Arturas Seja | Vytauto Dranginio nuotr.

Arturas Seja | Vytauto Dranginio nuotr.

„Beveik visos rinktinės išvažiavo... Stovykloje liko gal tik penktadalis sportininkų. Išvyko ir mūsiškiai. Mes su treneriu nusprendėme pasilikti“, – sportas.lt sakė su treneriu Romualdu Petrukanecu stovyklauti Portugalijoje likęs baidarininkas Artūras Seja.

Kiti baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės nariai – Henrikas Žustautas, Ilja Davidovskij, Andrius Olijnik, Aurimas Lankas, Ričardas Nekriošius, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas ir Simonas Maldoniai, Ignas Navakauskas ir Lukas Šakalys – į Lietuvą grįžo sekmadienį. Šiuo metu kiekvienas jų izoliavosi namuose.

„Viskas puikiai sekasi. Dirbame pagal planą, sportinė forma tik gerėja. Jei po mėnesio reikėtų startuoti olimpinėse žaidynėse, nebūtų problema. Tikrai galėčiau, – apie pasirengimą kalbėjo 23-ų A.Seja. – Esu stiprus, ištvermingas, ne storas“.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Sportininkas, prabilęs apie pasaulį pristabdžiusią koronaviruso pandemiją, sakė nebijantis, tačiau pastebėjo, kad viskas atrodo labai rimtai. „Seku žinias kiekvieną dieną, neslėpsiu, kad kartais ir mane užlieja nerimo bangelė, tačiau su treneriu pasitarėme ir nusprendėme pabandyti nenutraukti pasirengimo ciklo. Grįžę į Lietuvą nebegalėtume sportuoti. Dvi savaitės karantino – visas sporto planas žlugtų. Vėliau treniruotis Lietuvoje? Dar šalta. Treniruočių kokybė dingtų. Todėl nusprendėme likti Portugalijoje“.

Stovykla Portugalijoje suplanuota iki kovo 25 dienos. „Žiūrėsime, ar važiuosime namo, ar keisime planus. Kita stovykla buvo suplanuota Kroatijoje. Nežinome, galbūt, papildomą treniruočių ciklą darysime čia, Portugalijoje. Bus matyti, – kalbėjo A.Seja. – Sklinda kalbos, kad nebus ir olimpinės atrankos“.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes sportininkas tikėjose gegužę Čekijoje vyksiančiose olimpinės kvalifikacijos varžybose.

„Dideli šansai, kad atrankos varžybų nebus, kalbama, kad sistema bus pakeista, bus atsižvelgiama į reitingus. Man tai būtų paranku. Tačiau kol kas dar tik kalbama. Laukiame žinių. Olimpinė atranka? Aš būsiu pasirengęs, – teigė A.Seja. – Trys stovyklos jau prabėgo, atidirbau kiekvieną mielą dieną, nebuvo praleista nė viena treniruotė, viskas vyksta, atrodo, labai sklandžiai“.

A.Seja teigė stovykloje jau prisiklausė įvairiausių kalbų apie galimus šių metų sporto pasaulio scenarijus. Vienas jų – atšaukiamos olimpinės žaidynės.

Arturas Seja | Vytauto Dranginio nuotr.

Arturas Seja | Vytauto Dranginio nuotr.

„Nenorėčiau, kad olimpinės žaidynės neįvyktų. Nenoriu, kad jas nukeltų, – teigė A.Seja. – Nesėdėjau vietoje, negulėjau lovoje... Nenoriu prarasti metų. Girdėjau, kad Donaldas Trumpas siūlėsi organizuoti žaidynes 2021-aisiais, girdėjau, kad Londonas norėjo priimti. Bet neaišku, kaip viskas bus. Eina kalbos, kad gali nebūti olimpinių žaidynių. Šis faktas mane kiek baugina. Taip iš mūsų būtų atimtas tikslas. Tai būtų tarsi išmetimas iš darbo. Nesinori likti be darbo... Žinote, iš pradžių viskas atrodė gal ir juokingai, atrodė, kad nieko čia nebus, bet situacija surimtėjo“.

Pasak A.Sejos, olimpinėms žaidynėms pasirengimas vyko ne vienerius metus.

„Planas nuolat kito, tarkime, pernai daug dirbome ir neakcentavome poilsio. Dabar susikoncentravome į galingesnį, stipresnį darbą, tačiau nepamirštame ir poilsio. Kiekvieni metai buvo suplanuoti jau prieš trejus metus, – pasakojo A.Seja. – Žinojome, kaip kiekvieni iš jų atrodys. Iš pradžių sekė „bendroji apimtis“ – 2018-aisiais buvo daug varžybų, pernai jau nevažiavome į jaunimo pirmenybes, nes repetavome 2020-ųjų metų sezoną, kuriame turėjo būti mažai varžybų, o kauptis reikia vienam startui. Reikėjo mokytis valdyti stresą. Viską darėme dėl olimpinių žaidynių... Visas šis darbas davė vaisių, atrodo, jau esu netoli sportinės formos piko. Visą olimpinį ciklą tikslingai dirbome. Viskas buvo suplanuota ir kruopščiai vykdoma pagal planą. Nebus varžybų? Aš toliau sportuosiu. Sutarėme su treneriu, kad padarysime viską, nes tai yra mūsų darbas. Nenorime, kad graužtų sąžinė. Nebus varžybų? Tai jau ne mano kaltė“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų