Danas Rapšys ir Yangas Sunas | „Twitter“ nuotr.

Danas Rapšys ir Yangas Sunas | „Twitter“ nuotr.

  28-erių metų Kinijos plaukimo žvaigždės Yango Suno karjera greičiausiai baigta. Sporto arbitražo teismas patenkino tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) apeliaciją, atšaukė ankstesnį tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) sprendimą ir skyrė Y.Sunui net 8 metų diskvalifikaciją.

Kinas 2018 m. rugsėjį įsivėlė į skandalą, kai plaktuku buvo sudaužytas jo kraujo mėginys. Tokios ilgos diskvalifikacijos Y.Sunas sulaukė todėl, kad tai jau antras kartas, kai jis pažeidė antidopingo agentūros taisykles. Anksčiau dėl draudžiamų medžiagų vartojimo jis gavo 3 mėnesių diskvalifikaciją.

Y.Sunas aiškino, kad mėginį atsisakė pateikti todėl, kad antidopingo agentūros darbuotojai nenurodė savo tapatybių ir jis nežinojo, ar tai nėra apsišaukėliai. Kinas taip pat neigė kalbas, kad mėginys buvo sudaužytas plaktuku.

Kinas dar žada kovoti ir stengsis, kad diskvalifikacija būtų panaikinta ar bent jau sutrumpinta. Jam patarti nusprendė JAV antidopingo agentūros vadovas Travisas Tygartas. Jis ragina Y.Suną atskleisti visas juodžiausias plaukimo detales, mat jo santykiai su FINA daug kam yra mįslė.

„Jei jis nori trumpesnės diskvalifikacijos, tai geriausia jo galimybė būtų ne kreipimasis į Šveicarijos aukščiausiąjį teismą, o atviras liudijimas, atskleidžiant viską, ką jis žino. Jei galėčiau patarti Sunui, tai pasakyčiau jam atskleisti visas juodžiausias plaukimo paslaptis. Pradedant nuo pokalbių su gydytojais, FINA atstovais ir pan. Tai labai padėtų visai sistemai. Jei kažkas dangsto sportininkus ir bando juos „išsukti“, tuomet tai yra grėsmė visam sportui. Tokie žmonės daug pavojingesni už sportininkus, nes jie tampa sistemos dalimi“, - sakė T.Tygartas.

Y.Sunas yra pagrindinis lietuvio Dano Rapšio varžovas tiek 200 m, tiek 400 m plaukimuose laisvuoju stiliumi. Kinas yra triskart olimpinis ir 11 kartų pasaulio čempionas. 2019 m. pasaulio čempionato 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale jis auksą laimėjo po D.Rapšio diskvalifikacijos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.