Alina Zagitova | Scanpix nuotr.

Alina Zagitova | Scanpix nuotr.

 Rusijos tyrimų komitetas pranešė susidomėjęs Naujųjų metų proga surengtu dailiojo čiuožimo šou, kuriame dalyvavo ir garsioji Alina Zagitova.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė už 22 pasirodymus ant ledo gavo 8 mln. Rusijos rublių (kiek daugiau nei 91 tūkst. eurų). Visi šou dalyvavę čiuožėjai pasirašė atskirus kontraktus su organizatoriais. Dokumentuose visi čiuožėjai nurodyti kaip savarankišką veiklą vykdantys verslininkai.

Įdomu tai, kad pagal dokumentuose pateiktą informaciją pagrindinė organizatorė Tatjana Navka gavo 6 mln. Rusijos rublių (68,5 tūkst. eurų), o minėtus 8 mln. Rusijos rublių susižėrė Eduardas Aksenovas. Šis vyriškis net nebuvo pasirodęs ant ledo. Tuo tarpu A.Zagitovos pavardės dokumentuose niekas nerado.

Tokia situacija Rusijos tyrimų komitetui pasirodė įtartina ir buvo pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo. T.Navka šią situaciją galiausiai sutiko paaiškinti.

„Taip, vyksta tyrimas, kodėl Eduardas Aksenovas gavo pinigus, nors net nedalyvavo šou. Jis nebuvo paruošęs jokio numerio ir apskritai nėra čiuožėjas. Pagal Rusijos įstatymus, Alina Zagitova buvo per jauna, kad jai galėtume mokėti kaip savarankišką veiklą vykdančiai verslininkei, todėl su jos tėvais buvo sutarta, kad Aksenovas atstovaus Zagitovos interesams. Viską padarėme pagal įstatymus“, - aiškino T.Neva.

Neatskleidžiama, kodėl A.Zagitovai atstovauti buvo parinktas E.Aksenovas, o ne vienas iš jos tėvų. Jau dabar akivaizdu, kad dokumentuose buvo pateikta klaidinanti informacija, nes juose E.Aksenovas nurodytas kaip vienas iš šou dalyvių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.