Rūta Meilutytė | AFP/Scanpix nuotr.

Danijoje tęsiasi Europos plaukimo trumpajame (25 m ilgio) baseine čempionatas. Šeštadienio vakarinėje sesijoje Lietuvą nudžiugino Rūta Meilutytė, kuri iškovojo įspūdingą pergalę 100 m plaukime kompleksiniu būdu.

Prieš 100 m plaukimo kompleksiniu būdu finalą favorite buvo laikoma pasaulio rekordininkė vengrė Katinka Hosszu, bet lietuvė sugebėjo ją aplenkti. Po plaukimo peteliške ir nugara lietuvė buvo 4-a, bet galingai plaukė krūtine ir išsiveržė į priekį. Plaukdama laisvu stiliumi R.Meilutytė išlaikė turėtą pranašumą ir pasiekė fantastišką pergalę.

Lietuvė finišavo per 57.68 sek. ir pasiekė ne tik čempionatų, bet ir Lietuvos rekordą. Antra liko K.Hosszu (57.96), o trečia - britė Siobhan-Marie O'Connor (58.26).

Po pergalės R.Meilutytė sušuko: „Myliu 100 m plaukimą kompleksiniu būdu!“, o K.Hosszu buvo nusivylusi: „Žinoma, esu nepatenkinta. Prastai plaukiau krūtine ir kai Rūta mane aplenkė, pradėjau daryti technikos klaidas.“

Kiek anksčiau pasaulio rekordininkė iš Lietuvos laimėjo pirmąjį 100 m krūtine pusfinalio plaukimą (1:05.13). Bendroje pusfinalių įskaitoje lietuvės laikas buvo 3-ias - geriausiai pusfinalyje pasirodė čempionatų rekordą pagerinusi rusė Julija Jefimova (1:03.27), o antrą rezultatą užfiksavo danė Rikke Moeller Pedersen (1:04.10).

Priminsime, kad Danijoje R.Meilutytė jau iškovojo ir sidabro medalį 50 m plaukime krūtine.

Dar kartą asmeninį rekordą 100 m plaukime nugara pagerino jaunasis Danas Rapšys. Europos jaunimo čempionas pirmajame pusfinalyje atplaukė 6-as ir užfiksavo 51.94 sek. rezultatą. Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė aukštą - 11-ą - vietą.

Vyrų 100 m plaukimo kompleksniu būdu pusfinalyje Mindaugas Sadauskas užtruko 54.45 sek., o Igoris Kozlovskis plaukė kiek lėčiau ir užfiksavo 54.89 sek. rezultatą. Abu lietuviai nepateko į finalą. M.Sadauskas bendroje įskaitoje pasidalino 15-16, o I.Kozlovskis - 19-20 vietas.

M.Sadauskas buvo iškovojęs vietą 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale, bet prieš startą pavėlavo pasirodyti kambaryje, kuriame plaukikų laukia teisėjai ir nebegalėjo dalyvauti finale.

Vakarinę sesiją pirmasis pradėjo Giedrius Titenis. Jis papildomame 50 m plaukime krūtine finišavo 26.91 sek., dar kartą pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pusfinalį. Deja, vėliau pusfinalyje lietuvis plaukė kiek lėčiau (27.03). Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 13-ą vietą ir nepateko į finalą.

11-18 „Žalgiris“ 17:00 „Šiauliai“
11-18 „Neptūnas“ 17:20 „Rytas“
11-18 „Lietkabelis“ 17:20 „Pieno žvaigždės“
11-18 „Nevėžis“ 18:15 „Dzūkija“
11-24 „Lietkabelis“ 17:00 „Neptūnas“
11-24 „Rytas“ 17:20 „Nevėžis“

11-20 Stambulo „Anadolu Efes“ 19:00 Tel Avivo „Maccabi“
11-20 Stambulo „Fenerbahce“ 20:00 Stambulo „Darussafaka“