Futbolo rungtynės Baltarusijoje | Scanpix nuotr.

Futbolo rungtynės Baltarusijoje | Scanpix nuotr.

 Elitinėje Baltarusijos futbolo lygoje šiomis dienomis yra suplanuoti trečiojo turo mačai, kuriuos ruošiamasi žaisti, nepaisant visoje Europoje siaučiančios koronaviruso pandemijos.

Tiesa, vienerios rungtynės jau nukeltos. Vitebsko „FK Vitebsk“ sekmadienį namuose turėjo susitikti su „FK Smoleviči“ ekipa, bet Baltarusijos federacija sutiko nukelti rungtynes.

Būtent Vitebskas neoficialiai vadinamas koronaviruso židiniu Baltarusijoje, tačiau klubas savo prašymą nukelti rungtynes motyvavo ne grėsme žaidėjų ir sirgalių sveikatai, o...„atvėsusiu oru“. Rašoma, kad dėl žemesnės oro temperatūros gali suprastėti natūralios vejos kokybė, todėl abu klubai neva susitarė, jog tokiomis sąlygomis žaisti negalima. Apie koronavirusą tradiciškai nėra jokios kalbos.

Dabartinė situacija jau atsibodo kai kuriems futbolo sirgaliams Baltarusijoje. Jie ragina stabdyti čempionatą, o jei tai nebus padaryta, jie grasina boikotuoti rungtynes.

„Mes suprantame, kad mums yra meluojama. Dėl sunkios epideminės padėties šalyje mes nustosime lankytis komandos namų ir išvykos rungtynėse. Tai sunkus sprendimas. Nemalonu palikti komandą be palaikymo, bet dabar svarbiausia yra žmonių sveikata. Raginame ir kitas sirgalių grupuotes pasekti mūsų pavyzdžiu. Likime namie, mažinkime koronaviruso plitimo galimybes ir pasirūpinkime artimųjų sveikata“, - vietinei žiniasklaidai sakė „FK Neman“ fanai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.