Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Berlyne (Vokietija) trečiadienį prasidėjo pasaulio dviračių treko čempionatas. Pirmoji diena labai svarbi buvo lietuvėms Miglei Marozaitei ir Simonai Krupeckaitei.

Moterų komandinio sprinto rungties kvalifikacijoje lietuvės distanciją įveikė per 33.060 sek., užėmė 9-ą vietą ir liko per žingsnį nuo atkrintamųjų varžybų. Visgi, M.Marozaitė ir S.Krupeckaitė įvykdė svarbiausią užduotį. Lietuvės aplenkė 10-oje vietoje likusią Naujosios Zelandijos porą – Olivią Podmore ir Natashą Hansen (33.184). Naujosios Zelandijos rinktinė olimpiniame reitinge kėsinosi aplenki lietuves ir išstumti mūsiškes iš išsvajotojo 8-uko, bet dabar jau aiškus, kad jos nepajėgs to padaryti. Zelandėms reikėjo aplenkti lietuves bent dviem vietomis pasaulio čempionate. Vilčių dar turėjo ir ukrainietės, joms reikėjo 5 vietomis aplenkti lietuves, bet jos finišavo tik 14-os.

Tarp pasaulio čempionato atkrintamųjų varžybų dalyvių pateko kanadietės Lauriane Genest ir Kelsey Mitchell (32.829), kurios olimpiniame reitinge tėra 15-os. Visgi, jų atsilikimas nuo lietuvių beveik 1600 taškų, o tokio deficito panaikinti neįmanoma.

Kvalifikacijos rezultatai | Organizatorių nuotr.

Kvalifikacijos rezultatai | Organizatorių nuotr.

Lietuvės olimpiniame reitinge užims 8-ą vietą, o būtent 8 geriausios ekipos patenka į 2020 m. Tokijo olimpiados komandinį sprintą. Negana to, aukšta vieta komandinio sprinto reitinge leis M.Marozaitei ir S.Krupeckaitei dalyvauti dar dvejose olimpinių žaidynių rungtyse – individualiame sprinte ir keirine.

M.Marozaitė ir S.Krupeckaitė Lietuvos olimpiečių skaičių Tokijuje padidins iki 23. S.Krupeckaitei tai bus jau penktos olimpinės žaidynės karjeroje. Ji debiutavo dar 2004 m. Atėnuose, vėliau dalyvavo 2008 m. Pekino, 2012 m. Londono ir 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadose. M.Marozaitė olimpinėse žaidynėse startuos pirmą kartą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų