Šarūnas Jasikevičius | „Stop“ kadras

Šarūnas Jasikevičius | „Stop“ kadras

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje turėjo vykti įprasta spaudos konferencija, kurioje Šarūnas Jasikevičius kalbėtų apie penktadienio varžovą Milano „AX Armani“ ekipą, tačiau dėl padidėjusio dėmesio koronavirusui, prieš žurnalistus stojo ir „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas.

P.Motiejūnas užtikrino, kad rungtynių neplanuojama atšaukti bei taip pat neplanuojama žaisti prie tuščių tribūnų, tuo tarpu Š.Jasikevičius nenorėjo per daug plėstis ir pasilaikė savo nuomonę apie koronavirusą sau bei kalbėjo apie didžiulį „AX Armani“ potencialą.

„Nekalbėjome apie jokią ekstremalią situaciją ir galimybę nežaisti“, – spaudos konferenciją pradėjo Š.Jasikevičius. „Man nereikia nieko mąstyti, aš esu darbuotojas, krepšinio treneris ir daugiau jau apie oficialius dalykus kalbėjo Paulius. Situaciją reikia daugiau ar mažiau sekti, savo nuomonę apie ją turiu, bet pasilaikysiu ją sau. Reikia atsižvelgti į žmonių gerovę ir čia kalbos nėra, o aš čia esu tam, kad kalbėtume apie krepšinį. Jeigu jau P.Motiejūnas išeina į spaudos konferenciją, tai tikrai yra „užsuktas“ reikalas, bet tikrai negaliu kažką pasakyti apie ekstremalią situaciją“.

– Koks yra jūsų varžovas?

– Milanas yra viena talentingiausių komandų Eurolygoje. Kažkiek žaidžia į viršų ir apačią, bet taip žaidžia daugelis komandų. Jie yra talentingi, turi daug žaidėjų, kurie gali nuspręsti rungtynes. Mes turime žaisti savo krepšinį, koncentruotis į gynybą kaip numušti jų skaičius. Turime pasistengti tęsti tą gerą dinamiką.

– Kaip manote, kodėl „AX Armani“ dabar turi sudėtingą laikotarpį ir neiškovoja tų pergalių?

– Sunku pasakyti. Žiūrėjome daug rungtynių ir tikrai yra daug įspūdingų atkarpų. Puikiai sužaidė Barselonoje, taip pat daug rungtynių jie pradeda labai gerai. Visgi reikia koncentruotis į save ir galvoti kaip laimėti rungtynes.

– A.Gudaitis neatvyks į rungtynes Kaune. Bet kaip jo vaidmuo keičiasi nuo praėjusio sezono?

– Nemanau, kad galima lyginti jo rolę prie Messinos ar kitų trenerių. Jis yra centras, kuris priklausomas nuo įžaidėjų. Šiais metais yra Rodriguezas ir toks vaizdas, kad Gudaitis turėtų tikti prie „AX Armani“ turimų įžaidėjų, bet man sunku kalbėti apie kitas komandas, nes nežinau, kas vyksta viduje. Kiek suprantu, jis nelabai turėjo laiko įsivažiuoti, nes buvo traumuotas ir t.t. Gynėjus aplinkui jis turi tikrai gerus ir kūrybingus, bet galbūt jam reiktų tiesiog išgyti.

– Su Milanu pirmas rungtynes žaidėte sezono pradžioje. Kokie ryškėja Messinos kontūrai ir kaip jis pasikeitė grįžęs iš NBA?

– Sunku kažką kalbėti apie kitas komandas, bet jeigu lyginant su pirmomis rungtynėmis – pakeistos gynybos sistemos, prisitaikant prie modernių tendencijų, daugiau keičiasi ginamaisiais. Iš pirmų rungtynių sunku kažką pasiimti, nes tiek jie, tiek mes buvome pirmoje stadijoje. Tikimės, kad dabar žaidžiame žymiai geriau.

– Milano branduolys yra labai patyręs – Luisas Scola, Vladimiras Micovas, Sergio Rodriguezas. Ar bus dedamas akcentas ant jų agresyviai atakuoti gynyboje ir duoti jiems didžiulį fiziškumą bei nuvarginti?

– Kiekvienose rungtynėse yra toks akcentas, tai sisteminiai dalykai, kuriuos bandai įdiegti per kiekvieną treniruotę. Jie yra tokie patyrę žaidėjai, kad jeigu leisi jiems lengvai žaisti ir lengvai judėti po aikštelę, jie tikrai nubaus. Mes turime kreipti didžiulį dėmesį į juos ir varginti, bet kiekviena komanda tai daro ir jie puikiai su tuo susitvarko. Jie žino, kada pailsėti, kada įjungti aukštesnę pavarą, o mūsų darbas yra žaisti „Žalgirio“ krepšinį.

– Milano komanda labai priklausoma nuo S.Rodriguezo žaidimo. Kaip jis keičiasi bėgant metams ir kokie yra svarbiausi akcentai prieš jį?

– Jis yra žymiai stipresnis į dešinę ranką, labai stiprus su metimu. Visi daugiau mažiau bando daryti tuos pačius dalykus ir kai kuriems nepavyksta, kai kuriems pavyksta. Reikia kreipti dėmesį į visumą – tiek Micovas, tiek Scola turi gerus sezonus, Kalebas Tarczewski dėjo didelį žingsnį į priekį. Yra žaidėjų, kurie su kiekviena savaite žais geriau naujoje sistemoje. Tai komanda su didžiuliu potencialu ir mums reikia pradėti nuo gynybos.

– Ar visi „Žalgirio“ žaidėjai sveiki ir kaip rutuliojasi M.Grigonio situacija?

– Aš ne daktaras, sunku kažką spėlioti. Einame per savaites, jį visą laiką stumiame į priekį, bandome priartėti prie to tikslo, kad jis sugrįžtų į komandą, bet pasakyti kažkokią datą... Per daug spėliojimų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

As
2020-02-27 18:21:23
Zmones baikit kelt panika . Saugotis reik bet kam kelt panika. Lietuvoj nera dar viruso tik reik Italu sirgiu neisileist. Tada reik uzdaryt mokyklas darbovietes, akropolius. Suprantu arenoj kitas zmoniu kiekis bus bet. Uzteks vieno ar tarp 15k ar tarp 500zmoniu. Ir nustoki nest viska is parduotuviu! Kam tu silkiu 4-5 kilogramai , kam to vandens begales pakuociu, makaronu kruopu po 10-14 paku . Kaip beprociai jus
Atsakyti
egis
2020-02-27 18:28:34
Kaip ir teisingai viską pasakei, tik štai dėl to kiekio "Žalgirio" arenoj, o tai Siemense arenoj žaidžiant "Rytui" paskutines Europos taurės rungtynes su Stambulo klubu bus tik vienas, kitas B tribūnos rėksnys, čia atsirado proga tik eilinį kartą palot nekenčiantiem "Žalgirio".
"
Rj
2020-02-27 17:10:53
Ar is prancuzu paslidinejes neparsiveze kor...nors
Atsakyti
Jd
2020-02-27 16:34:25
Tokio alchaso joks virusas neims
Atsakyti
egis
2020-02-27 16:49:02
Štai tokį, kaip tu, tai virusas palaikytų saviškiu, tikrai nepultų, nes taippat, kaip pas virusą intelekto nerasta.
egis
2020-02-27 13:55:18
Užduot klubo treneriui ,ar žais dėl pavojaus žiūrovam ir žaidėjam užsikrėst koronavirusu, tai, tas pats, kaip užduot tokį patį klausimą betkuriam klubo žaidėjui, šį klausimą žurnalistam reikėtų užduot ne tik Š.Jasikevičiui, P.Motiejūnui, bet pagrinde tai Eurolygos vadovui Bartalomeu, ar nereikėtų nutraukt Eurolygos sezono. Koks skirtumas, jei "Žalgiris" šių rungtynių nežaistų, bet vėliau žaistų likusias, arba nežaistų savoj arenoj, bet žaistų išvykoj, tai to viruso "išvengtų" žaidėjai. Keistas tas žurnalistų ir kaikurių komentuojančių mąstymas, kad sužaidus "Žalgiriui" šias rungtynes būtent tuo momentu bus užkrėsti žiūrovai, o štai per sekančias rungtynes jau "nebus" užkrėsti.
Atsakyti