Chabibas Nurmagomedovas ir Ramzanas Kadyrovas | Youtube.com nuotr.

Chabibas Nurmagomedovas ir Ramzanas Kadyrovas | Youtube.com nuotr.

 UFC prezidentas Dana White‘as iki šiol nepaskelbė, kur vyks balandžio 18 d. suplanuotas „UFC 249“ turnyras. Kol MMA pasaulis spėlioja, ar šis renginys apskritai įvyks, Rusijos žiniasklaida pareiškė, kad Čečėnija idealiai tiktų šiam turnyrui.

Tarp galimų kovos vietų anksčiau minėta Floridos valstija ir Jungtiniai Arabų Emyratai. Tuo tarpu Chabibo Nurmagomedovo tėvas Abdulmanapas ragino turnyrą perkelti į Rusiją. UFC lengvo svorio kategorijos pasaulio čempionas šiuo metu yra sugrįžęs namo, kur tęsia treniruotes. Jam dar reikia 14 dienų išbūti karantine ir net po jo C.Nurmagomedovui bus labai sudėtinga palikti šalį, nes valdžia įvedė griežtus skrydžių apribojimus.

Jei C.Nurmagomedovas negalės palikti Rusijos, gal tuomet kiti „UFC 249“ dalyviai galėtų atskristi į Rusiją? Tokį scenarijų svarsto vietinė žiniasklaida, siūlanti turnyrą rengti Čečėnijoje. Šios srities lyderis Ramzanas Kadyrovas yra žinomas kaip didelis sporto fanas ir C.Nurmagomedovo gerbėjas. R.Kadyrovas pernai skrido į Abu Dabį, kad galėtų iš arti palaikyti C.Nurmagomedovą kovoje prieš Dustiną Poirier.

R.Kadyrovas apie koronavirusu užsikrėtusius asmenis neseniai pasisakė ypač griežtai: „Jei klaustumėte manęs, tam, kuris užsikrečia koronavirusu, mirtis turėtų būti adekvati bausmė. Jis ne tik suserga, bet ir gali užkrėsti savo šeimą, seseris, brolius, kaimynus.“

D.White‘as gerai supranta, kad „UFC 249“ turnyras finansiškai būtų itin sėkmingas, nes sporto gerbėjai balandžio 18 d. daugiau neturėtų iš ko rinktis ir visą dėmesį sutelktų į UFC. Negana to, dabar tiek C.Nurmagomedovas, tiek Tony Fergusonas yra sveiki. Kas žino, galbūt tai yra paskutinė galimybė surengti kovą, kurios MMA fanai laukia labai ilgai, mat ją anksčiau teko atšaukti net 4 kartus.

Negana to, balandžio pabaigoje prasidės Ramadano laikotarpis. Jei C.Nurmagomedovo kova su T.Fergusonu neįvyks balandį, tuomet ją tektų nukelti kur kas vėlesniam laikotarpiui. Čempionas mėnesį laikysis Ramadano, o vėliau jam veikiausiai vėl reikėtų 100 dienų stovyklos, norint atsigauti ir pasiruošti kovai, tad visas šis procesas užtruktų mažiausiai iki rugpjūčio pabaigos.

Dar viena priežastis, kodėl UFC vertėtų pagalvoti apie turnyrą Rusijoje, yra C.Nurmagomedovo problemos metant svorį. Jei čempionui paskutinėmis dienomis prieš turnyrą reikėtų kirsti daug laiko juostų, gaišti laiką aklimatizuojantis, tuomet neaišku, ar jo organizmas atlaikytų svorio metimą. Dėl šios problemos vienas iš bandymų surengti jo kovą su T.Fergusonu jau baigėsi nesėkme.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.