A.Budraitis. O jei A lygą pakeistumėm iš esmės? (17)

2020.03.25 17:28
Aurimas Budraitis
Aurimas Budraitis | Asmeninio archyvo

Aurimas Budraitis | Asmeninio archyvo

Sena lietuviška patarlė sako, kad nėra to bloga, kas neišeitų į gerą. Tad kodėl gi šios patarlės nepritaikius dabartinei situacijai ir iš šešių komandų čempionato staiga netapus, tarkime, dešimties komandų A lyga? Kodėl dešimties? Todėl, kad pasibaigus pandemijai, labai realu, jog daugiau nei aštuoniolika rungtynių sužaisti bus beveik neįmanoma.

Darykime prielaidą, kad pats likimas mums siunčia galimybę eksperimentuoti. Nereikia būti labai protingu, kad suprastum, jog pasibaigus pandemijai didžioji dauguma klubų bus biednesni nei buvo šių metų pradžioje. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad jei būtų nuspręsta daryti pakartotinį licencijavimą, tikrai ne vienas klubas nebegalėtų įvykdyti jo reikalavimų.

Nori nenori, tie licencijų punktai privalės būti peržiūrėti, nes, jei to neatsitiks, galime neabejoti, kad kitąmet vėl vyraus „išimčių įstatymai“. Galbūt viešai, galbūt tiesiog užmerkus akis, bet dauguma klubų tiesiog nebus pajėgūs įgyvendinti to, kas ir šiuo metu daugeliui yra sunkiai įkandama.

Didžiųjų miestų savivaldybės jau dabar drastiškai mažina savo biudžetus. Nepasidomėjau, bet esu tikras, kad analogiška situacija yra ir su mažesniais miestais. Visiems žinoma tiesa, kad patekus į A lygą, Telšiams ar Alytui iš savivaldybių būtų lengviau išsiprašyti tų pinigų, kurie jiems buvo pažadėti. Ar tokią pačią sumą „Džiugas“ ir „Dainava“ gaus, jei liks pirmoje lygoje? Galbūt. O gal ir ne.

Dešimties komandų scenarijus daug kartų buvo apdainuotas dar iki sezono pradžios. Tiesa, tuomet niekas į tai rimtai nežiūrėjo. Be abejo, iš pradžių prie to stipriai prisidėjo sprendimai dėl „Atlanto“ ir „Palangos“ , o vėliau ir kitų klubų žaidimai „noriu – nenoriu“, „galiu – negaliu“.

Dabar situacija yra pasikeitusi iš esmės. Visų pirma, LFF Vykdomasis komitetas jau yra nusprendęs, kad 2021 metais A lygoje turėtų žaisti dešimt komandų. Kodėl gi, to proceso nepaankstinus? Tai būtų puikus testas, ar mes pasiruošę dešimties klubų lygai. Juk labai gali būti, kad nesame pasiruošę. Arba galėtumėm įsitikinti, kad koronavirusas į mūsų kiemą atnešė puikų sprendimą.

Visi puikiai supranta, kad prisijungus minėtiems „Džiugui“ ir „Dainavai“, iškart stipriai išaugtų lygos lankomumas. Argumentas, kad tie klubai patys nenori eiti į A lygą nėra stiprus, nes tiek telšiškiai, tiek alytiškiai ne kartą deklaravo, kad dešimties komandų lygoje jie žaisti norėtų.

Taip pat argumentu nebelieka ir stipriųjų noras pasiruošti Europai. Be abejo, sunku tiksliai nuspėti, kada vyks atranka į Čempionų ar Europos lygą, bet šiai akimirkai vis dar realu, kad tie turnyrai nukelti nebus. Savo ruožtu, A lyga geriausiu atveju į stadionus sugrįš gegužės pabaigoje.

Kas gali nutikti blogiausiu atveju? Egzamino neišlaikysime. Pasikartosiu, tai įmanoma. Tačiau geriau gailėtis to, ką padarei nei gailėtis to, ko nepadarei.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (17)
Registruoti
Anoniminiai (17)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų