Martinas Fourcade'as | Scanpix nuotr.

Martinas Fourcade'as | Scanpix nuotr.

 Vienas geriausių visų laikų biatlonininkų 31-erių metų prancūzas Martinas Fourcade‘as pranešė, kad baigia karjerą. M.Fourcade‘as oficialiai pasitraukti turėtų šeštadienį, kai baigsis vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės.

Ilgą žinutę parašęs ir savo šlovingą karjerą prisiminęs prancūzas paskutinėje pastraipoje padėkojo visiems fanams už palaikymą ir pareiškė, kad atėjo laikas ištarti sudie.

Il y a des décisions qui changent une vie. Je me suis souvent demandé si cela avait été le cas lorsque je suis monté...

Posted by Martin Fourcade on Friday, March 13, 2020

M.Fourcade‘as per karjerą iškovojo 5 olimpinius aukso ir 2 sidabro medalius. Pasaulio čempionate jo medalių kraitis pribloškiantis – 13 aukso, 10 sidabro ir 5 bronzos medaliai. Su 28 medaliais jis per istoriją atsiliko tik nuo norvego Ole Einaro Bjoerndaleno (45 medaliai). Visą pastarąjį dešimtmetį M.Fourcade‘as nuolat buvo biatlono pasaulio lyderių gretose.

Prancūzas 13 sezonų praleido pasaulio taurėje. Jis iškovojo net 97 pergales, 184 kartus lipo ant podiumo ir net 7 kartus iš eilės nuo 2012 m. iki 2018 m. laimėjo pasaulio taurę.

Paskutines karjeros lenktynes šeštadienį M.Fourcade‘as pradės iš antros pozicijos. Jis startuos 21 sek. vėliau nei lyderis norvegas Johannesas Thingnesas Boe. M.Fourcade‘as turi galimybę karjerą baigti su dar viena pasaulio taure. Jis su 880 tšk. lyderiauja bendroje įskaitoje, bet J.T.Boe atsilieka vos 10 tšk.

Šeštadienį persekiojimo lenktynėmis baigsis pasaulio taurės sezonas. Sekmadienį planuotos estafetės lenktynės buvo atšauktos. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.