Marija Šarapova | Scanpix nuotr.

Marija Šarapova | Scanpix nuotr.

 Penkių „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų nugalėtoja ir buvusi pirmoji pasaulio raketė Rusijos tenisininkė Marija Šarapova paskelbė apie karjeros pabaigą.

2016 m. dėl meldoniumo vartojimo 15 mėnesių be teniso turėjusi praleisti M.Šarapovą tokį sprendimą priėmė dėl išsiblaškymo po peties traumos. Kai 2017 m. ji sugrįžo į tenisą po diskvalifikacijos, ją nuolat kankino traumos ir ji WTA reitinge nukrito į žemiausią vietą nuo 2002 rugpjūčio – 373. Paskutiniuosiuose trijuose „Didžiojo kirčio“ serijos turnyruose ji pralaimėjo pirmuose etapuose.

32-ejų metų tenisininkė „Vogue and Vanity Fair“ portale išplatino laišką, kuriame kreipėsi į savo gerbėjus ir atsisveikino su šiuo žaidimu.

„Man tai yra nauja, todėl atleiskite man. Tenisai – sakau tau sudie.

Žiūrėdama atgal, suprantu, kad tenisas buvo mano kalnas. Mano kelias buvo pilnas duobių ir klystkelių, tačiau vaizdas iš viršūnės buvo neįtikėtinas.

Po 28 metų ir penkių „Didžiojo kirčio“ serijos titulų, esu pasiruošusi žengti į naują kalną ir konkuruoti kitokio tipo teritorijoje. Tas negailestingas pergalių vaikymąsis? Tai niekada nedings. Nesvarbu, kas laukia ateityje, tačiau tai darysiu su tuo pačiu nusiteikimu ir ta pačia darbo etika.

Kol kas yra keletas paprastų dalykų, kuriuos darysiu: ramybė su savo šeima. Ilgiuosi rytinio kavos puodelio, netikėtų atostogų. Taip pat ir mano naujo hobio – šokių!“.

Pasak M.Šarapovos, praėjusiais metais „US Open“ turnyre patirtas pralaimėjimas 1-6, 1-6 prieš Sereną Williams buvo galutinis signalas.

„Už uždarų durų, likus 30 minučių iki išėjimo į aikštelę, man teko suleisti nuskausminamuosius į petį, kad galėčiau žaisti. Peties trauma man nėra nieko naujo, o per laiką mano sausgyslės plyšo kaip styga. Turėjau keletą operacijų, vieną 2008 metais, o kitą – praėjusiais. Daugybę mėnesių praleidau reabilitacijoje“, – aiškino M.Šarapova.

M.Šarapova sužibėjo vos 17 metų, kai 2004-ais nugalėjo Sereną Williams ir tapo trečia jauniausia moterimi, laimėjusia Vimbldono vienetų titulą

M.Šarapova moterų sporte tapo viena iš labiausiai atpažinamų žmonių, o laimėjusi 36 titulus uždirbo daugiau nei 38 mln. JAV dolerių.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

ssdf
2020-02-27 09:23:48
Pagaliau kortuose nebesigirdės beklykaujančios rusės žvygavimų. aaaaaaa...aaaaaaaa
Atsakyti
CSKA
2020-02-26 20:01:55
Tikrasis teniso grozis. Cia jums ne dopingines seserys :)
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga