MMA lengvo svorio kategorijos kovos | Scanpix nuotr.

MMA lengvo svorio kategorijos kovos | Scanpix nuotr.

 Lengvo svorio kategorija yra viena meistriškiausių ir įdomiausių divizionų visuose mišriuose kovos menuose, nepriklausomai nuo organizacijų.

Kol koronavirusas sustabdė praktiškai visą sportą visame pasaulyje, „FanSided“ atrinko dešimt įdomiausių lengvo svorio kategorijos kovų, kurias privalo pamatyti kiekvienas MMA gerbėjas.

Chabibas Nurmagomedovas – Conoras McGregoras (2018-10-06, „UFC 229“, C.Nurmagomedovo pergalė skausmingu veiksmu)

Tarp šių dviejų kovotojų buvo užfiksuotas gana retas reiškinys MMA sporte – parodyta didelė neapykanta vienas kitam ne tik prieš kovą, tačiau ir po jos.

Tai pagrindinė „UFC 229“ turnyro kova, kurioje C.Nurmagomedovas pademonstravo meistriškumo klasę.

Nuo pirmųjų sekundžių buvo aišku, kad abu kovotojai turėjo skirtingus kovų planus. C.McGegoro planas buvo gintis nuo pargriovimų ir pamėginti prigauti Degastano kovotoją savo garsiuoju kairės rankos smūgiu, tuo tarpu C.Nurmagomedovas bandė kuo greičiau pargriauti C.McGregorą, jį varginti ir laimėti skausmingu veiksmu.

Nors C.McGregoras kurį laiką gerai laikėsi, tačiau jo gynybos nepakako, kad neutralizuotų C.Nurmagomedovo skausmingus veiksmus.

Ketvirtame raunde C.Nurmagomedovas prie ringo krašto apsijuosė C.McGregoro kaklą ir sukdamas smakrą privertė jį pasiduoti.

Iškarto po to narve kilo chaosas – C.Nurmagomedovas iššoko iš jo ir puolė airio bičiulį ir „Bellator“ kovotoją Dilloną Danisą.

Žinant visą šių kovotojų istoriją, tai yra viena iš tų kovų, kurią privalo pamatyti kiekvienas MMA gerbėjas.

Takanori Gomi – Nickas Diazas (2007-02-24, „Pride 33“, N.Diazo pergalė vėliau pakeista į kovą be nugalėtojo)

Viena iš populiariausių visų laikų „Pride“ kovų. Visas pasaulis stebėjo, koks fenomenalus talentas buvo N.Diazas.

T.Gomi tuo metu buvo laikomas vienu geriausių pasaulio lengvo svorio kategorijos kovotoju ir jis tada susitiko su 14 pergalių ir 6 pralaimėjimus turinčiu N.Diazu, debiutuojančiu „Pride“ organizacijoje.

Nuo pat pirmų kovos sekundžių tapo aišku, kad šiai kovai nereikės teisėjų sprendimo. T.Gomi turėjo galią nokautuoti bet kurį lengvo svorio kategorijos kovotoją, tačiau N.Diazo smakro tvirtumas ir aukštas bokso supratimas padėjo jam laimėti pirmąjį raundą, nors ankstyvoje stadijoje jis ir buvo pasiųstas į nokdauną.

Jau antrojo raundo pradžioje T.Gomi atrodė išsekęs, o bandydamas parversti N.Diazą jis pats pateko į spąstus ir privalėjo pasiduoti.

N.Diazas parodė geležinį smakrą, puikią ištvermę ir geras džiu-džitsu žinias, tačiau jo pirmoji kova „Pride“ buvo ir jo paskutinė – kovotojas neišlaikė dopingo testo. N.Diazo pergalė buvo panaikinta, tačiau MMA sirgaliai visada prisimins tą vakarą, kai N.Diazas sudrebino pasaulį.

Bensonas Hendersonas – Anthony Pettis (2010-12-16, „WEC 53“, A.Pettis pergalė vieningu teisėjų sprendimu)

„WEC 53“ turnyras pažymėjo vienos iš MMA eros pabaigą, nes buvo paskelbta, kad WEC ir UFC susijungia. Nors tai reiškė WEC galą, saldesnio gardėsio pabaigai negalėjo būti.

Čempionas B.Hendersonas susitiko su A.Pettis, o kovos nugalėtojas galėjo tikėtis gauti kovą su UFC lengvo svorio kategorijos čempionu Frankie Edgaru.

Prieš penktąjį raundą buvo manoma, kad B.Hendersonas ir A.Pettis yra laimėję po du raundus ir tik paskutinę penktojo raundo akimirką teisėjams tapo aišku, kad pergalę švęs A.Pettis, kuris atliko puikų spyrė į galvą ir B.Hendersoną talžė likusį laiką.

A.Pettis tapo paskutiniuoju WEC organizacijos čempionu ir toliau savo karjerą tęsė UFC organizacijoje.

Ši kova laikoma viena geriausių WEC istorijoje, o tada A.Pettis ir B.Hendersonas parodė, kad lengvo svorio kategorijos kovotojai gali parodyti tokią pat įspūdingą kovą kaip ir sunkesnės kategorijos atletai.

Žiūrėkite: Pirmas raundas | Antras raundas | Trečias raundas | Ketvirtas raundas | Penktas raundas

Eddie Alvarezas – Conoras McGregoras (2016-11-12, („UFC 205“, C.McGregoro pergalė techniniu nokautu)

Sunku surasti įspūdingesnį pasirodymą nei tas, kurį C.McGregoras „UFC 205“ turnyro metu pademonstravo prieš E.Alvarezą. C.McGregorui tai buvo debiutas UFC lengvame svoryje ir buvo neaišku, ar puslengvio svorio kategorijos čempionas galės apsiginti nuo E.Alvarezo imtynių ir nešvaraus bokso.

Visgi šios abejonės labai greitai dingo. Žaibiški C.McGregoro judesiai ir niokojanti kairioji ranka lėmė tris nokdaunus pirmame raunde.

C.McGregoras pergalę iškovojo antrame raunde, kuriame taip pat dominavo. Tai buvo viena įspūdingiausių C.McGregoro kovų, kuri leido jam tapti dar labiau žinomu visame pasaulyje ir tą pačią UFC iškėlė į kitą lygį.

Tony Fergusonas – Anthony Pettis (2018-10-06, „UFC 229“, T.Fergusono pergalė techniniu nokautu)

Kiekvienoje MMA kovoje jūs išvysite tam tikro siautėjimo ir smurto, tačiau to mastas T.Fergusono kovose būna visiškai kitoks.

T.Fergusonas išgyveno kryžminių kelio raiščių traumą, dėl kurios buvo atšaukta jo ir C.Nurmagomedovo kova, o pasveikus, jis buvo suvestas su visuomet pavojingu A.Pettis.

Po gana lygaus pirmojo raundo A.Pettis kampas davė genialų patarimą smūgiuoti tada, kai T.Fergusonas atlikinėja velniškai daug smūgių kojomis.

Praėjus vos 10 sekundžių antrame raunde A.Pettis dešiniu kabliu pargriovė T.Fergusoną ir pradėjo vieną beprotiškiausių raundų UFC istorijoje.

Nepaisant to, kad A.Pettis veide atsivėrė žaizda po T.Fergusono smūgių alkūnėmis, jis ir toliau spaudė savo varžovą.

Visgi raundo pabaigoje A.Pettis kampui tapo aišku, kad jis susilaužė ranką šio chaoso metu. Kova baigėsi tuo, kad A.Pettis kampas sustabdė ją po antrojo raundo.

Dėl įspūdingo abiejų kovotojų pasirodymo šiame raunde, tai yra kova, kurios negali praleisti joks MMA gerbėjas.

Michaelis Chandleris – Eddie Alvarezas (2011-11–19, „Bellator 58“, M.Chandlerio pergalė skausmingu veiksmu)

Ši dvikova yra laikoma viena iš geriausių „Bellator“ kovų istorijoje.

Po to, kai M.Chandleris laimėjo keturių lengvo svorio kategorijos kovotojų turnyrą, jis „Bellator 58“ turnyre buvo suvestas su šios organizacijos čempionu E.Alvarezu.

Praėjus vos 30 sekundžių nuo kovos pradžios M.Chandleris fantastišku dešinės rankos smūgiu pargriovė E.Alvarezą ir dominavo visą likusį raundą.

Po gana lygaus antrojo raundo, E.Alvarezas atliko keletą itin tikslių ir stiprių smūgių į M.Chandlerio kūną, po kurių jis atrodė ganėtinai išsekęs.

Trečiojo raundo pabaigoje atrodė, kad M.Chandleris bus greitai pribaigtas ketvirtame raunde, tačiau taip nebuvo.

Ketvirtojo raundo viduryje M.Chandleris atliko tris fantastiškus dešinės rankos smūgius ir pargriovė E.Alvarezą. Po grumtynių ant žemės, E.Alvarezas atidavė savo nugarą, o tuo M.Chandleris sugebėjo pasinaudoti atlikdamas „rear-naked choke“ veiksmą.

M.Chandleris tapo naujuoju „Bellator“ lengvo svorio kategorijos čempionu. Kai E.Alvarezas vėliau tapo UFC čempionu, ši kova įgavo dar didesnę reikšmę bei parodė, jog kiekvienoje organizacijoje yra didelių talentų.

Justinas Gaethje – Michaelis Johnsonas (2017-07-07, „UFC The Ultimate Fighter 25“ finalas, J.Gaethje pergalė techniniu nokautu)

Jeigu jums patinka stebėti chaotiškas ir žiaurias muštynes, tuomet turite pamatyti J.Gaethje ir M.Johnsono dvikovą.

2017 m. MMA talentas J.Gaethje pasirašė kontraktą su UFC. Buvęs pirmojo NCAA diviziono imtynininkas kėlė bangas mažesnėse organizacijose, todėl UFC neturėjo jokių problemų jį statyti su nuožmiausiais kovotojais lengvo svorio kategorijoje.

Po įtempto „The Ultimate Fighter“ sezono, J.Gaethje ir M.Johnsonas susitiko jo finale.

Dviejų raundų karas buvo nuožmus, abu kovotojai pataikė įspūdingų smūgių ir atliko stiprius kojų spyrius.

Per pirmas keturias kovos minutes M.Johnsonas atliko puikų smūgį ir vos nepribaigė J.Gaethje. Visgi J.Gaethje sugebėjo sugrįžti, o paskutinėmis antrojo raundo minutėmis pats siautė narve atlikdamas smūgius rankomis ir keliais bei iškovojo fantastišką pergalę. Šioje kovoje abu atletai patyrė didelę žalą.

Diego Sanchezas – Gilbertas Melendezas (2013-10-19, „UFC 166“, G.Melendezo pergalė vieningu teisėjų sprendimu)

D.Sanchezas prieš kovą su buvusiu WEC ir „Strikeforce“ čempionu G.Melendezu buvo didžiulis autsaideris. Visgi „UFC 166“ turnyre D.Sanchezas davė fantastišką kovą G.Melendezui, kuri dabar yra vadinama viena iš geriausių lengvo svorio kategorijos kovų istorijoje.

D.Sanchezas pirmojo raundo pabaigoje buvo pasiųstas ant žemės, tačiau antrame raunde jis jau atrodė kur kas geriau, kai į savo arsenalą įtraukė pargriovimus.

Nors pirmuose dvejuose raunduose abu kovotojai buvo fenomenalūs, tačiau būtent trečiasis raundas pavertė šią kovą nuostabia.

D.Sanchezas atliko precizišką smūgį iš viršaus ir itin sužalojo G.Melendezą. Po nesėkmingo D.Sanchezo bandymo atlikti skausmingą veiksmą iš nugaros, abu kovotojai parodė savo graplingo sugebėjimus.

Paskutinėmis kovos sekundėmis abu atletai jau buvo nuleidę rankas ir atliko išskirtinai pavojingus smūgius ir nors D.Sanchezas vienbalsiu teisėjų sprendimu pralaimėjo šią kovą, jis įrodė sau, kad gali varžytis prieš geriausius lengvo svorio kategorijos kovotojus.

Maxas Holloway – Dustinas Poirier 2 (2019-04-13, „UFC 236“, D.Poirier pergalė vieningu teisėjų sprendimu)

2019 m. puslengvio svorio kategorijos čempionas M.Holloway turėjo progą tapti dviejų skirtingų divizionų čempionu, kuomet dėl laikinojo lengvo svorio kategorijos čempiono titulo susitiko su D.Poirier.

Dar 2011 m. D.Poirier pasveikino M.Holloway atvykus į UFC, kuomet pirmame raunde įveikė jį skausmingu veiksmu. Revanšinėje dvikovoje pirmasis raundas buvo labai panašus – M.Holloway turėjo nemažai problemų.

Nors pirmasis raundas akivaizdžiai priklausė D.Poirier, tačiau likusi kova buvo fenomenali, atlikta daug stiprių smūgių, o viso abu kovotojai smūgiavo net 359 kartus.

Nors M.Holloway kovos pabaigoje pataikė daugiau smūgių, tačiau D.Poirier galia ir tikslumas įtikino teisėjus atiduoti pergalę jam, kuri ne tik davė laikinąjį čempiono diržą, tačiau ir suteikė progą kovoti prieš neginčijamą čempioną C.Nurmagomedovą.

Frankie Edgaras – Gray Maynardas 2 (2011-01-01, „UFC 125“, lygiosios)

Nėra nuostabesnio sugrįžimo MMA istorijoje nei F.Edgaro „UFC 125“ turnyre. Nors F.Edgaras pralaimėjo pirmąją kovą prieš G.Maynardą, tačiau būtent G.Maynardas metė iššokį F.Edgarui dėl UFC lengvo svorio kategorijos čempiono titulo, kurį jis iškovojo dukart įveikdamas B.J. Penną.

Pirmame raunde F.Edgaras turėjo atlaikyti stiprų kairį kablį iš G.Maynardo, po kurio sekė ir pavojingas smūgis iš viršaus. Nors G.Maynardas buvo arti to, kad pribaigtų F.Edgarą, tačiau po 8-10 pralaimėto pirmojo raundo F.Edgaras fantastiškai sugrįžo, antrame raunde atliko daugiau sėkmingų smūgių ir parodė geresnius graplingo sugebėjimus. Po dar trijų artimų raundų, teisėjai nusprendė, kad kova baigėsi lygiosiomis ir privertė F.Edgarą ir G.Maynardą planuoti trečiąją kovą, kurią ketvirtame raunde nokautu laimėjo F.Edgaras.

Žiūrėkite: visa kova

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Žalias
2020-03-23 14:06:43
Frankio ir Meidardo visa trilogija yra kosmosas. Antra kova yra viena geriausių UFC kovų apskritai.
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga