Eimantas Stanionis | „Twitter“ nuotr.

Eimantas Stanionis | „Twitter“ nuotr.

  25-erių metų Lietuvos profesionalus boksininkas Eimantas Stanionis (10-0, 7 nokautai) kovo 14 d. pasirodys ringe 11-ajai karjeros kovai.

Okson Hile (JAV) esančioje „MGM National Harbor“ arenoje lietuvis surems pirštines su 25-erių metų amerikiečiu Justinu DeLoachu (18-4, 9 nokautai). Kova vyks pusvidutinio svorio kategorijoje, jai numatyta 10 raundų. E.Stanionio ir J.DeLoacho kova šiame bokso vakare bus priešpaskutinė ir „apšildys“ pagrindinę vakaro dvikovą tarp Jameso Kirklando (34-2) ir Marko Anthony Hernandezo (14-3-1).

Prieš būsimą dvikovą su E.Stanioniu kalbėjosi žinomo tinklapio apie boksą „premierboxingchampions.com“ žurnalistas Josephas Santoliquito, kuriam lietuvis papasakojo savo gyvenimo istoriją bei kalbėjo apie artėjančią kovą.

Augdamas, E.Stanionis buvo sunkiasvorių karalius Kauno gatvėse. Jis buvo hiperaktyvus aštuonerių metų drąsus berniukas su kūdikio veidu, kuris negalėdavo nueiti šalin, kai jį kažkas užkabindavo.

E.Stanionio tėvas šeimą paliko tada, kai jam buvo maždaug dveji. E.Stanionio mama Aiste Dzidolikienė užaugino jį kartu su savo tėvais. Aistė nemėgo, kad Eimantas kovoja, tačiau jis niekada nuo nieko nebėgo. Jis galėdavo būti nokautuotas, sulaukdavo smūgių į veidą, tačiau nesvarbu, kaip jis kraujuodavo, ar kaip smarkiai buvo sužeistas, jis visada atsikeldavo ir sustabdydavo smurtautoją.

E.Stanionis tapo toks geras ir vien tik kalbėjo apie pergales, kad vieną dieną jo mamai to užteko – ji paėmė Eimantą už rankos ir nuvedė jį į vietinę sporto salę, kur buvo mokama mišrių kovos menų. Jis ten taip pat laimėdavo, kol vieną dieną išbandė kažką naujo ir tai buvo boksas.

Jam buvo 13 metų, kai Eimantas pirmą kartą apsivilko pirštines. Boksininkas prisimena, atrodė, kad vaikas, su kuriuo tą dieną jis susidūrė, turi 10 rankų, nes smūgiai atskriejo iš visų pusių. Pirmą kartą E.Stanionis krito užpakaliu ant žemės.

„Būtent tai mane motyvavo sugrįžti“, – prisiminė E.Stanionis. „Kai tu visada laimi ir tada pralaimi, nori sugrįžti ir nugalėti tą vyruką, kuris tave įveikė. Todėl aš labai norėjau sugrįžti į bokso treniruotes, man visada patiko naudotis rankomis“.

E.Stanionis taip gerai išsitreniravo savo rankų įgūdžius, kad tapo Lietuvos čempionu – paaugliu iš niekur, kuris nukeliavo iki 2016 m. olimpinių žaidynių, kuriose pralaimėjo tik sidabro medalio laimėtojui iš Uzbekistano Shakhramui Giyasovui.

Kaip profesionalas, E.Stanionis jau turi 10 pergalių iš tiek pat galimų. Visgi kovo 14-ą dieną jo laukia vienas sunkiausių varžovų karjeroje – J.DeLoachas, su kuriuo lietuvis susigrums dešimties raundų kovoje.

„Esu tam pasiruošęs“, – sakė E.Stanionis. „Visą savo gyvenimą aš kovoju. Mano tėvas mus paliko, kai aš buvau vaikas, tačiau kai po olimpiados tapau profesionalu, jis bandė sugrįžti į mano gyvenimą. Nenorėjau jo matyti, nes jis paliko mus tada, kai mums buvo sunku. Mane užaugino mama ir ji yra labiausiai nepalaužiamas žmogus, kurį aš žinau.

Ji buvo ta, kuri mane ištempė iš gatvės, kai aš kažką sumušiau. Būtent taip aš pradėjau boksuotis. Tai linksma, nes mano mama vis dar nemėgsta, kad aš kovoju. Kai tai darau, ji lieka Lietuvoje. Ji labai stipri moteris ir niekada dėl nieko nesiskundžia. Mama visada viską darė sunkiai ir jos gyvenimas buvo sunkus. Iš jos išmokau labai daug pamokų, o jos niekas negali palaužti. Ji buvo ta, kuri išmokė mane niekada nuo nieko nebėgti“.

Praėjus metams po 2016 m. olimpiados, E.Stanionis pasuko į profesionalus, pirmąsias tris kovas laimėjo nokautais, o du paskutinieji jo varžovai taip pat krito po galingų E.Stanionio smūgių. Tris kartus E.Stanionis yra kovojęs aštuonis raundus, tačiau dar niekada – dešimt.

Jo būsimas varžovas J.DeLoachas tris kartus yra kovęsis dešimt raundų, įskaitant jo pralaimėjimą 2018 m. Jeisonui Rosario.

„Žinau, kad J.DeLoachas yra patyręs, tačiau aš taip pat esu toks“, – sakė E.Stanionis. „Į šią kovą einu susitelkęs ir galvodamas apie dalykus, kuriuos turiu padaryti. J.DeLoachas yra kovotojas, kaip ir aš. Turiu padaryti tam tikrus dalykus, kad laimėčiau ir atrodyčiau įspūdingai. Turiu jį sutriuškinti, nes toks yra mano mentalitetas. Man niekada nerūpėjo, ką man gali padaryti varžovas. Jis perėjo į pusvidutinį svorį, tuo tarpu man toks svoris yra natūralus. Norėjau tokios kovos, nes noriu kovoti prieš geriausius. Žinau, kad visi sako, jog tai didelis žingsnis aukštyn, tačiau dabar jaučiuosi pirmą kartą toks sveikas po ilgo laiko“.

Likus dviem savaitėms iki 2019 m. kovo mėnesį vykusios kovos prieš Samuelį Figueroa, E.Stanionis patyrė traumą – jam lūžo dešinys riešas ir plyšo raiščiai. Vis dėlto, E.Stanionis kovojo, o kiekvieną smūgį lydėjo skausmas ir galiausiai jam prireikė operacijos.

„Aš kovojau“, – sakė E.Stanionis. „Tuo metu nežinojau, kad man lūžo riešas. Buvo skausminga, tačiau privalėjau kovoti. Tai rodė per televiziją ir aš negalėjau praleisti to šanso“.

Dabar, Marvinas Somodio, garsaus trenerio Freddy Roacho mokinys, yra E.Stanionio treneris. Jis pradėjo dirbti su lietuviu, kai šis išsiskyrė su treneriu Ronnie Shieldsu. Tai bus antroji M.Somodio kova stovint E.Stanionio kampe.

M.Somodio puikiai supranta, kad J.DeLoachas yra kur kas aukštesnis (185 cm prieš 173 cm) ir turi didelį ištiestų rankų pranašumą (185 cm prieš 173 cm), tačiau trokšta, kad E.Stanionis jį nokautuotų.

„J.DeLoachas yra didelis vyrukas“, – sakė M.Somodio. „Mums reikia įsitikinti, kad esame geroje formoje, tačiau E.Stanionis yra natūralus pusvidutinio svorio kategorijos kovotojas, o J.DeLoachui reikės varginti save, kad numestų svorį iki 147 svarų (iki 66,7 kg). Jis yra labai patyręs, tačiau E.Stanionis turi labai vertingos mėgėjų patirties. Tai bus labai gera kova ir Eimantas padarys viską, kad ją laimėtų. Norėčiau pamatyti nokautą“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

jaska
2020-03-15 19:31:53
Tai buvo kova sianakt ar ne???????
Atsakyti
pasalietis
2020-03-14 17:47:32
Laimes Eimis !
Atsakyti
Ddd
2020-03-12 10:39:07
Norejau pastatyt uz stanioni pinigu nes galvojau amerikoj ta laikys favoritu bet visiskas favoritas yra Eimantas net neapsimoka statyt :(
Atsakyti
Linas
2020-03-11 21:32:21
Labai daug netikslumu,zurnalistas ,tu isigilink i ta,ka rasai.Pradejas lankyt boksa ir pradejas kovoti ringe Stanionis nebuvo nei apdauzytas tai nugriuves,is kur tokia info.Man idomu kaip zmogui stebejusiam is arti Eimanto bokso karjera is lb arti.
Atsakyti
..
2020-03-13 11:22:23
Kaip sake, taip parase
Ddd
2020-03-11 14:58:25
PIRMYN STANIONI PALAIKOM TAVE ,STIPRIAUSIAS IR TALENTINGIAUSIAS LIETUVOS BOKSININKAS ,DIDELES SEKMES TAU EIMANTAI.
Atsakyti
fghj
2020-03-11 14:58:12
kam cia reikalongos tos 125 nuotraukos??? sekmes eima!!!turetu pajungt iki 8 raundo
Atsakyti
Rolas
2020-03-11 14:52:11
Bla bla bla bla !!! Tas pats per tapati
Atsakyti
Bla bla bla
2020-03-12 09:35:42
Malonu, kad sekate mano komentarus :D nepatinka siulau ju neskaityti ;)
Didziausios
2020-03-11 13:38:21
Sekmes tau Eimantai !!!
Atsakyti
jaska
2020-03-11 13:32:29
Sutraiskyk ji Eimantai...Tu tai gali.....Sekmes tau.
Atsakyti
Bla bla bla
2020-03-11 13:21:00
Sekmes kovoje ir svarbiausiai be traumu ;)
Atsakyti
Išsipagiriok
2020-03-11 12:51:51
Egi
Atsakyti
Kindziulis
2020-03-11 12:27:26
Palaikom!!! Egi, nesustok!
Atsakyti