Baltarusijos futbolo pirmenybės | Scanpix nuotr.

Baltarusijos futbolo pirmenybės | Scanpix nuotr.

 Baltarusijos futbolo lyga toliau eina prieš visos Europos „srovę“ ir koronaviruso pandemijos metu nestabdo savo pirmenybių.

Šeštadienį lygoje sužaistos dar trejos trečiojo turo rungtynėse. Soligorsko „Šachtior“ sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Gardino „Neman“, Borisovo BATE namuose 1:0 įveikė Bresto „Rukh“, o Bresto „Brest“ namie 1:2 nusileido „Slavia Mozyr“.

Kai kurių komandų fanai jau garsiai reikalauja sustabdyti čempionatą, panašiai kalba ir Baltarusijos sporto žurnalistai. Tai atsispindi ir rungtynių lankomume. BATE pergalę stebėjo 470 žmonių, o į „Šachtior“ rungtynes su „Neman“ atėjo vos 227 sirgaliai.

Nepaisant grėsmės žmonių sveikatai, Baltarusijos lygos vadovas Sergejus Žardeckis nemato priežasčių, kodėl čempionatas turėtų būti sustabdytas. Netgi priešingai, jis pabrėžė augantį susidomėjimą iš užsienio ir transliacijų pardavimus.

„Kiekvieną dieną peržiūrime situaciją. Mes visiškai pasitikime savo sveikatos apsaugos sistema, todėl šiuo metu nematome priežasčių, kodėl lyga turėtų būti sustabdyta. Suprantame, kad kitose šalyse situacija labai rimta, bet po konsultacijų su atsakingais asmenimis padarėme išvadą, kad mums lygos stabdyti kol kas nebūtina. Užsienyje auga Baltarusijos futbolo populiarumas. Yra didesnis susidomėjimas transliacijos teisėmis, vis daugiau šalių rodo mūsų lygos rungtynes, tačiau nemanau, kad dabar reikėtų į viską žiūrėti iš komercinės pusės“, - sakė S.Žardeckis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.