Europos čempionas prieglobstį rado išskirtinėje salėje: kaime kilnoja traktorių dalis (3)

2020.04.06 17:40
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Tomas Bendoraitis | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Bendoraitis | asmeninio archyvo nuotr.

„Žinojau, kad rasiu išeitį, – nusišypsojo Europos kultūrizmo čempionas Tomas Bendoraitis, pradėjęs pasakoti apie sąlygas sportui karantine. – Supratau, kad lauke sportuoti su gumomis nėra geras sprendimas. Tai neprilygs krūviams, kuriuos turėjau sporto salėje. Tai tebūtų buvusi lengva mankšta“.

Šalyje paskelbus apie karantiną marijampolietis pradėjo paieškas – privalėjo rasti vietą, kurioje gali sportuoti. „Nes nebūčiau išlaikęs savo jėgos ir kūno masės gumas tampydamas ir tik hantelius kilnodamas, – sportas.lt pabrėžė T.Bendoraitis. – Žinau, kad tikrai netapsiu bėgiku, kol baigsis karantinas, namuose gulėti ant sofos tikrai nenoriu, o hantelius kilnoti namuose nematau prasmės. Man reikėjo rimto inventoriaus“.

„Kas neieško, tas neranda“, – galėtų dar kartą nusišypsoti T.Bendoraitis, radęs prieglobstį savadarbėje kaimo... sporto salėje.

„Sportuoju pas žmogų, kuris yra augęs kaime ir nuo jaunystės myli sportą, – pranešė atletas. – Jis turi viską, ko šiai dienai gali reikėti kultūristui, pats pasigaminęs. Su tikra sporto sale negali lyginti, bet formų išlaikymui viskas puikiai tinka“.

T.Bendoraitis pasakojo, kad salėje, kurioje sportuoja, nėra nė vieno tikro svarmens ar treniruočių suoliuko. Pavyzdžiui, stovai štangoms – suvirinti iš metalinių vamzdžių, pačios štangos grifas – iš čekiško šieno rinktuvo ašies. „Tvirtas metalas atlaiko ir sunkius svorius, vamzdžio skersmuo – tinkamas, o štangų svoriais tapo keli kombaino „Niva“ variatoriai bei 12 vikšrinio traktoriaus DT-75 ratų – dėstė pasaulio čempionato prizininkas. – Šešiakampiai svoriai yra kažkokios gamyklos grindų dalys. Čia tokių yra 4 vienetai“.

Tomas Bendoraitis | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Bendoraitis | asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat salėje svoriais tarnauja dveji traktoriaus T-16 dantračiai, dveji grūdų malūno flanšai, keturios mėšlo transporterio žvaigždės.

„Apsaugos, kad svoriai nenukristų – tekintos, – toliau tęsė T.Bendoraitis. – Hanteliai yra pirkti, tačiau papildomas grifas jiems ištekintas. Treniruokliai virinti iš paprastų santechninių vamzdžių, rastų metalo lauže. Projektavo viską pats žmogus. Kaip atrodė patogu, taip ir darė. Prekinės išvaizdos gal ir nėra, bet funkcijas puikiai atlieka. Iš viso čia yra suvežta maždaug 450 kilogramų svorio“.

Pasirodo, tiek daug svorio reikėjo, kadangi anksčiau pas šį žmogų nuolat sportuodavo apie 20 kaimo jaunuolių – visiems turėjo svorio užtekti.

 

Tomas Bendoraitis

Tomas Bendoraitis

Pasak atleto, inventorius skiriasi nuo tikrosios sporto salės, tačiau džiaugiasi, kad yra vieta, kurioje jis gali treniruotis. „Galbūt, nėra taip patogu kaip salėje, tačiau labai įdomu. Bus, ką prisiminti, – nusijuokia T.Bendoraitis. – Taip, pasiilgau tikros salės, žmonių, bendravimo. Šiek tiek pasikeitė ir kasdienis režimas, nes nėra salės – nėra darbo. Labai keista, kai negali eiti ten, kur eidavai kasdien. Jaučiuosi taip, tarsi šalyje būtų nusikaltimas eiti sportuoti. Tačiau suprantu, kad reikia laukti, saugotis. Sunku, bet privalome suprasti, kad pasaulyje žmonės miršta. Tai yra baisiausia. O mes, sportininkai, turime naujų iššūkių. Privalome įvertinti tai, ką turime, ko anksčiau net nesugebėdavome vertinti“.

Tomas Bendoraitis | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Bendoraitis | asmeninio archyvo nuotr.

Paklaustas apie varžybinius planus T.Bendoraitis net neslėpė, jog pavasarį net neplanavo rodytis scenoje.

„Tačiau, jeigu viskas bus gerai, manau, greitu laiku susimatysime ir ant scenos“, – tuoj pat perspėjo sportininkas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

03-03 „Pieno žvaigždės“ 18:00 „Dzūkija“
03-03 „Šiauliai“ 19:00 „Lietkabelis“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Nevėžis-Optibet“ 18:15 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

03-03 „AX Armani“ 21:45 „Fenerbahče“
03-03 „Baskonia“ 22:00 „Olympiacos“
03-04 „Bayern“ 19:30 „Panathinaikos“
03-04 „Anadolu Efes“ 19:30 CSKA
03-04 „Zenit“ 21:00 „Real“
03-04 „Maccabi“ 21:05 „Valencia“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 03-03 Burnley 20 : 00 Leicester City
Tre 03-03 Sheffield United 20 : 00 Aston Villa
Tre 03-03 Crystal Palace 22 : 15 Manchester United
Ket 03-04 West Bromwich … 20 : 00 Everton
Ket 03-04 Fulham 20 : 00 Tottenham Hotspur
Ket 03-04 Liverpool 22 : 15 Chelsea