Baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės nariai l Manto Stankevičiaus nuotr.

Baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės nariai l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Dar prieš kelias dienas juokaudami šnekėjome, kad sezonas jau baigtas, kad jau galime pradėti atostogas. O dabar viskas pavirto realybe, – sportas.lt sakė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas baidarininkas Edvinas Ramanauskas, dėl pasaulį krečiančios koronaviruso pandemijos priverstas staigiai krautis daiktus ir baigti pasirengimo darbus sezonui stovykloje Portugalijoje.

Montebelo miestelyje stovyklavo kanojininkai Henrikas Žustautas, Ilja Davidovskij, baidarininkai Andrius Olijnik, Aurimas Lankas, Ričardas Nekriošius, E. Ramanauskas, Mindaugas Maldonis, Simonas Maldonis, Artūras Seja, Ignas Navakauskas, Lukas Šakalys. Į Lietuvą sekmadienį grįžta beveik visa  rinktinė. Portugalijoje liko sprinteris A.Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu.

Iki treniruočių stovyklos pabaigos dar buvo likusios 10 dienų, tačiau padėtis pasaulyje, privertė susimąstyti.

„Per porą dienų mūsų treniruočių centrą paliko penkios didelės komandos, todėl ir mes bandysime grįžti į Lietuvą, nes po dešimties dienų gal tokios galimybės ir nebebūtų“, – sakė E.Ramanauskas.

Mindaugas Maldonis, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Simonas Maldonis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Mindaugas Maldonis, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Simonas Maldonis l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Priėmėme sprendimą namo grįžti kuo greičiau, – jam antrino M.Maldonis. – Matėme, kad kitų šalių sportininkai taip pat grįžta namo. Daugelis jų stovykloje prabuvo kur kas trumpiau negu mes. Kai kurie čia išbuvo tik nepilną savaitę“.

M.Maldonis teigė, kad kol kas sportininkus kausto nežinia dėl sezono ateities. „Kuomet kitų sporto šakų tarptautinės federacijos jau informuoja apie atšaukiamas olimpinių atrankų varžybas, mes vis dar neturime jokio atsako... Visiškai jokio. Abejoju, ar bus vykdomos atrankos varžybos, nors iki jų dar pusantro mėnesio. Nepanašu, kad per tiek laiko situacija pagerės. Juodžiausias scenarijus galvoje? Sezonas pasibaigė net neprasidėjęs“, – svarstė sportininkas.

Mindaugas Maldonis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Mindaugas Maldonis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kanojininkas H.Žustautas priminė, kad olimpinės atrankos turėtų vykti Čekijoje, kuri jau uždarė sienas, bei Vokietijoje. „Manau, ir Vokietija tuoj užsidarys, dėl atrankų – nežinomybė. Laiko lieka nedaug – pirmoji atranka turėtų vykti gegužės mėnesio pradžioje, bet esame palikti nežinioje, – kalbėjo pasaulio čempionas. – Į virusą pradžioje žiūrėjau visiškai nerimtai, tačiau šią savaitę supratau, kad tai yra labai rimta“.

Baidarininkas R.Nekriošius spėjo, kad greičiausiai bus atšaukta ir balandį Kroatijoje planuota stovykla. „Laukiame žinių iš tarptautinės federacijos dėl sezono. Yra sportininkų, kurie nori lažintis, ar vyks Tokijo olimpinės žaidynės. Sportininkai pajuokauja, kad jau sezono uždarymo vakarėlį reikėtų organizuoti. Bet su nerimu laukiame žinių, – kalbėjo R.Nekriošius. – Bet dabar yra svarbiausia sveikata, privalome vieni kitus saugoti. Jei bus nuspręsta atšaukti visas svarbiausias sezono varžybas – tai nebus pasaulio pabaiga, toliau dirbsime“.

Henrikas Žustautas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Henrikas Žustautas l Manto Stankevičiaus nuotr.

M.Maldonis priminė, kad oficialiai yra kalbama, kad Tokijo olimpinės žaidynės (liepos 24-rugpjūčio 8 d.) įvyks.

„Bet dauguma sportininkų susiduria su problema, kad negali treniruotis arba jaučia daug suvaržymų, – kalbėjo sportininkas. – Nežinau, kaip bus tai vertinama, bet dabartinė situacija daug nežada, ypač, jeigu tendencijos negerės“.

E.Ramanauskas prisipažino, kad kelias naktis prastai miegojo, nes galvoje sukosi įvairiausios mintys apie situaciją pasaulyje.

„Negalėjau ramiai miegoti, nes mintys sukosi tik apie tai, kad visas pasirengimas, visos pastangos gali būti bereikšmės. Keli turnyrai jau buvo atšaukti, mano manymu, bus atšaukti ir likusieji, – dėstė E.Ramanauskas. – Jeigu krizė dar tęsis bent porą mėnesių, manau, olimpinės žaidynės tikrai neįvyks... 80 proc., kad neįvyks. Bandžiau viską susidėlioti, kas ir kaip turėtų susidėlioti, kad situacija pagerėtų. Bet iki olimpinių žaidynių liko labai nedaug laiko ir žmonių gyvybės yra aukščiau nei kažkokie sportiniai renginiai, nors mums tai yra visas gyvenimas“.

R.Nekriošiaus manymu, reikia rengtis olimpinėms žaidynėms pagal scenarijų. „Jeigu jos neįvyks, tai reiškia, kad šie metais bus puiki repeticija tolimesniems startams. O dabar? Manau, neverta rizikuoti žmonių gyvybėmis dėl renginių“, – sakė sportininkas.

Ričardas Nekriošius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ričardas Nekriošius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Lietuvos rinktinės nariai į Lietuvą grįš per Vokietijos miestą Frankfurtą. Greičiausiai, teks karantinuotis.

„Jau nusiteikėme tam, – patvirtino M.Maldonis. – Privalome saugoti ne tik save, bet ir kitus. Žmonos nemačiau dvi savaites, tai nematysiu dar tiek pat“.

„Jau atvykę į stovyklą gyvename kaip karantine, – nusišysojo R.Nekriošius. Iki artimiausios parduotuvės buvo 10 kilometrų. Kineziterapeutas nuolat tikrino mūsų temperatūrą, po kiekvienos procedūros dezinfekuodavo stalą, prieš maistą papildomai naudojame dezinfekcinius skysčius rankoms. Klausome visų rekomendacijų.
Parvykstame per Frankfurtą, jei bus nuspręsta mus „uždaryti“ karantinui, elgsimės atsakingai. 
Noriu perduoti, kad kiekvienas elgtumėmės taip, kaip rekomenduoja atsakingos organizacijos. Saugokime save ir aplinkinius, elkimės atsakingai. Jau matome tragiškus padarinius, kuomet buvo pasielgta neatsakingai“.

Savo stovyklas nutraukė ir Lietuvos irklavimo rinktinė, kuri jau žino, kad olimpinės atrankos varžybos gegužės mėnesį yra atšaukiamos.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų