Akistata įvyko: S.Maslobojevas stojo į psichologinį mūšį su R.Mannartu (abiejų kovotojų interviu) specialiai Sportas.lt iš Amsterdamo (12)

2020.02.28 21:12
Titas Pacauskas
Sportas.lt
Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Šiuo metu geriausias Lietuvos kikboksininkas 32-ejų metų Sergejus Maslobojevas (31-5, 19 nokautų) jau šį šeštadienį Utrechte (Nyderlandai) antroje savo „Glory“ organizacijos kovoje susitiks su 26-erių metų Nyderlandų kovotoju Roeliu Mannaartu (25-2, 12 nokautų).

Penktadienį Amsterdame įsikūrusiame viešbutyje įvyko kovotojų svėrimai, kuriuose tiek S.Maslobojevas (92,7 kg), tiek R.Mannaartas (94,8 kg) neturėjo problemų pasiekiant svorio kategoriją iki 95 kg.

Jeigu S.Maslobojevas yra įpratęs kovoti būtent tokiame svoryje, tai R.Mannaartui bus pirmoji kova pussunkio svorio divizione. Iki šiol jis „Glory“ organizacijoje yra iškovojęs dvi pergales (nugalėjo čeką Danielį Skvorą (30-26 x 5) ir rusą Kirillą Kornilovą (29-28, 29-28, 30-27, 30-27, 30-27), bet abejas jas pasiekė sunkiasvorių kategorijoje. R.Mannaartui nuo 2018 m. priklausantis K-1 sunkiasvorių čempiono titulas taip pat iškovotas sunkiasvorių kategorijoje.

Pirmoje kovoje prieš D.Skvorą (103,6 kg), R.Mannaartas svėrė 103,1 kg, tuo tarpu prieš K.Kornilovą (117,2 kg) – 101,7 kg.

S.Maslobojevas „Glory“ debiutavo spalio 12 d. Tuomet Diuseldorfe (Vokietija) jis pasiuntė į nokdauną azerbaidžanietį Bahramą Rajabzadehą ir kovą laimėjo teisėjų sprendimu. Azerbaidžaniečiui tai buvo pirmas karjeros pralaimėjimas po 57 pergalių iš eilės. Įdomu tai, kad svėrimų metu prieš kovą su B.Rajabzadehu, S.Maslobojevo svoris taip pat siekė 92,7 kg. Neilgai trukus po šios kovos lietuvis nuvyko į WAKO pasaulio kikbokso čempionatą ir ten iškovojo aukso medalį.

S.Maslobojevas antrą kartą „Glory“ organizacijoje turėjo pasirodyti gruodžio 7-ą dieną Šendžene (Kinija) vykusiame „Glory 73“ renginyje, tačiau jo varžovu turėjęs būti gerai pažįstamas britas Fraseris Weightmanas negavo vizos ir kova buvo atšaukta.

Lietuvį ir olandą sieja tai, kad abu yra įveikę kroatą Antonio Plazibatą. S.Maslobojevas tai padarė 2018 m. gegužę „ONE FC“ organizacijoje, tuo tarpu R.Mannaartas – tų pačių metų kovą K-1 „World GP“ turnyre. Po šių dviejų pralaimėjimų atsitiesęs A.Plazibatas iškovojo keturias pergales, iš kurių tris – „Glory“ organizacijoje.

Po svėrimų S.Maslobojevas ir R.Mannaartas pasikalbėjo su „Sportas.lt“ žurnalistu apie būsimą kovą, svėrimų procedūrą, akistatą ir kitus su kova susijusius aspektus.

Sergejus Maslobojevas:

– Iki kovos liko šiek tiek daugiau nei para, o čia atskridę jau esate nuo trečiadienio. Kaip praleidote laiką?

– Adaptacija, poilsis po skrydžio. Turime vieną treniruotę per dieną, daug gulėjimo, ilsėjimosi. Dabar yra atsistatymo periodas. Pirmą dieną, kai atskridome, radau parduotuvę, kur galiu įsigyti ausines. Dalį kelio nuėjau kartu su treneriu, vėliau jis apsisuko, bet gavosi, kad aš pėsčiomis nuėjau apie 18 kilometrų. Net šiandien truputį skauda blauzdikaulį, bet tai yra gyvenimo smulkmenos, už tai nusipirkau ausines (juokiasi, – aut. past.).

Vakare darome po vieną treniruotę tam, kad palaikyti formą ir gerai išprakaituoti. Šiandien ryte pasisvėriau ir svarstyklės rodė 91,2 kg, o po pusryčių per svėrimus – 92,7 kg. Neviršijau net 93 kg. Svorį kaip visada pasidariau idealiai, viskas yra gerai. Prieš kovą visą laiką yra jauduliukas, reikia susitvarkyti su vidine būsena.

– Sprogstamos jėgos sapnai aplankė?

– Ne, bet prieš miegą visada bandau pamedituoti, įsijunkti muziką, viską įsivaizduoti, vizualizuoti, aprimti ir tiesiog ramiai praleisti laiką. Reikia apraminti centrinę nervinę sistemą, nes prieš varžybas ji yra šiek tiek sudirgusi. Net vakar treniruotę darėme, mušėme į letenas, bet jau pirmame raunde buvau įsitempęs, nes visa centrinė nervinė sistema yra ant įtampos ir nėra taip paprasta atsipalaiduoti.

– Jūsų varžovas šiandien svėrė beveik 95 kg, nors paskutinėse savo kovose sverdavo 102-103 kg. Koks yra skirtumas pereiti iš sunkaus svorio į pussunkį? Jūs turėsite čia pranašumą, kai šiame svoryje jau esate senbuvis?

– Jam galbūt bus paprasčiau, nes jis daug greičiau judės, bus daug ištvermingesnis ir jo smūgio jėga turėtų likti panaši. Man jokių pokyčių nėra, aš visą laiką šioje svorio kategorijoje, man nereikia mesti jokių kilogramų, jie automatiškai prižiūrint maistą išnyksta. Geriu daug vandens ir jaučiuosi labai gerai. Visa kita – technikos reikalas, kas laimės dėl taktikos, nes man atrodo, kad mūsų technika yra panaši. Galbūt aš labiau sprogstamas esu, jis galbūt labiau „technarius“.

– Jus su varžovu skiria 6 metai (32 ir 26). Kiek daro įtakos kovai toks amžiaus skirtumas būtent šiame amžiaus tarpsnyje?

– Duok Dieve man jo metus ir tokias galimybes, kokias aš dabar esu susikūręs aplink save. Pas mane galbūt yra daugiau patirties, nors jis taip pat kaip ir aš pradėjo šį sportą nuo 18 metų, bet jis pradėjo su profesionalia priežiūra ir su kryptingu darbu. Mano 3–4 metai buvo blaškymosi – tai sportavau, tai ne. Konkretaus kryptingo darbo vienoje sporto šakoje nebuvo, pamėgindavau tai MMA, tai boksą ar panašiai ir savęs ieškodavau. Mane visada žavėjo kovos menai, bet kryptingo darbo taip ir nebuvo. Man labai senai buvo pasakę – reikia išsirinkti vieną kelią ir daryti tą darbą, kurį esi išsirinkęs, o tada viskas ir gausis. Nes aš tada bandžiau po truputį visko, daug blaškiausi, o kai nusprendžiau vienu keliu eiti, tai atėjo tos galimybės ir augimas.

– Varžovui tai trečia kova „Glory“, o visos jos vyksta jo gimtojoje šalyje. Kiek įtakoja kovos planą tai, kad kovosite jo namuose, kur jis turės palaikymą ir galbūt su taškais šį kartą gali būti labai slidu...

– Taip, su taškais gali būti klaustukas, bet mane visą laiką patikdavo kovoti prieš publikos numylėtinius. Kai išeini ir tave nušvilpia bei nepalaiko, tai mane dar labiau užveda. Jeigu sako, kad negaliu, tai aš dar labiau noriu parodyti, kad galiu ir tai stumia į priekį. Man tai patinka, bet svarbiausia pačiam susitvarkyti su savo psichologija.

– Po svėrimų turėjote trumpą akistatą, per kurią jūs šypsojotės. Kaip manote, ar pavyko įlysti į galvą su ta šypsena?

– Mačiau, kad kai rodė apsisukti, jis norėjo tą daryti, bet jis atkreipė dėmesį, kad aš nesisuku ir jis nenorėjo pasiduoti. Tai vyko kelias sekundes, bet įtempta akių kova buvo ir man tai tikrai patiko. Aš visada degu noru, kad pagaliau sulaukėme kovos. Jis šiek tiek norėjo mane nugalėti visame tame, bet man atrodo, kad tuo metu stovėjome apylygiai.

– Ar daug galvojate apie varžovą šiame laukimo režime?

– Visada ateina tos mintys. Gali nekalbėti, bet galvoje būna milijonas minčių ir vyksta dialogas su savimi. Yra visokių minčių, bet stengiesi kuo mažiau skirti dėmesio varžovui ir rytojaus kovai, nes viską, ką esi pasiruošęs, jau turi ir naujo nieko neprigalvosi. Tiesiog reikia kuo mažiau stengtis apie tai galvoti, kad pailsėtų centrinė nervinė sistema ir visas kūnas. Net dabar pradėjau apie tai kalbėti, galvoti ir delnai pradėjo prakaituoti – čia įprastas dalykas. Dabar reikia kuo daugiau ramybės, skaniai pavalgyti ir išsimiegoti.

– Į svėrimus išėjote su Stasio Povilaičio daina „Švieski man vėl“. Jūsų viešbutyje svečiai net klausė, kas tai buvo per daina. Tikriausiai per išėjimą vėl naudosite šią dainą?

– Taip. Tai mano tėčio vienas mėgstamiausių atlikėjų ir šiaip ta daina man patinkanti ir įkvepianti gerai nuotaikai ir šventei, nes kiekviena kova ir diena turi būti kaip šventė.

Roelis Mannaartas:

– Kaip šiandien jaučiatės?

– Jaučiuosi gerai, svėrimų metu viskas praėjo gerai ir žiūrime į kovą.

– Ar sunku laukti kovos, kai iki jos liko maždaug 30 valandų?

– Apie kovą galvoju net miegodamas ir tai vyksta ne tik šiandien, bet jau 3-4 savaites – galvojame tik apie kovą, nes tai mūsų darbas.

– Dažnai galvojimas apie kažkokį darbą būna net sunkesnis už patį darbą. Ar sunku išlaikyti tik pozityvias mintis?

– Priklauso nuo to, kaip į tai žiūri – jeigu tai varo tau stresą, tai sunku, bet jeigu tu esi susitelkęs ir žinai ką darysi bei jautiesi savimi pasitikintis, tai duoda tau papildomos jėgos. Tu žinai ką darysi, kaip blokuosi smūgius ir visa kita – reikia galvoti apie gerus dalykus.

– Lyginant su praėjusios jūsų kovos „Glory“ organizacijoje svoriu, praradote apie 5-6 kilogramus. Tai įvyko natūraliai?

– Natūraliai. Paskutinė dalis buvo tiesiog šiek tiek mažiau valgyti, nueiti į sauną, tačiau nieko ypatingo ir man nereikėjo alinti organizmo. Tai natūralus mano svoris.

– Jūsų ankstesni varžovai buvo sunkesni ir lėtesni. Ar greitis gali būti didelis faktorius būsimoje kovoje?

– Nereikia žiūrėti tik į kovas, nes pats svarbiausias dalykas, kuriame tu progresuoji yra treniruotės. Jų metu aš sparinguojuosi prieš lengvesnius kovotojus nei sunkiasvoriai, sunkiai dirbu kiekvieną dieną ir tai man suteikia greičio.

– Lietuvoje kovotojai dažnai kalba apie tai, kad trūksta sparingo partnerių. Kokia situacija Olandijoje?

– Mes turime pakankamai sparingo partnerių. Iš esmės kikboksas prasidėjo Olandijoje, todėl turime daug sporto salių, galime daug kur nuvykti ir turėti skirtingus treniruočių partnerius.

– Tai trečia kova „Glory“ turnyre gimtojoje šalyje. Ar jaučiate skirtumą tarp kovojimo prie savų sirgalių ir svetimoje šalyje?

– Man nėra jokio skirtumo. Svarbiausia yra ringas ir tavo varžovas, nesvarbu kur tu esi ir kiek žmonių ateina pažiūrėti. Ringas visur yra toks pats. Draugai ir giminės man nedaro papildomo spaudimo, nors apskritai tai spaudimas yra privilegija.

– Ką galite pasakyti apie Sergejų?

– Jis stiprus kovotojas, mėgsta eiti pirmu numeriu. Matau keletą skylių jo kovojime, kurias bandysiu išnaudoti, bet apskritai manau, kad jis yra malonus vyrukas.

S.Maslobojevo ir R.Mannaarto dvikovą tiesiogiai galės stebėti „UFC Fight Pass“ vartotojai, o visą eigą sekti „Sportas.lt“ portale. „Super Fight Series“ kovų programa turėtų prasidėti šeštadienį nuo 20:00 val. Lietuvos laiku, o prieš lietuvio ir olando kovą įvyks dar keturios dvikovos. Tikėtina, kad S.Maslobojevas į ringą žengs maždaug 21:30 val.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

reikia VPN rusisko kad rodytu
2020-02-29 17:18:52
youtu.be/bdmqr4a6bL4
Atsakyti
transliacija
2020-02-29 16:59:04
Transliacija prasides 19 val. Lietuvos laiku:

fightnews.info/pryamaya-translyaciya-glory-75-petchponamrung-kiatmukao-sergey-adamchuk

Atsakyti
Ddd
2020-02-29 15:23:30
Lazybos rodo Sergejaus pranasuma jis favoritas sitoj kovoj nors tas turi glori dirza ,nu idomu cia bus
Atsakyti
Kindziulis
2020-02-29 11:59:14
Palaikom Sergeju gyvai:
livetv.sx/enx/eventinfo/916884_glory_75_utrecht/
Atsakyti
zil
2020-02-29 13:21:23
Kelinta h?
atsakymas
2020-02-29 13:50:51
nuo 18 val. Superfight turnyras prasideda su Seriogos kova, paskui nuo 21 val. Mach Bojec Ru rodys Glory75 titulines kovas LIVE.
turkas Plazibat'a susparde
2020-02-29 11:19:31
Turkas aukstesnis uz Serioga ir turkas labai dirba kojomis, kas yra ir Seriogos arkliukas. Vien del smugiu kojomis taskais pralose Plazibatas.
Atsakyti
Paprastas
2020-02-29 10:15:00
Čia tik dar vienas laiptelis link Glory viršūnės. Tiesiog nueik ir parodyk savo sunkų darbą. Žinau, kad esi profesionalas, bet neįsileisk nė vienos minties kad jis gali laimėti, nes taip nebus! To negali būti, nes už visus sunkius metus treniruočių tikrai pasieksi Glory titulą.
Atsakyti
turkas ar olandas ?
2020-02-29 10:13:57
nesuprantu koks cia olandas, cia gal turkas ?

Roel, Istanbul, Turkey | kabab
Atsakyti
Ddd
2020-02-29 01:17:20
Stiprus sitas varzovas bet manau kuvalda pavarys ,smagu matyt ji taip gerai nusiteikusi,saibas statysiu uz Sergeju
Atsakyti
Dzikas
2020-02-28 22:12:25
Man rodos nuo sito gali ir prasileist..
Atsakyti
gal transliuos sportas.lt
2020-02-28 21:46:43
gal galite online transliacija Sergejaus kovai sumastyti ???
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton