Jonas Jonesas | Youtube.com nuotr.

Jonas Jonesas | Youtube.com nuotr.

 UFC pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempionas Jonas Jonesas prieš keletą dienų įsivėlė į eilinį skandalą. Įtariama, kad amerikietis girtas vairavo automobilį, šaudė iš savo pistoleto, o policininkui nesugebėjo patekti automobilio registracijos ir draudimo dokumentų.

J.Jonesui šis skandalas – jau ne pirmas. Amerikietis ne kartą buvo pagautas dėl dopingo vartojimo, anksčiau yra sukėlęs ir rimtą autoavariją, o šių metų pradžioje įsivėlė į skandalą striptizo klube, kai pliaukštelėjo moteriai per intymią vietą.

Teisės ekspertas Davidas Serna mano, kad dėl visų ankstesnių skandalų J.Jonesas šį kartą gali lengvai neišsisukti ir sulaukti laisvės atėmimo.

„Kaltintojas galės pateikti daug tvirtų argumentų, pagrindžiančių reikalavimą pasodinti Jonesą į kalėjimą. Užtenka pažiūrėti į Joneso nusikaltimų istoriją. Jis turėjo daug galimybių pakeisti savo elgesį ir pasitaisyti, jis daug kartų buvo paleistas be laisvės atėmimo bausmės, tačiau galiausiai vėl nusikalsdavo. Spėčiau, kad teisėjas kuriam laikui Jonesą pasodins į kalėjimą vien todėl, kad tai jį paskatintų ateityje jausti didesnę atsakomybę dėl savo veiksmų“, - sakė D.Serna.

Teisės ekspertas mano, kad viskas priklausys nuo to, ar kaltinimai bus pakankamai rimti, jog J.Jonesui grėstų kalėjimas. Dažniausiai tokiais atvejais nusižengęs asmuo pripažįsta savo kaltę ir bausmė jam yra sušvelninama.

Paradoksalu, bet J.Jonesui gali padėti ir koronavirusas. Dėl jo stringa teismų darbas, o balandžio 8 d. numatytas posėdis tikriausiai bus nukeltas. Norint pasodinti J.Jonesą į kalėjimą, reikėtų organizuoti ilgą teismo procesą, o susitarimo kelias – kur kas greitesnis. Dėl koronaviruso pandemijos teisme gali prisikaupti daug bylų, o norint pagreitinti procesą J.Jonesas gali išsisukti nuo laisvės atėmimo bausmės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.