Dakaro ralio dvyliktasis etapas | Pitlane/Ryčio Šeškaičio nuotr.

Dakaro ralio dvyliktasis etapas | Pitlane/Ryčio Šeškaičio nuotr.

 Šių metų Dakaro ralio dalyvis iš Ispanijos Jesus Calleja prakalbo apie koronavirusą Dakare. Sportininkas kelią prielaidą, jog paslaptinga liga, kurios simptomai identiški COVID-19, sausio 5–17 dienomis Saudo Arabijoje vykusiose lenktynėse pasireiškė ne vienam dalyviui. Įtarimams paantrino ir Dakarą laimėjęs Carlosas Sainzas bei lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Kovo 27 dieną portalas „Europort“ išplatino straipsnį, kuriame J. Calleja teigia, jog jo komanda turėjo koronaviruso simptomų. Sportininkas pasakoja, jog Dakaro metu nežinomos kilmės gripu vienas po kito užsikrėtė visi komandos nariai, simptomai laikėsi 10 ar 11 dienų.

Prie įtarimų, jog sunkiausiomis pasaulyje lenktynėmis tituluojamame Dakaro ralyje galėjo būti žmonių, sirgusių koronavirusu, prisijungė ir C. Sainzas. Dakaro ralio nugalėtojas pripažino, jog sergančių žmonių simptomai, matyti Dakare, sutampa su COVID-19 simptomais. C. Sainzas atsimena, jog keli mechanikai Dakaro metu sirgo nežinoma liga, o vienas jų net turėjo plaučių uždegimą ir vėliau privalėjo nešioti respiratorių.

„Inbank team Pitlane“ komandos pilotas B. Vanagas teigia, jog ir jo komandoje buvo žmogus, sirgęs nežinomi gripu ir turėjęs panašius į COVID-19 simptomus. „Dakaro metu bivake sklandė informacija, kad medikai susiduria su nežinomu virusu, kurio simptomai panašūs į gripo. Su šių dienų realijomis po truputį pradeda atsirasti atsakymai į klausimus, kurie jau buvo pasimiršę“ ,– pasakoja B. Vanagas.

Nors koronaviruso pandemija paskelbta tik kovo 11 dieną, tačiau spėjama, jog pirmasis susirgimas buvo gruodį Kinijoje. Nuo to laiko virusas sklido po pasaulį. Šiuo metu Saudo Arabijoje nustatyta virš 1500 infekcijos atvejų. Jau yra įrodyta, kad virusą perduoti gali ir nesunkiai sergantys ar presimptominėje stadijoje esantys žmonės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų