Witoldas Banka | Scanpix nuotr.

Witoldas Banka | Scanpix nuotr.

 Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) prezidentas Witoldas Banka perspėjo pasaulio sportininkus, kad šie ir koronaviruso pandemijos metu nepamirštų, jog jiems negalima vartoti draudžiamų medžiagų, nors daugelis nacionalinių antidopingo agentūrų dėl karantino yra priverstos stabdyti ar apriboti veiklą.

„Antidopingo agentūra niekada nemiega. Tai yra mano žinutė viso pasaulio sportininkams. Kai kuriose šalyse sportininkų testavimas bus neišvengiamai sustabdytas ar bent jau apribotas, tačiau mes padarysime viską, kad sportininkų įsitraukimas į antidopingo sistemą išliktų kaip įmanoma didesnis. Jei kai kurie sukčiai galvoja, kad dabar jiems yra gera proga nusižengti taisyklėms, tai aš galiu juos patikinti, jog mes padarysime viską, kad juos sugautume ir išmestume juos iš sporto pasaulio“, - sakė W.Banka.

Įdomu tai, kad kai kuriems sportininkams Tokijo olimpiados nukėlimas tapo tikru išsigelbėjimu. Kai kurių atletų diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo baigiasi šiemet. Jei žaidynės būtų vykusios laiku, jie olimpiadą būtų privalėję praleisti, o dabar jie turės šansą dalyvauti atrankoje ir spėti į 2021 m. olimpinį traukinį.

„Diskvalifikacija yra skiriama tam tikram laikotarpiui, ji nėra siejama su konkrečiais sporto įvykiais ir nepriklauso nuo jų datos“, - situaciją paaiškino W.Banka.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.