Kelly Morgan | Youtube.com nuotr.

Kelly Morgan | Youtube.com nuotr.

 Pasaulio regbio federacija nusprendė spręsti vis daugiau dėmesio susilaukiančią translyčių sportininkų situaciją.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) yra nustatęs testosterono lygį, kurio neviršydami translyčiai sportininkai turi teisę dalyvauti moterų varžybose. Visgi, skeptikai teigia, kad to neužtenka ir kad lytį pakeitę vyrai vis tiek turi įgimtą pranašumą prieš moteris.

Panašu, kad taip galvoja ir pasaulio regbio federacija. Ji pareiškė, kad kurias naujas taisykles, kurios skirsis nuo IOC ir kurios užtikrins sąžiningą konkurenciją sporte, tuo pačiu nediskriminuojant translyčių atletų.

Regbyje kaip vienas iš pavyzdžių yra pateikiamas Kelly Morgan žaidimas. Ji gimė kaip Nicholas Garethas Morganas, paauglystėje žaidė regbį gana aukštu lygiu, bet po lyties pakeitimo paliko šį sportą. Neseniai K.Morgan nusprendė sugrįžti ir dabar varžosi su moterimis.

„Jaučiu kaltę, bet ką galiu padaryti? Neinu į aikštę tam, kad ką nors sužeisčiau. Aš tiesiog noriu žaisti regbį. Į ateitį žiūriu optimistiškai. Manau, kad svarbiausias yra pralaužti ledus ir eiti į viešumą. Tikiuosi, kad įkvėpsiu ir daugiau žmonių žaisti regbį ar užsiimti kitu sportu“, - sakė K.Morgan, suprantanti, kad gali turėti įgimtą pranašumą regbio aikštėje prieš moteris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton