Šarūnas Jasikevičius | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Penktadienį Kauno „Žalgiris“ (11/15) pratęsė pergalingą žaidimą Eurolygoje, kai namuose po pratęsimo 105:97 (27:25, 26:19, 19:27, 19:20, 14:6) įveikė Milano „AX Armani“ (11/15) krepšininkus.

Rungtynes arenoje stebėjo mažiau nei 10 tūkst. žmonių, mažiausiai šiame sezone. Sirgalių skaičius nuo 15 tūkst. susitraukė dėl koronaviruso grėsmės.

Po rungtynių „Žalgirio“vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius kalbėjo apie didelę energiją, tačiau blogą gynybą, prarastą kantrybę ir sulūžusią derinių lentą.

„Noriu pasveikinti žaidėjus ir fanus su pergale. Tikrai smagu, kad nepaisant „to dalyko“ susirinko tiek daug žmonių. Ačiū jiems, kurie atėjo, mus palaikė ir kūrė superinę atmosferą. Rungtynės buvo panašios į mūsų treniruotes pastarosiomis dienomis – su gera energija ir visai be galvos. Iš mano pusės buvo tikėjimas, kad tos galvos kažkiek „prisišriubuos“, bet taip nebuvo. Puolime kažkiek užsivedę stengėmės, bet gynyboje mums buvo labai blogos rungtynės. Net puolime kai kuriose situacijose mes perskubėjome, neturėjome kantrybės, o blogiausia, kad nesugebėjome sureaguoti į pastabas per minučių pertraukėles ir pertrauką. Antra pusė irgi buvo labai bloga, nes prasileidome 47 taškus. Šiam sezono periodui svarbiausia vienas taškas, kuris yra aukso vertės ir tikiuosi, kad kažkiek nurimę, galėsime vėl kreipti dėmesį į detales ir gerinti žaidimą“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

– Planas buvo žaisti per priekį?

– Planas nebuvo absoliučiai žaisti per priekį. Net nežinau kaip tai galėjo būti, nes viskas buvo atvirkščiai. Turime komandą, kuri yra veteraniška, juos reikia varginti. Nebuvo planas žaisti statiškai.

– O tai, kad puolėjai surinko didžiąją dalį taškų – ką tai pasako apie komandą?

– Nes gynėjai judino kamuolį. Stengėmės tą daryti, stengėmės, kad jie vargtų ir būtų kuo daugiau veiksmo. Rodėsi, kad mes turime pranašumą su jaunatviškumu ir ištverme, bet reikia pripažinti, kad ir Milanas sužaidė labai geras rungtynes puolime. Mes kalbėjome prieš rungtynes, kad tiek Micovas, tiek Rodriguezas turi labai didžiulį puolimo potencialą. Laukėme kažkiek kitokių rungtynių, bet imame tašką, nors reikia dar gerinti žaidimą.

– Po dviejų nesėkmių po pratęsimų, „Žalgiris“ pagaliau jį laimėjo. Ar psichologiškai komanda tvirtėja?

– Mes tvirtėjame psichologiškai, apie tai šnekame daug laiko. Kai ateina pratęsimas, daug ką lemia pataikyti metimai ir pratęsimas yra daugiau ar mažiau niekieno rungtynės. Pabaigoje su savo gynybinėmis klaidomis pasidarėme taip, kad rungtynės galėjo pakrypti į bet kurią pusę, nors kiekviename kėlinyje turėjome kontrolę.

– N.Hayesas pataikė 3 iš 3 tritaškių. Kiek jam svarbu pataikyti pirmą metimą?

– Sunku pasakyti, jis tvirtas žmogus su savo nuomone ir atrodo, kad neturėtų būti svarbu, bet iš kitos pusės jis jaunas ir turėtų būti svarbu pataikyti pirmą metimą. Kad ir senam maloniau pataikyti pirmą metimą. Jaunimui tai dar labiau. Visą laiką jo žaidime trūko to pataikymo, o dabar jis pradeda pataikyti. N.Hayesas buvo svarbus tiek pradžioje, tiek pabaigoje, kai jie nusprendė jį dengti su Crawfordu.

– Antrame kėlinyje per minutės pertraukėlę nieko nebraižėte, tiesiog sušaukėte vyrukus pakalbėti. Kiek ji padėjo užkurti žaidėjus?

– Praradau savo lentą, kuria buvau labai patenkintas. Dabar braižau ant lentos, ant kurios parašyta Maskoliūno pavardė. Stengiuosi juos užkurti, bet ir jie turi užsikurti. Priėmėme gana rizikingą žingsnį duoti tiek laisvų dienų. Jie labai stengėsi ir norisi, kad jie išsivalytų galvas, bet vat... Galbūt ir jiems bus pamoka, kad Eurolygoje turi eiti ir duoti iškarto. Gerai, kad iškovojome pergalę, nors žaidimas susideda iš tų detalių, kurios buvo prastai vykdomos.

– Kaip praradote lentą?

– Nukrito ir sulūžo.

– Kiek ažiotažas dėl koronaviruso trikdė pasiruošimą?

– Nežinau, kaip tai trikdė žaidėjus, aš pats to neakcentavau. Negaliu atsakyti ką jie skaito, bet darbas tikrai buvo geras sugrįžus po laisvų darbų. Labai patiko Messinos žodžiai nusileidus, aš irgi taip pat mąstau kaip jis. Ir norisi rasti kažkokį aukso vidurį, nes tai yra problema, bet tų problemų yra ir dar didesnių. Aš priimu ramiai, bet kiekvienas žmogus gali labai nemaloniai nusiteikti, jeigu jo šeimoje yra tų problemų. Norisi rasti aukso vidurį tarp noro suprasti viską ir norėtųsi, kad nebūtų tos masinės psichozės. Ji yra kažkiek perdėta, bet pasiruošti reikia, privalu padaryti prevencijas ir manau, kad „Žalgiris“ šiuo klausimu bus aukštumoje. Jie pasakė, kad bus rungtynės su fanais ir tuo pačiu darome visus prevencinius būdus, kad kuo mažiau būtų žmonių iš to židinio. Reikia surasti tą aukso vidurį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jd
2020-02-29 10:39:27
Greiciau uzsilenkia sitas alchasas
Atsakyti
Nsns
2020-02-29 03:01:36
Būtų žiauriai gerai ateinančią savaitę 2 laimėti ir sauna zalgiriuka i viršų.Saunuoliai!!
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton