P.Ragauskas – Indijos čempionas K.Vicunos kvietimas, Indijos kontrastai ir chaosas

Paulius Ragauskas Indijoje | asmeninio archyvo nuotr.
Buvęs ilgametis Vilniaus „Riterių“ fizinio parengimo treneris Paulius Ragauskas turi ką švęsti – jis su „Mohun Bagan“ ekipa tapo Indijos čempionu. Nepaisant to, kad iki čempionato pabaigos liko dar keturi turai, „Mohun Bagan“ tapo nebepavejami.
„Lyginant su praėjusiais metais, komandos biudžetas tapo mažesnis, į komandą atvyko pigesni, bet geresni legionieriai. Anksčiau komandoje vyraudavo žaidėjai iš Afrikos, tačiau šiemet iš ten turėjome tik vieną žaidėją – Babą Diawarą. Jis daug metų žaidęs Europoje, tad jo lygiu abejoti neteko nuo pirmos dienos.
Nepaisant susitraukusio biudžeto, klubo tikslai visada buvo patys aukščiausi. Džiugu, kad po penkerių metų sugebėjome tuos tikslus įgyvendinti“, - sportas.lt sakė naujasis Indijos čempionas.
Pats P.Ragausko persikėlimas į Indiją vertas filmo scenarijaus. Praėjusiais metais jo draugo kursiniam darbui reikėjo buvusio tuometinių „Trakų“ trenerio Kibu Vicunos pagalbos. Ispanas neatsisakė padėti ir netrukus pats pasiūlė Pauliui prisijungti prie jo vadovaujamos komandos Bolivudo tėvynėje.
Pats Indijos futbolas kažkiek primena lietuviškąjį, kai likus kelioms savaitėms iki čempionato pradžios nėra aišku, kiek komandų dalyvaus pirmenybėse. Tiesa, yra ir vienas didelis skirtumas – nepriklausomai nuo komandų skaičiaus, čempionatas vyksta dviem ratais. Šiemet dėl titulo kovojo vienuolika ekipų.
Dar vienas įdomus momentas – Indijoje jau kuris laikas vyksta du lygiaverčiai aukščiausiojo diviziono čempionatai – ISL ir I-League. Pastarosios nugalėtojui suteikia galimybė kautis dėl Azijos Čempionų lygos titulo.
„Šis čempionatas turėjo prasidėti lapkričio viduryje, tačiau dėl problemų su transliacijomis prasidėjo paskutinę lapkričio dieną. Nuskridau per pusę pasaulio, o problemos tos pačios (šypsosi).
Iš tikro, panašumų su Lietuva yra ir daugiau, o pati futbolo kultūra nėra niekuo ypatinga. Kažkas rėkauja, kažkas skanduoja. Kai pralaimėjome, kažkas buvo nepatenkintas. Indijoje futbolas, iš esmės, populiarus tik Kolkatos, Goa ir Keralos regionuose. Kitur karaliauja kriketas“, - pasakojo P.Ragauskas.
Kalbėdamas apie kelią iki čempiono titulo, fizinio rengimo treneris yra konkretus – pasiekti šią pergalę padėjo geresnis nei varžovų taktinis komandos paruošimas.
„Kibu čia dirbo taip pat, kaip dirbo su „Trakais“. Indijoje dominuoja itin primityvus ir netgi chaotiškas futbolas. Pavyzdžiui, vieną komandą treniruoja škotas, tai kiekvieną įmanomą kamuolį šios komandos žaidėjai muša į priekį ir nesistengia jo kontroliuoti. Mūsų komandoje viskas vyko atvirkščiai, o tai ir buvo esminis dalykas, nulėmęs pergalę.
Apskritai, kalbant apie visą sezoną, tai jis nebuvo lengvas. Kartais turėjome daugiau laiko rungtynių pasiruošimui, kartais mažiau. Visą sausį praktiškai keliavome. Buvome ir tokiuose regionuose, kur ant kiekvieno kampo stovi ginkluoti kareiviai ir nuolat vyksta ginkluoti konfliktai. Buvome ir tokiuose regionuose, kur rusiškai susikalbėti yra paprasčiau nei angliškai. Žinant, kokia Indija yra didelė, tokie kontrastai yra visiškai suprantami.
Mūsų klube trūko praktiškai visko. Trūksta ir dabar (šypsosi), todėl tenka nemažai improvizuoti. Atrodo, kad pavyko neblogai“, - pasakojo pašnekovas.
Nepaisant puikaus sezono, jau aišku, kad nei K.Vicunos, nei P.Ragausko kitą sezoną „Mohun Bagan“ ekipoje neliks. Šį klubą nupirko kito šio miesto ATK savininkas, kuris nusprendė kitą sezoną sujungti abu klubus bei treneriu palikti ATK klubo trenerį. Lietuvos ir Ispanijos specialistų sutartys galioja iki balandžio mėnesio.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.