Nutraukti LKL sezono nenorėjo vienas klubas paaiškintos pagrindinės tokio sprendimo priežastys | komentarai (7)

2020.03.13 13:39
Speciali LKL valdybos narių konferencija | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

Speciali LKL valdybos narių konferencija | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

  Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba priėmė sprendimą laikytis būtiniausių saugumo reikalavimų ir imtis visų atsargumo priemonių siekiant stabdyti COVID-19 viruso plitimą šalyje.

Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė pasaulinę naujojo koronaviruso pandemiją. LKL valdybos sprendimu, dėl nenugalimų jėgų (force majeure) aplinkybių 2019–2020 m. „Betsafe–LKL“ čempionatas nutraukiamas ir galutinė komandų rikiuotė skelbiama pagal rezultatus po 24-ojo pirmenybių reguliariojo sezono turo.

27-ojo čempionato nugalėtoju skelbiamas Kauno „Žalgiris“, vicečempionu – Vilniaus „Rytas“, trečiosios vietos laimėtoju – Panevėžio „Lietkabelis“.

Kaip paaiškėjo po šio sprendimo vykusioje spaudos konferencijoje su LKL prezidentu Remigijumi Milašiumi, „Lietkabelio“ vadovu Alvydu Bieliausku, Utenos „Juventus“ treneriu Žydrūnu Urbonu bei LKL generaliniu direktoriumi Romualdu Brazausku, LKL valdybos nariams buvo pasiūlyti 2 variantai, iš kurių vienas buvo būtent nutraukti sezoną. Už balsavo 8 nariai, 1 buvo prieš, o dar 2 – susilaikę. Vienas iš valdybos narių R.Brazauskas nusišalino nuo balsavimo.

„BasketNews.lt“ žurnalisto Jono Miklovo šaltinių duomenimis, vienintelis klubas, norėjęs tęsti sezoną be žiūrovų, buvo „Šiauliai“.

Panevėžio „Lietkabelio“ vadovas Alvydas Bieliauskas taip pat apgailestavo, kad antrą vietą iš jų atėmė pralaimėjimas paskutiniąjame ture Pasvalio „Pieno žvaigždėms“, kuris, anot jo, buvo patirtas todėl, jog jie grįžo po sunkios FIBA Čempionų lygos išvykos ir neturėjo laiko atsigauti fiziškai.

„Labai apmaudu. Grįžome tik varžybų išvakarėse, po ilgos kelionės buvome pervargę. Keliavome visą dieną, buvome ne formoje ir žaidėjai neparodė to, ką galėjo. Jeigu būtume buvę kitoje situacijoje, nemanau, kad nebūtume laimėję prieš „Pieno žvaigždes“, bet yra kaip yra ir reikia taikytis su daugumos sprendimu. Vis tiek džiugina tie medaliai, žinoma, sidabras būtų 16-17 metų sezono atkartojimas. Nors šių metų rezultatai mūsų neblogi, iškovojome dvi trečias vietas ir visumoje pasirodėme neblogai“, – sakė A.Bieliauskas.

A.Bieliauskas taip pat atskleidė, kad galbūt geriau būtų galutinę turnyrinę lentelę paskelbti po dviejų ratų, tačiau tam nepritarė klubų dauguma.

„Vienas iš klausimų buvo, kad objektyviausia būtų vertinti po dviejų ratų, kai visi vienodai sužaidę tiek išvykoje, tiek namuose. Dėl esamos situacijos buvo abejonių, bet balsavimas parodė kitaip – 4 balsai buvo už tai, kad palikti lentelę po trijų ratų, trys pasisakė dėl antrojo rato, o keturi – susilaikė“, – sakė A.Bieliauskas.

Utenos „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas sakė, kad jau dabar beveik pusę klubų buvo neįmanoma treniruotis, o pasiūlymą rungtyniauti be žiūrovų pavadino netikusiu.

„Sporto institucijose draudžiama lankytis, todėl buvo uždaryta arena ir mes negalėjome daryti treniruočių. Įsivaizduokite, jeigu atideda 2 savaitėms, mes nesitreniruojame, tiesiog ateiname į rungtynes. Tas pasiūlymas žaisti be žiūrovų, švelniai tariant, buvo netikęs, nes to formato nebuvo galima vykdyti, kai tu neturi teisės lankytis sporto objektuose, ypatingai, jeigu jie priklauso savivaldybėms. Bet manau, kad net privačios arenos turėtų vadovautis tomis nuostatomis.

Dėl infrastruktūros skundėsi 4 ar 5 klubai, bet buvo ir kitų problemų. Įsivaizduokite, sustabdyti sezoną 2 savaitėms ar mėnesiui. Atlyginimai, sportinės formos, užsieniečiai panikuoja, nori išvažiuoti.. Yra aibės problemų, kurių neįmanoma išspręsti. Kaip ir minėjo prezidentas, sveikata ir gyvybė yra prioritetas.

Priimtas „force majeure“ situacija, mes mielai tęstume, bet yra tokia situacija į kurią privalai reaguoti ir net pasaulinės organizacijos liepia į tai atsižvelgti. Be jokios abejonės, bus sprendžiamas atlyginimų klausimas, bandysime kažkaip tartis, nes net rėmėjų pinigai sustos, mes nevykdysime veiklos, o už nevykdomą veiklą mokėti atlyginimus yra sudėtinga. Bus priimti kažkokie sprendimai“, – sakė V.Urbonas.

V.Urbonas išreiškė viltį, kad žaidėjai supras tokį klubų sprendimą ir žmogiškai kalbėsis dėl likusio atlyginimo.

„Nemanau, kad žaidėjai norėtų dalyvauti čempionate, žinant, kad šalia yra didžiulė grėsmė. Daugelis yra jaunų žaidėjų, turi šeimas, besilaukiančias žmonas ar vaikus. Užsikrėtimo tikimybė – didelė, matome, kas darosi Estijoje. Tokioje situacijoje niekas nenorėjo atsidurti, o kaip klubų vadovai mes nenorėjome rizikuoti. Yra dar ir atsakomybė, jeigu numirtų žaidėjas, kas būtų atsakingas? Kristų atsakomybė ant klubo vadovo, kuris nesiėmė ryžtingų veiksmų, kuriuos priėmė visa Lietuva – uždaryti mokyklas ar darželius. Būdami tokios didelės organizacijos dalimi ir pasielgti neatsakingai.. Sprendimas buvo pasvertas iš visų pusių ir demokratiškas. Atsižvelgėme į žaidėjų sveikatas ir manau, kad jie supras esamą situaciją bei jie bus protingi reikalaudami ar nereikalaudami dalies atlyginimo už 2-3 mėnesius“, – sakė V.Urbonas.

LKL prezidentas Remigijus Milašius kalbėjo ir apie Kauno „Žalgirio“ situaciją, kuris dar laukia Eurolygos sprendimo. Ką daryti „Žalgiriui“, nežino ir šio klubo prezidentas Paulius Motiejūnas.

„Klausėme Pauliaus, kokios naujienos? Naujienos tokios, kad Eurolyga stabdoma neribotam laikui. Visi pradėjo žiūrėti į nacionalinius čempionatus, kurie per pastarąsias dienas priims kardinalius sprendimus ir kitose šalyse. Reikia suvokti, kad tai didelė infekcija ir kas gali taip rizikuoti? Užsikrėtė tiek NBA keletas žaidėjų, užsikrėtė net Kanados premjero žmona, kuri gyvena šiek tiek kitokioje aplinkoje.. Užsikrėtė ir futbolininkais ir „Arsenal“ treneris. Mes esame visi tame pačiame laive. Šiandien visi klubų vadovai suvažiavo, nors tik vakar juos sukvietėme. Visi suprato atsakomybę, suprato, kad tai labai svarbus klausimas ir praktiškai visi rado vieningą sprendimą.

Tęsiant apie „Žalgirį“ – neaišku, kokie bus priimti Eurolygos sprendimai. Paulius irgi neturi atsakymų, nes Eurolyga nesako, ką reikės daryti. Mes Lietuvoje gyvename viename nacionaliniame čempionate, o Eurolyga turi daug šalių, kur yra skirtingas užsikrėtimo laipsnis. Visi skaičiuoja pinigėlius, kurių negaus, bet viskas atsiremia į žmogaus gyvybę. Mes galime būti pirmieji, kurie išnešios virusą, nes renkame dideles auditorijas“, – kalbėjo R.Milašius.

LKL valdybą sudaro 12 narių: Paulius Motiejūnas (Kauno „Žalgiris“), Darius Gudelis (posėdyje jį pakeitė Rolandas Jarutis, Vilniaus „Rytas“), Sigitas Ambrazevičius (Klaipėdos „Neptūnas“), Alvydas Bieliauskas (Panevėžio „Lietkabelis“), Rimantas Endrijaitis (Pasvalio „Pieno žvaigždės“), Žydrūnas Urbonas (Utenos „Juventus“), Olegas Smirnovas (posėdyje pakeitė Adomas Kubilius, Prienų „CBet“), Tomas Pačėsas (posėdyje jį pakeitė Andrius Būdvytis, Alytaus „Sintek–Dzūkija“), Mindaugas Arlauskas (Kėdainių „Nevėžis“), Artūras Nacickas („Šiauliai“), Remigijus Milašius (LKL prezidentas) bei Romualdas Brazauskas (LKL generalinis direktorius).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Uz Sarika
2020-03-13 19:53:09
Kur tu, sariko megejau, mano zinuteje matai, kad as rungtynes su Milanu kaltinu virusu platinimu Lietuvoje? :D Bet juoktis is viruso nevalia, ir ta akivaizdziai patvirtino cirkininkas prancuzas Goubertas, kuris dabar visu atsiprasineja. Bet kodel sarikas tyli? Ir kodel visi zalfaniuko fanai, kurie reke, kad sis virusas nebaisus ir visaip juokesi is apsaugos priemoniu, dabar tyli? Kai jusu seneliai ar tevai susirgs, tada paziuresime, kaip juoksites. To ir linkiu sarikui ;)
Atsakyti
egis
2020-03-13 20:19:02
Linkėt kažkam susirgt tuo koronavirusu gali tik visiškas kvailys, linkėk kitam susirgt ir pats susirgsi. Š.Jasikevičius nesišaipė iš to koronaviruso, bet šaipėsi iš keliamos panikos, kuri nuo to viruso apsisaugot tikrai nepadės, kaip ir tos "apsauginės" kaukės, o vietoj dezinfekcinio skysčio užtenka muilo ir karšto vandens rankom nusiplaut, bet žmonės isterikuoja perka masiškai ir maisto produktus, kai jie visvien pasibaigs anksčiau, ar vėliau ir teks išeit iš namų apsipirkimui. Saugotis to viruso reikia prisižiūrint asmeninės higienos, plaunant rankas prieš valgį ir po valgio, po sąlyčio rankomis išorinėj aplinkoj esančių daiktų, bet virusas sklinda ir oru kurį gali įkvėpt, ir čia jau joks saugojimasis nepadės. Taip, kad nei Š.Jasikevičius, nei "Žalgirio" fanai nesišaipė iš to viruso, bet šaipėsi iš perdėtos baimės susirgt.
Uz Sarika
2020-03-13 17:14:25
Siauliai norejo test sezona, o tai kur zalgiriukas su sariku? Gi po rungtyniu su Armani ejo link Obradoviciaus ir juokesi is viruso. Tai ko dabar nebalsavo pries sustabdyma?
Atsakyti
egis
2020-03-13 19:40:41
Pasirodo dar vis yra lengvatikių, kad būtent tas virusas pasklido Lietuvoj Eurolygos rungtynėse "Žalgirio" arenoj, kai jau pranešta apie nevieną atvejį grįžusių iš Italijos ir kitų Europos, ir Azijos šalių lietuvaičių net nepasitikrinus, ar turi tą koronavirusą vaikščiojimus po įvairius pramoginius ir sporto renginius, važinėjant iš miesto į miestą. Svarbiausia, kad pasivaryt ant Šarūno Jasikevičiaus, kuris imitavo tą bevertę "apsauginę" kaukę kuri nuo to viruso neapsaugo, ką pasakė ir pats Sveikatos apsaugos ministras.
egis
2020-03-13 15:18:07
Na tas R.Milašiaus įvardijimas "pagrindinės" priežasties LKL sezono nutraukimo, kad varžybose renkamos didelės auditorijos ir dėl to paplis virusas, o tai tie paskelbti oficialiai 6 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, tai jau nėra tas veiksnys, kad paplistų virusas po Lietuvą, nes tie lietuvaičiai turistai ir ta ispanė neatvyko į Lietuvą su skafandrais, o bendraudami su kitais žmonėm ,tikrai nebūdami per du metrus atstumu nuo kito žmogaus, o tie pasigavę virusą dar ir dabar vaikštinėja kur nors po Vilnių, Kauną, Klaipėda ir tt..Tą sezoną reikėjo nutraukt tik galbūt dėl to, kad žmonės įbauginti sukeltos visuotinės panikos, kad gali betkada pasigaut virusą ir žinoma vargu, ar būtų bent pusėtinai užpildytos arenos, o be žiūrovų rungtynės, tai jau nebelieka tos sportinės rungtynių įtampos, kai abiejų komandų fanai palaiko savas komandas.
Atsakyti
Jonas
2020-03-13 16:05:19
Ką norėjote pasakyti?
egis
2020-03-13 16:19:29
Jonai, skaityt nesugebi, kad klausi ? Aiškiai parašiau, kad pagrindine priežastim LKL sezono išankstinio nutraukimo negali būti vien tik tai, kad gali paplist virusas Lietuvoj, nes rungtynėse susirenka daug žiūrovų, kai jau yra paskelbti 6 asmenys infekuoti virusu ir jie nei patys žinojo, kad turi tą virusą, nei su tais infekuotais bendravę galbūt ir dabar nežinodami, kad turi virusą toliau sau vaikštinėja gatvėm, važiuoja viešuoju transportu užkrėsdami tuo virusu ir kitus. Pagal užduotą klausimą galima būtų ir patį tave, Joneli, įtart , kad pasigavai koronavirusą, karščiuoji ir todėl nelabai sugebi skaityt ir daryt išvadas.