gerbėjų švietimui.

Korėjos Zombis plačiau pakalbėjo apie keletą mitų, susijusių su kovotojų apgavystėmis svėrimų metu.

„Sakykime, kad tavo varžovas įprastai sveria 171 svarą (78 kg), o tavo įprastas svoris yra 154 svarai (70 kg). Tavo varžovas svorį numes prieš pat kovą, tačiau iki kovos spės atgauti kilogramus ir vėl svers tiek pat, o tu tuomet kausiesi prieš kažką, kas yra fiziškai kur kas didesnis už tave“, – pasakojo Korėjos Zombis.

UFC kovotojas apžvelgė įvairius būdus sumažinti svorį, o tarp visų jų aukštame lygyje pagrindine išsiskiria du – rankšluosčio ir alkūnių pagalba.

Yra net keli rankšluosčio pagalba pasinaudoję kovotojai, kuriuos nesunku atsiminti. „UFC 210“ turnyre Danielis Cormier turėjo ginti pussunkio svorio kategorijos čempiono titulą prieš Anthony Johnsoną. D.Cormier užlipo ant svarstyklių, kurios parodė 1,2 svaro per didelį svorį. Po minutės, D.Cormier jau svėrė 205 svarus ir titulinė kova oficialiai buvo patvirtinta.

Vėliau peržiūrėjus vaizdo įrašą buvo pastebėta, kad visiškai nuogai išsirengęs D.Cormier rankas padėjo ant rankšluosčio ir buvo apkaltintas panaudojęs seną imtynininkų svėrimo triuką. Niujorko valstijos atletikos komisija vėliau pakeitė savo taisykles, kad būtų išvengta tokių manipuliacijų.

Praėjus šiek tiek daugiau nei dviem metams tokį būdą prieš „UFC 240“ turnyrą panaudojo Hakeemas Dwadou, kuris ruošėsi kovoti prieš Yoshinori Horie. H.Dwadou paskutinis žengė ant svarstyklių ir turėjo pasiekti 146 svarų ribą, tačiau kad tą padarytų, jis uždėjo rankas ant rankšluosčio.

Taip pat Korėjos Zombis apžvelgia ir apgavystę, kai kovotojas, stovintis ant svarstyklių, alkūne atsiremia į savo trenerį.

Viena iš mažiausiai žinomų priemonių, kurias Korėjos Zombis yra matęs, buvo piršto pagalba.

„Nežinau, ar galiu apie tai kalbėti, tačiau tai yra vienas didžiausiu sukčiavimo būdų, kurį kovotojai gali panaudoti. Kai kovotojai užlipa ant svarstyklių, jo sekundantas stovi už jo ir tikrina, ką rodo svarstyklės. Jeigu kovotojas nepasiekia reikiamos svorio ribos, su vienu pirštu jis šiek tiek pakelia kovotojo užpakalį. Tai vienas įdomiausių metodų, kuriuos esu matęs“, – pasakojo Korėjos Zombis.

Jis taip pat išmėgino šį būdą ir net nenaudodamas daug jėgos sugebėjo sumažinti savo bandymų subjekto svorį maždaug svaru (apie 0,45 kg).

„Tarkime, kad kovotojas sveria 143 svarus, o kai jis nusiėmė apatinius – svėrė 142 svarus. Jeigu tu pamatai, kad kovotojo sekundantas stovi už jo, jau yra kažkas įtartino. Numesti nuo 143 svarų iki 142 vien tik todėl, kad kovotojas nusiėmė apatinius yra labai netikėta. Apatinis trikotažas nesveria vieno svaro“, – pasakoja Korėjos Zombis.

Vėliau Korėjos Zombis stipriau pirštu pakelia bandymų subjekto užpakalį ir jo svoris sumažėja beveik 8 svarais (apie 3,6 kg).

„Aš buvau to liudininkas ir dalinuosi tuo tikėdamas, kad tai užkirs kelią pasikartojimui. Jeigu matote, kad kažkas stovi šalia kovotojo svėrimų metu, jie abu turi būti nubausti.

Tuo dalinuosi, nes noriu, kad MMA industrija būtų geresnė vieta.“, – sakė Korėjos Zombis.

Vaizdo įraše taip pat matyti, kaip kovotojai iš tikrųjų meta svorį prieš savo kovas.

33-ejų metų Pietų Korėjos kovotojas UFC pusvidutinio svorio kategorijos reitinge užkopė į ketvirtą vietą, kai įveikė Renato Carneiro ir Frankie Edgarą. Nors pats Korėjos Zombis tikėjosi kovoti dėl titulo su Aleksandru Volkanovski, tačiau kol kas jis turės ilsėtis ne tik dėl koronaviruso pandemijos, tačiau ir dėl jam padarytos akių operacijos.

„MMA Fighting“ apklausė kelis UFC kovotojus, kurie pateikė savo reakcijas į Korėjos Zombio vaizdo įrašą:

Jalinas Turneris: „Tai buvo linksmas vaizdo įrašas. Aš daug išmokau ir tikrai esu matęs, kaip kovotojai anksčiau naudojo tokią techniką. Niekada negalvojau, kad yra tiek daug būdų apgaudinėti svėrių metu. Vieną kartą, kai nenumečiau svorio, tai tikrai man galėjo padėti (juokiasi, – aut. past.).

Cody Stamannas: „Jeigu atvirai, tai yra nuostabus paaiškinimas tiems, kurie nesupranta, kaip sunku yra numesti svorį. Žmonės niekada nesupras tikro pragaro, kurį patiria kovotojai mesdami svorį. Esu didelis Korėjos Zombio sirgalius ir tikiuosi, kad jis gaus kovą dėl titulo“.

Lauren Murphy: „Tai beprotiška. Nežinojau daugelio tų būdų, ypatingai apie merginas, kurios suspaudžia rankšluost. Dabar jas stebėsiu kaip vanagas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-27 „Juventus“ 18:30 „Pieno žvaigždės“
01-30 „Rytas“ 17:20 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-26 „Anadolu Efes“ 19:30 „Crvena Zvezda“
01-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Maccabi“
01-26 „Chimki“ 21:00 „Bayern“
01-26 „AX Armani“ 21:45 „Olympiacos“
01-26 „Barcelona“ 22:00 „Zenit“
01-27 ALBA 21:00 CSKA
01-27 ASVEL 21:45 „Baskonia“
01-27 „Valencia“ 22:00 „Žalgiris“
01-27 „Real“ 22:00 „Panathinaikos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-26 Crystal Palace 20 : 00 West Ham United
Ant 01-26 Newcastle United 20 : 00 Leeds United
Ant 01-26 West Bromwich … 22 : 15 Manchester City
Ant 01-26 Southampton 22 : 15 Arsenal
Tre 01-27 Burnley 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-27 Chelsea 20 : 00 Wolverhampton …
Tre 01-27 Brighton & Hov… 21 : 30 Fulham
Tre 01-27 Everton 22 : 15 Leicester City
Tre 01-27 Manchester United 22 : 15 Sheffield United