Japonijos premjeras oficialiai patvirtino: Tokijo olimpinės žaidynės nukeltos į 2021 m. LTOK prezidentės D.Gudzinevičiūtės komentaras (1)

2020.03.24 14:47
Olimpiada | Scanpix nuotr.

Olimpiada | Scanpix nuotr.

 Japonijos premjeras Shinzo Abe pranešė, kad po to, kai Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas paskelbė, kad 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių rengimo ir atidėjimo klausimą turi išspręsti per keturias savaites, jis pats pasikalbėjo su T.Bachu bei išgirdo galutinį jo sprendimą.

Antradienį Japonijos visuomeninei televizijai S.Abe sakė, kad žaidynių atidėjimas yra neišvengiamas ir iš T.Bacho gavo sutikimą nukelti XXXII-ąsias vasaros olimpines žaidynės į 2021 metus.

„Prašėme prezidento T.Bacho, kad šis svarstytų galimybę olimpines žaidynes nukelti metams, o ne jas atšaukti. Reikia, kad sportininkai galėtų gerai pasiruošti žaidynėms, kurios taip pat būtų saugios visiems žiūrovams. T.Bachas šį prašymą palaikė“, – sakė S.Abe.

„TOK prezidentas Thomas Bachas ir Japonijos ministras pirmininkas Abe Shinzo išreiškė savo susirūpinimą dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos ir jos keliamo pavojaus žmonių gyvybėms bei reikšmingos įtakos atletų pasirengimui žaidynėms.

Stebėdami šių dienų aplinkybes ir remdamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos šiandien pateikta informacija, abu lyderiai priėmė bendrą sprendimą – siekiant apsaugoti atletų ir visų su žaidynėmis susijusių asmenų sveikatą, Tokijo olimpinės žaidynės turi būti perkeltos iš 2020 metų ir surengtos ne vėliau nei 2021-ųjų vasarą“, – rašoma oficialiame TOK ir žaidynių organizacinio komiteto pranešime.

„Ši žinia svarbi ir tiems, kurie iškovojo teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse, ir tiems, kurie karantino sąlygomis laukė naujienų apie atrankos varžybas. Kaip ir buvo galima tikėtis, TOK, Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai, Japonijos vyriausybė priėmė logišką, teisingiausią ir labiausiai visas suinteresuotas puses tenkinantį sprendimą. Tikėtina, kad po metų pasaulis bus kitoks nei šiandien, olimpinės žaidynės galės vykti su žiūrovais, jose galės dalyvauti visi stipriausi sportininkai“, – situaciją komentavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Šiuo metu teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse yra iškovoję 23 LTeam komandos nariai.

Olimpinės žaidynės buvo atšauktos 1916 m. dėl Pirmojo ir 1940 m. bei 1944 m. dėl Antrojo pasaulinio karo, tačiau dar niekada nebuvo nukeltos į kitus metus.

Skelbiama, kad ne vėliau nei 2021 m. vasarą turinti prasidėti olimpiada vis tiek vadinsis 2020 m. Tokijo vasaros olimpiada.

Dėl tokio sprendimo teks gerokai koreaguoti 2021 m. sporto kalendorių, nes 2021 m. liepos 16 – rugpjūčio 1 d. Fukuokoje (Japonija) planuotas pasaulio plaukimo čempionatas, o rugpjūčio 6-15 dienomis Judžine (JAV) – pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.

Tokijo olimpiada turėjo vykti 2020 m. liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jd
2020-03-24 16:07:06
Super. Nebus daug duchu
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton