A lygos TOP 10. Skandalinga, įdomu, nepamirštama (3)

2020.03.30 23:21
Aurimas Budraitis
A lyga | Organizatorių nuotr.

A lyga | Organizatorių nuotr.

Kol dėl karantino A lygos sezonas yra sustabdytas, siūlome prisiminti dešimt rungtynių, kurios įsiminė dėl neprognozuojamos pabaigos, neprognozuojamų trenerių veiksmų ir kitų dalykų, kurie verti būti prisimenami iki šios dienos.

 

10 vieta.

„Sirijus“ – „Ekranas“ 0:0. Po baudinių serijos 3:2.

1990 m. lapkričio 4 d. Pasvalys

Pirmojo nepriklausomos šalies čempionato nugalėtojas paaiškėjo po atkrintamųjų varžybų. 1990 – aisiais metais tolygiai vyko Baltijos šalių ir Lietuvos aukščiausios lygos čempionatai, o po keturias geriausias komandas pateko į atkrintamąsias varžybas.

Pusfinalyje „Ekranas“ pateikė sensaciją, nugalėdamas „Žalgirį“ ir finale susitiko su Šenderio Giršovičiaus treniruojamu Klaipėdos „Sirijumi“, kurio pagrindą sudarė 18-24 metų futbolininkai. Stebint 4500 žiūrovų, per pagrindinį laiką nebuvo įmuštas nei vienas įvartis, o baudinių serijoje klaipėdiečiai iškovojo pergalę 3:2.

 

9 vieta.

REO – „Žalgiris“ 1:2.

2012 balandžio 21 d. Vilniaus „Sportimos“ maniežas

 

Tai buvo pirmosios šių komandų rungtynės. Rungtynės, kuriose neapykantos kvapas jautėsi nuo pirmosios minutės. REO vadovai ne kartą buvo užsiminę apie galimybę nusipirkti „tikrojo“ „Žalgirio“ vardą, o „Pietų IV“ tribūnai tai buvo lyg peilis į nugarą.

Kad būtų dramatiškiau, REO pirmavo, o „Žalgiris“ pergalingą įvartį pelnė likus trims minutėms iki dvikovos pabaigos. REO dar iki tų rungtynių skundėsi teisėjų veiksmais, tačiau tąkart šis argumentas būtų nesuveikęs. Po tų rungtynių „Pietų IV“ pirmąkart skandavo „Vilnius – žaliai baltas miestas“.

 

8 vieta.

„Vėtra“ – „Šiauliai“ 2:1.

2007 gegužės 8 diena. Vilniaus „Vėtros“ stadionas

 

Šios rungtynės nebūtų taip įstrigusios, jei ne Rolando Karčemarsko benefisas. Žydrūno brolis, tuo metu atstovavęs „Vėtrai“, per dvikovą su „Šiauliais“ 76 minutę pelnė įvartį, o po dvylikos minučių neutralizavo varžovų muštą 11 m. baudinį.

Tose rungtynėse susiklostė tokia situacija, kad pagrindinis „Vėtros“ vartininkas Vaidotas Žutautas patyrė traumą, o jį pakeitęs Povilas Valinčius už paskutinės vilties pražangą buvo nubaustas raudona kortele. Į vartus stojęs R.Karčemarskas netrukus tapo herojumi.

 

7 vieta.

„Sūduva“ – „Atlantas“ 13:0

2011 spalio 30 d. Marijampolės ARVI stadionas.

 

„Atlanto“ gerbėjams antrasis XXI amžiaus dešimtmetis prasidėjo taip siaubingai, kaip jie turbūt net nesapnavo. Komanda į rungtynes važiuodavo automobiliais, o nelikus vartininko, į juos stojo legendinis 48 – erių Vacys Lekevičius.

Reikia pažymėti, kad ne Vacys kaltas dėl tokio siaubingo rezultato. Tuo metu „Atlantas“ buvo toks silpnas, kad nei vienas iš tose rungtynėse žaidusių aikštės žaidėjų neužsikabino ir didesnių aukštumų futbole nepasiekė.

 

6 vieta.

„Interas“ – „Ekranas“ 0:6

2007 m. lapkričio 10 d. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas

 

„Interui“ tą sezoną tai buvo trečiasis pralaimėjimas rezultatu 0:6. Tačiau tikrai ne rezultatas šioje dvikovoje buvo svarbiausias.

Pradėkime nuo to, kad krizę išgyvenęs „Interas“ namų rungtynes pasiprašė žaisti varžovų aikštėje. Legenda pasakoja, kad tąsyk rungtynėms į Panevėžį žaidėjus „Intero“ treneriai rinko iš barų ir naktinių klubų. Tačiau ir tai sugebėjo surinkti tik devynis.

Per pirmąjį kėlinį „Ekranas“ varžovams atseikėjo šešis įvarčius, kurie po truputį pradėjo kristi. 47 minutę traumą patyrė (tikriausiai „patyrė“) „Intero“ vartininkas Audrius Dilys. Kadangi Visagino žaidėjų liko šeši, rungtynių teisėjas Saulius Atmanavičius nutraukė rungtynes ir paskelbė dvikovos pabaigą.

 

5 vieta

„Žalgiris“ – „Atlantas“ 1:0 ir „Žalgiris – „Ekranas“ 0:2

2000 balandžio 30 d. ir 2006 balandžio 19 d. Abukart Vilniaus „Žalgirio“ stadionas

Labai sunku išskirti šias dvejas rungtynes, nes jose ne įvykiai aikštėje, o už jos ribų suvaidino lemiamą vaidmenį. Pačios rungtynės kažkuo išskirtinės nebuvo, tačiau trenerių veiksmai po finalinio švilpuko lėmė tai, kad šios rungtynės būtų įtrauktos į topą.

Pirmuoju atveju Vacys Lekevičius, o antruoju atveju – Igoris Pankratjevas po rungtynių „taisyklių“ nusprendė pamokyti teisėjus ir juos sumušė. Nelabai yra ką pridurti.

 

4 vieta

„Sūduva“ – „Kruoja 3:0.

2015 m. balandžio 28 d. Marijampolės ARVI stadionas

 

Nepaisant to, kad apie lažybomis apipintą A lygą buvo kalbama ne vienus metus, ši dvikova sulaukė ypatingo dėmesio. Net ir dabar prisimenantys tas rungtynes, neužsikirsdami kalba, kad Pakruojo komandos gynėjų vaidmenys buvo ypač neįtikinantys.

Be to, nepaisant to, kad taškai marijampoliečiams buvo itin reikalingi, ta pergale nesidžiaugė net „Sūduvos“ gerbėjai.

 

3 vieta

„Žalgiris“ – „Atlantas“ 0:0.

2018 m. lapkričio 3 d. LFF stadionas, Vilnius

 

Dar vienos legendomis apipintos rungtynės, kurios galėjo net neįvykti. Likus mažiau nei parai iki susitikimo pradžios, „Atlanto“ futbolininkai buvo nusprendę, kad dėl nemokamų algų į sostinę nevažiuos. Marius Papšys tuo metu užsipirko krepšį alaus, o komandos treneriams dešimties pirštų buvo per daug, kad juos užlenktų, skaičiuodami žaidėjus, kurie vyks į Vilnių.

Galiausiai „Atlantas“ išvyko. Išvyko su tuo, ką turėjo. Su tuo, ko nepažino net Vacys Lekevičius, kai kuriuos savo auklėtinius vadinęs ne vardais, o.. numeriais. Tačiau „Atlantui“ tai nesutrukdė atimti taškų iš „Žalgirio“, kurie vilniečiams galutinai kainavo čempiono titulą.

 

2 vieta

„Ekranas“ - „Žalgiris“ 4:3.

2006 m. rugsėjo 23 d. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas.

 

Tai, ką tuo metu išgyveno „Žalgirio“ gerbėjai, nelinkėčiau išgyventi nei vienam futbolo mylėtojui. „Žalgiris“ tą šiltą rugsėjo vakarą visiškai kontroliavo rungtynes ir atrodė, kad be problemų iškovos pergalę. 82 minutę žalgiriečiai dar pirmavo 3:0..

Tačiau rungtynės baigiasi ne tada, kai tu nori, o tada, kai pasigirsta finalinis teisėjo švilpukas. Mantas Savėnas, likus aštuonioms minutėms, realizavo 11 metrų baudinių, o dar per septynias minutes „Ekranas“ įmušė tris įvarčius ir tokiu būdu iškovojo vieną įspūdingiausių pergalių per visą Lietuvos futbolo istoriją.

 

1 vieta

„Ekranas“ – FBK „Kaunas“ 0:2.

2004 m. lapkričio 7 d. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas

 

Turbūt dabar sudėtinga tai įsivaizduoti, tačiau prieš šešiolika metų A lygos rungtynes stadione stebėjo 8000 žiūrovų, o jas transliavo net dvi (!) televizijos.

Tokį ažiotažą sukėlė tais metais turnyrą organizavusi NFKA, kuri rungtynių išvakarėse buvo sugalvojusi diskvalifikuoti „Ekraną“ dėl.. net ir dabar sunku pasakyti dėl ko. Galiausiai, rungtynės įvyko, o FBK „Kaunas“ po dviejų Andriaus Veličkos įvarčių iškovojo pergalę bei tapo A lygos čempionu.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

1987
2020-03-31 14:55:53
Tai kad Pietų IV seniai skanduoja kad Vilnius žaliai baltas miestas, ne tik kai atsirado REO...buvo ir FC Vilnius , ir Vėtra...miesto spalvos iki šiol žaliai baltos...
Atsakyti
admin
2020-03-31 10:02:36
Ekranas!!!
Atsakyti
Fanas
2020-03-31 00:47:36
dar geras grajus buvo, kai Dainavos žaidėjai tarpusavy vidury grajaus susimušė ir gavo po raudoną :D :D
Atsakyti