Jaunasis kovotojas P.Mitkus: „Ringui reikia jaunimo, kuris užvaldys arenas – mes jau čia“ (2)

2020.02.29 13:54
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Paulius Mitkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

Paulius Mitkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

Viso interviu metu klubo „Tonusas“ 21-erių kovotojas Paulius Mitkus, atrodo, net nesijaudino. Tačiau jaudulys užvaldė tik išgirdus klausimą apie dešinį dilbį papuošusią tatuiruotę, kurią kovotojas pasidarė būdamas septyniolikos. „Samurajai visada yra ištikimi savo draugams. Kovoju už juos, su jais. Esu kovotojas“, – žvelgdamas į piešinį sportas.lt sakė P.Mitkus.

Dešimt metų prakaitą klube „Tonusas“ pas trenerį Tomą Šviažą liejantis kovotojas prisipažino, kad pradėjęs sportuoti net nesitikėjo, kad kelias nusities iki profesionalios karjeros ringe.

„Niekada negalvojau, kad dalyvausiu varžybose, niekada nesitikėjau, kad atstovausiu Lietuvai tarptautiniuose turnyruose, – kalbėjo P.Mitkus. – Sportuoti pradėjau, nes tai daryti skatino tėtis... Pats gal ne taip jau ir norėjau. Bet pabandžiau, patiko, likau“.

Vos po kelerių metų treniruočių treneris pasiūlė sudalyvauti Kudo turnyre.

„Tuomet nelabai tikėjau savo jėgomis, nes tikrai nebuvau pats pavyzdingiausias sportininkas, – nusišypsojo P.Mitkus. – Maniau, kad nuvažiuosiu ir pralaimėsiu – salėje nebuvau stipriausias. Bet išplėšiau pergalę. Tada mano mąstymas apie sportą pasikeitė“.

Vėliau sekė dar kelios Kudo kovos, o po gerų metų P.Mitkus žengė ir į kikbokso ringą.

„Man atrodė, kad tai yra kur kas aukštesnis lygis. Maniau, kad ten tai jau tikrai neturiu šansų, – pasakojo P.Mitkus. – Bet atvirojo ringo varžybose laimėjau kovą. Tuomet dar labiau užsispyriau. Patikėjau savimi. Prasidėjo kiek rimtesni turnyrai – S.W.A.T., Lietuvos kikbokso čempionatai. Galima sakyti, kad taip prasidėjo mano geriausi karjeros metai“.

Lietuvos garbę P.Mitkus gynė ir Budapešte vykusiame Pasaulio kikbokso taurės turnyre – vaikinas grįžo su sidabro medaliu ant krūtinės. „Tada supratau, kad tai yra mano profesionalaus kovotojo kelio pradžia“, – šyptelėjo P.Mitkus.

Paulius Mitkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

Paulius Mitkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

O dabar kovotojas drąsiai kalba norintis įrodyti, kad Lietuvos ringui reikia daugiau jaunimo. Pirmą kartą oficialiai apie tai jis pasisakė prieš kelias savaites Kaune vykusiame S.W.A.T. turnyre.

„Mes užaugome, manau, jau reikia naujų veidų – ne tik tų kovotojų, kuriuos ringe matome jau beveik dešimtmetį, – kalbėjo P.Mitkus. – Nesakau, kad tie patys veidai visuose turnyruose yra blogai, bet reikia naujų žmonių, reikia naujų sportininkų. Jaunimo trūko, tačiau dabar turime naujų kovotojų kartą, kuriems reikia ringo ir ringui reikia jų – Naglis Kanišauskas, Matas Pultaražinskas, Erikas Golubovskis – visi esame pasirengę įrodyti esantys verti būti KOK turnyrų dalimi. Pamatysite, jaunimas užvaldys arenas“.

Paulius Mitkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

Paulius Mitkus l Manto Stankevičiaus nuotr.

P.Mitkus teigė pats augo žavėdamasis Sergejaus Maslobojevo ir Remigijaus Morkevičiaus kovomis.

„Tai yra kovotojai, kurie sugebėjo tvirtai įrodyti esantys mūsų šalyje geriausi, o jų charakteriu, demonstruojamu ringe tiesiog būdavo neįmanoma nesižavėti. Kovotojo charakteris – būtent tai yra, kas mane labiausiai žavi ringe, – sakė P.Mitkus.

Kovo 14 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje P.Mitkus „KOK’84 World GP 2020 in Vilnius“ turnyro ringe susikaus su graiku Petros Vardakas. Su šiuo kovotoju prieš kelis metus yra kovęsis ir S.Maslobojevas. Tuomet kova baigėsi nokautu antrajame raunde.

„Stebėjau šią kovą gyvai ir draugams tada pasakiau „Pamatysite, aš kovosiu su šiuo kovotoju“... Ir ta diena visai netrukus ateis“, – nusišypsojo jaunasis kovotojas.

Daugiau apie P.Mitkų, jo planus bei karjeros viziją – išskirtiniame vaizdo siužete:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Baisu
2020-03-02 11:09:32
Dar vienas klounas, nesuprantantis kur esąs
Atsakyti
T
2020-03-02 20:33:17
Žmogus sportuoja, sportuoja tai kas jam patinka. Kas jums taip baisu? įšeikite į lauką, pakvepuoti gaivaus pavasario oro.