Olimpinė ugnis | Scanpix nuotr.

Olimpinė ugnis | Scanpix nuotr.

 Antradienį oficialiai paskelbta, kad Tokijo vasaros olimpinės žaidynės iš 2020 m. perkeltos į 2021 m. Toks sprendimas priimtas dėl koronaviruso pandemijos, siaučiančios visame pasaulyje.

Olimpinė ugnis į Japonija buvo atskraidina kovo 12 d. iš Graikijos. Dėl koronaviruso grėsmės atsisakyta pompastiškų ceremonijų, o olimpinio deglo estafetė planuota visai kitokia nei įprastai. Šį kartą turėjo nebūti nei paties deglo, nei bėgikų, nei žiūrovų, o pačios ceremonijos mastas sumažintas iki minimumo. Teigta, kad olimpinė ugnis bus vežama autobusu kaip žibintas. Organizatoriai tikėjosi, kad gatvės tuo metu bus tuščios, o smalsuoliai į žibintą iš tolo galės pažiūrėti pro langus, būdami savo namuose.

Laimei, dabar tokios neįprastos ceremonijos nebeprireiks. Olimpinio deglo estafetė buvo nukelta neribotam laikui. Tikimasi, kad per keletą artimiausių mėnesių situacija stabilizuosis ir prieš Tokijo olimpiadą bus galima atlikti įprastą olimpinio deglo estafetę su bėgikais ir miniomis žmonių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.