Duncanas Scottas ir Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

Duncanas Scottas ir Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

 Kinijos plaukimo žvaigždė 28-erių metų Yangas Sunas jau artimiausiomis dienomis turėtų išgirsti galutinį verdiktą iš sporto arbitražo teismo dėl skandalingo incidento, kai plaktuku buvo sudaužytas jo mėginys.

Anksčiau skelbta, kad sprendimas bus priimtas ne anksčiau nei sausio viduryje. Nuo to laiko jau praėjo pusantro mėnesio ir dabar tikimasi, jog verdiktas bus žinomas per keletą artimiausių dienų.

Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA), panašu, stovi Y.Suno pusėje ir netgi bandė jį išgelbėti nuo galimos diskvalifikacijos. Y.Suno teisininkai, kurie sulaukė palaikymo iš FINA, bandė protestuoti prieš tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) komandos nario Richardo Youngo dalyvavimą bylos svarstyme. R.Youngas anksčiau yra dirbęs su FINA, todėl Y.Suno teisininkai tikino, kad jam kils interesų konfliktas.

Visgi, Šveicarijos teismas Y.Suno teisininkų ieškinį atmetė. Jei jų ieškinys būtų buvęs patenkintas, tuomet R.Youngo įtraukimas į komandos sudėtį būtų pripažintas neteisėtu ir WADA techniškai nebūtų spėjusi pateikti apeliacijos dėl ankstesnio FINA sprendimo nediskvalifikuoti kino. Tokiu atveju sporto arbitražo teismas būtų galėjęs atmesti WADA apeliaciją be svarstymo ir palikti galioti ankstesnį FINA sprendimą.

Pastarosiomis dienomis užsienio žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie galimus įtarimus dar vienai sporto legendai – britui Mo Farah. BBC laidoje buvo iškelti klausimai apie M.Farah ryšius su skandalingu treneriu Alberto Salazaru, kuris ragino savo auklėtinius vartoti dopingą ir susilaukė 4 metų diskvalifikacijos. Dabar įtarimų sukėlė injekcijos, kurių M.Farah sulaukė prieš 2014 m. Londono maratoną.

M.Farah mėginys buvo paimtas praėjus 6 dienoms po gautų injekcijų. Jis nurodė vartotas medžiagas, tačiau pamiršo paminėti L-karnitiną. Negana to, dar 2015 m. apklausoje M.Farah tikino nenaudojęs L-karnitino, o praėjus kelioms minutėms jau pakeitė savo parodymus ir pripažinęs gavęs injekcijas. Sportininkams 6 valandų bėgyje draudžiama susileisti daugiau nei 50 mililitrų L-karnitino.

M.Farah aiškinasi, kad neteisingai suprato klausimą ir vėliau patikslino savo parodymus. L-karnitinas nėra draudžiamas, jei sportininkas neviršija leidžiamos normos. M.Farah su A.Salazaru išsiskyrė 2017 m., o pirmieji pranešimai apie galimai neleistiną trenerio elgesį pasklido dar 2015 m.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton