Magnusas Carlsenas | Instagram.com nuotr

Magnusas Carlsenas | Instagram.com nuotr

 Ilgametis pasaulio šachmatų čempionas norvegas Magnusas Carlsenas karantino metu ėmėsi veiklos ir nusprendė surengti išskirtinį turnyrą.

M.Carlsenas sukvies 7 elitinius žaidėjus į internetinį šachmatų turnyrą, kuriame bus net 250 tūkst. JAV dolerių prizinis fondas. Tai bus brangiausias internetinis šachmatų turnyras per istoriją. Jis vyks balandžio 18  gegužės 3 dienomis.

Kol kas nepranešama, kas taps M.Carlseno varžovais, tačiau skelbiama, kad į jo kvietimą daugelis pagrindinių jo konkurentų sureagavo pozityviai. Tikimasi, kad prie turnyro prisijungs amerikietis Fabiano Caruana, kinas Dingas Lirenas, rusas Janas Nepomniaščij ir prancūzas Maxime‘as Vachier-Lagarve.

8 turnyro dalyviai pirmajame etape sužais po 7 turus. Kiekvieną mačą sudarys po 4 greitųjų šachmatų partijas. Jei po jų rezultatas bus lygus, šachmatininkai dar sužais „Armagedono“ partiją. Po 7 turų geriausi žaidėjai pateks į finalinį ketvertą, kur žais pusfinalio ir didžiojo arba mažojo finalo partijas. Ten galios tas pats 4 greitųjų šachmatų partijų formatas.

„Tai istorinis momentas šachmatams. Mūsų privalumas tas, kad mes ir nuotoliniu būdu galime žaisti prieš geriausius pasaulio šachmatininkus. Dabartinėje situacijoje tai nėra tik mūsų galimybė, tai – mūsų pareiga. Norime suteikti galimybę žaidėjams ir fanams trumpam pamiršti problemas, kai šiuo metu pasaulyje nevyksta jokie kiti sporto renginiai“, - sakė M.Carlsenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.