Cristiano Ronaldo | Instagram.com nuotr

Cristiano Ronaldo | Instagram.com nuotr

 Turino „Juventus“ ekipos narys Cristiano Ronaldo ir futbolo agentas Jorge Mendesas antradienį suvienijo jėgas, kad aprūpintų gelbėjimo nuo koronaviruso priemonėmis Portugalijos ligonines.

C.Ronaldo ir J.Mendesas paaukojo įrangą, skirtą dviem palatoms Lisabonos „Santa Maria“ ligoninėje, kuriose bus po 10 lovų, ventiliatoriai, širdies monitoriai, švirkštai ir infuzinės pompos.

Porto mieste portugalai įrengs vieną palatą „Santo Antonio“ ligoninei, kurioje bus 15 intensyvios terapijos lovų, reikalingų ventiliatorių, monitorių ir kitos įrangos. Trys palatos bus pavadintos C.Ronaldo ir J.Mendeso vardais.

„Norime padėkoti C.Ronaldo ir J.Mendesui už iniciatyvą, kuri šiuo metu yra labai naudinga“, – teigė „Santo Antonio“ ligoninės prezidentas Paulo Barbosa.

Nors Portugalija kol kas pranešė tik apie 2362 koronaviruso atvejus ir 29 mirtis, tačiau šalies sveikatos sistemai jau dabar yra daromas didesnis spaudimas.

Interviu vienai iš Portugalijos televizijų ministras pirmininkas Antonio Costa teigė, kad šalies ligoninėse yra 1142 ventiliatoriai, o privačiose – dar 250.

Siekiant įveikti krizę Portugalijos vyriausybė iš Kinijos nupirko dar 500 ventiliatorių ir 4 milijonus kaukių.

Nepaisant perkamų priemonių, pirmadienį šalies gydytojų asociacija „Ordem dos Medicos“ įspėjo Portugalijos ligonines, kad jaučiamas kaukių, pirštinių ir apsauginių skydelių trūkumas.

Slaugytojų asociacija „Ordem dos Enfermeiros“ pakartojo gydytojų žodžius ir teigė, kad kai kurios slaugytojos naudojasi maudymosi akiniais, kad bent šiek tiek apsisaugotų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton