„Talentų kartos“ stovykla | Dominyko Kerevičiaus nuotr.

„Talentų kartos“ stovykla | Dominyko Kerevičiaus nuotr.

 Garsių trenerių desantas užsuko į trečiąją „Talentų kartos“ projekto stovyklą, kuri vyko Kėdainiuose. Kęstutis Kemzūra, Žydrūnas Urbonas, Gintautas Vileita, Rokas Kondratavičius ir kiti treneriai tris dienas vykusioje stovykloje dalinosi patirtimi su jaunaisiais krepšinio talentais iš visos Lietuvos.

„Aš dėkingas pirmiausiai už tai, kad buvau čia pakviestas, nes pačiam buvo įdomu su vaikinukais padirbėti. Labai gerai tokios stovyklos, nes tie metai labai greitai bėga ir kada jie bus šešiolikmečiai, rinktinės nariai, jie jau daug dalykų žinos. Jie supras aukštesnio meistriškumo niuansus, pagrindinius dalykus. Ateities rinktinės treneriams bus daug lengviau sukurti savo strategijas, nes to laiko nėra tiek daug paruošti rinktinę. Vienas svarbiausių šių stovyklų tikslų – auginti žaidėjus individualiai.

Pirmoje treniruotėje buvo neramu, jeigu atvirai, galvojau tokie jauni vaikinukai, vaikiški veidai, bet šiandien jie mane labai maloniai nustebino. Dirbome „high-low“ situacijose, padarė labai kokybiškai. Buvau lengvoje euforijoje. Labai geras treneris buvo Urbonas Žydrūnas, labai greitai įdiegė viską (šypsosi, red. pastaba). Juokai čia aišku, visa šlovė ir garbė vaikinukams, kurie susikaupę. Tokias degančias ir žvilgančias akis visada malonu matyti“, – teigė Lietuvos vaikinų U18 rinktinės vyr. treneris Žydrūnas Urbonas.

Ne pirmą kartą šioje stovykloje svečiavęsis Lietuvos vyrų rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra džiaugėsi ne tik galėjęs kažką duoti vaikinams, bet ir pats turėjo progą pasisemti patirties.

„Labai malonu vėl sudalyvauti šioje programoje. Ne pirmas mano kartas čia ir manau, kad tai yra šaunus federacijos projektas. Duoda naudos vaikinams, pačiam taip pat smagu kažką duoti, pamokinti. Vaikinai noriai ima tas visas žinias ir stengiasi. Ne viskas pavyksta, bet tai natūralu ir normalu. Jie jauni ir viskas dar jiems prieš akis. Noras didelis, begalinis, akys dega. Ko daugiau reikia. Sėkmės ir toliau vystant šį projektą“, – kalbėjo treneris Kęstutis Kemzūra.

Su merginomis stovyklos metu dirbo Gintautas Vileita ir Rokas Kondratavičius, o pastarasis teigė, kad tokie projektai ypač naudingi merginų krepšiniui.

„Labai smagu, kad turėjau galimybę padirbėti su merginomis. Skyrėme daug dėmesio kovai dėl atšokusių kamuolių, metimo technikai, kojų darbui, pozicinio ir greito puolimo situacijoms. Manau buvo informatyvios ir smagios treniruotės merginoms. Jos rodė didelį norą, aišku taisomų dalykų yra nemažai, bet aš manau, kad žiūrint į ateitį ir įvedant tam tikras korekcijas, šitos merginos gali labai stipriai eiti į priekį. Merginų noras – pasakiškas. Man dirbant su tokiu jaunimu yra malonu ir smagu. Tikiuosi, kad merginos su tokiomis treniruotėmis dės žingsnius į priekį ir stipriai tobulės“, – sakė Lietuvos U16 merginų rinktinės treneris Rokas Kondratavičius.

Projekto dalyviai po treniruočių dalyvavo viktorinose ir stiprinosi projekto draugo, prekybos centro „LIDL“, dovanomis – „Čempionų užkandžiais“.

Šio sezono metu dar bus surengtos stovyklos Raseiniuose ir Druskininkuose, o tradiciškai projektą vainikuos tarptautinis Ramūno Šiškausko vardo turnyras, kuris birželio 19-21 dienomis vyks Druskininkuose.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 17 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai