Ernestas Šetkus su komanda | Organizatorių nuotr.

Ernestas Šetkus su komanda | Organizatorių nuotr.

2020-ieji metai tapo tikru išbandymu visai žmonijai. Koronaviruso epidemija sustabdė normalų gyvenimo tempą, o ypač smarkiai buvo smogta sporto sektoriui.

Beveik visame pasaulyje sporto varžybos ir turnyrai ir sustabdyti, o kai kurie – jau ir nutraukti. Tokie dalykai gerokai kirto per kišenes sporto klubams, kurie jau dabar skaičiuoja milijoninius nuostolius ne tik šiam sezonui, bet ir ateinančiam.

Izraelio futbolo klubai nėra išimtis. Šioje šalyje futbolą žaidžia keturi lietuviai, o jų klubai, sustabdžius futbolo pirmenybes, jau ruošia planus kaip reikės gyventi ateinančiais metais.

Konkretų planą jau parengė Beer Ševos „Hapoel“ klubas, kurio gretose žaidžia vartininkas Ernestas Šetkus, geriausias 2019 metų Lietuvos futbolininkas.

Viena iš plano sudedamųjų buvo sumažinti žaidėjams algas 30 % ir tai daryti iki kito sezono pabaigos. Visgi tai patiko ne visiems klubo futbolininkams ir jie dėl to nusprendė kreiptis į teismą.

Kadangi lengvo susitarimo Beer Ševos ekipa su savo žaidėjais nepasiekė, iš klubo vadovės pareigų atsistatydino Alona Barkat. 50-metė verslininkė net 14 metų valdė Beer Ševos „Hapoel“ ekipą.

„Mano pareiga yra paruošti planą klubui, kad šis galėtų išvengti finansinės krizės ir visi klubo darbuotojai jaustų stabilumą. Klubas gali išnykti, jei ne visi sutiks su tokiu planu“, – prieš keturias dienas sakė A. Barkat.

Alona Barkat | Organizatorių nuotr.

Alona Barkat | Organizatorių nuotr.

„Esame apskaičiavę, kad kitą sezoną klubas neteks net 20 milijonų Izraelio naujųjų šekelių (apie 5 mln. eurų) pajamų. Dėl to turime imtis kelių veiksmų – visiems klubo darbuotojams (personalui, žaidėjams, treneriams ir kitiems) sumažinti algas 30 % nuo dabar iki kito sezono pabaigos. Atlyginimai nebus sumažinti tiems, kurie ir taip gauna mažiau nei šalies vidurkis. Jei mažėjančios klubo pajamos bus mažesnės nei buvo planuota, klubas grąžins 30 % perteklinių pajamų klubo darbuotojams ir žaidėjams“, – savo planą viešai pristatė A. Barkat, kuri tada dar buvo Beer Ševos „Hapoel“ vadovė.

Visgi toks planas nebuvo priimtas ištiestomis rankomis. A. Barkat atskleidė, jog dėl tokio plano nepavyko susitarti su visais žaidėjais ir kai kurie iš jų pagrasino teismu. Dėl to klubo vadovė nusprendė pasitraukti iš savo pareigų.

„Po 14 nuostabių metų ir akimirkų, turiu jums pasakyti sudie. Tai sunkus ir skausmingas sprendimas, bet žaidėjai, kurie nesutiko su pasiūlytu planu ir nesutiko susimažinti atlyginimo, nepaliko man kitos išeities. Aš tai matau, kaip pasitikėjimo krizę, kuri neturi kelio atgal. Turime suprasti, kas vyksta. Koronavirusas yra išbandymas visai žmonijai ir grasina ekonomikai bei mūsų sveikatai. Ekonominiai nuostoliai jausis dar ilgą laiką po šio viruso pabaigos, todėl turėjome prisitaikyti prie tokio scenarijaus ir paruošti drąsų planą, kuris išgelbėtų klubą, bet sulaukiau ne visų žaidėjų pasitikėjimo ir kai kurie iš jų nusprendė eiti teisiniu keliu.

Palieku Beer Ševos „Hapoel“ klubą kaip didelį ir patrauklų, turintį ištikimų fanų bazę, daug jaunų ir talentingų žaidėjų, profesionalų trenerių štabą ir vadovybę. Didžiuojuosi stipria klubo infrastruktūra. Norėčiau padėkoti visiems darbuotojams, treneriams ir žaidėjams. Myliu jus visus“, – šiandien apie savo sprendimą pranešė A. Barkat, kuri klubo vadžias patikėjo klubo advokatui Isaacui Jaunesniajam.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

ZAN ZAK
2020-03-31 16:26:26
JIS TUREJO LIKT EUROPOJE,DABAR PAS JEVREJUS ZOPA,TEN SKOLU NIE$KAS NEGRAZINA.
Atsakyti
:(
2020-03-29 22:31:09
Panašu kad tokia situacija persimes į daugelį klubų.
Atsakyti