Rūta Meilutytė | AFP/Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį Danijoje prasidėjo Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m ilgio) baseine. Jau pirmą dieną į kovą stojo visi 11 Lietuvos plaukikų.

Ketvirtadienį startavo ir Londono olimpinių žaidynių čempionė Rūta Meilutytė, kuri plaukė 50 m krūtine atrankoje. Lietuvė laimėjo savo atrankos plaukimą (29,94 sek.), o tarp visų dalyvių pasiekė antrą rezultatą ir pateko į pusfinalį. Pirmą vietą užėmė pasaulio rekordininkė rusė Julija Jefimova (29,47 sek.).

Fantastiškai 200 m plaukimo nugara atrankoje pasirodė jaunasis Danas Rapšys (1:53.08), daugiau nei nei 2 sekundėmis pagerinęs Vytautui Janušaičiui priklausiusį Lietuvos rekordą (1:55.28). Su ketvirtu rezultatu D.Rapšys pateko į vakare vyksiantį finalą!

Sėkmingai varžybas pradėjo du Lietuvos plaukikai. Vyrų 50 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje 16-ą vietą užėmė Mindaugas Sadauskas (22,09 sek.), o 19-as liko Simonas Bilis (22,14). Abu lietuviai pateko į vare vyksiantį pusfinalį. Pasirodymą atrankoje baigė jaunasis Jevgenijus Rogožinas (23,36 sek.). Jam atiteko priešpaskutinė, 58-a, vieta.

Savo asmeninį rekordą pagerino ir 200 m kompleksinio pirmą atrankos plaukimą laimėjo Igoris Kozlovskis (2:00.07). Deja, į finalinį dešimtuką jam patekti nepavyko. Bendroje įskaitoje Lietuvos plaukikas liko 26-as.

0,01 sek. savo asmeninį rekordą pagerino ir Ugnė Mažutaitytė (1:02.35), kuri 100 m plaukime nugara aplenkė 7 sportininkes ir užėmė 26-ą vietą.

100 m plaukimo peteliške atrankos nepavyko įveikti nei vienam Lietuvos atstovui. Deividas Margevičius (52,90 sek.) liko 29-as, o Tadas Duškinas (52,99) - 31-as.

Vietą pusfinalyje pelnė Giedrius Titenis, kuris 100 m krūtine atrankoje finišavo per 58,58 sek. ir pasiekė devintą rezultatą. I.Kozlovskis pasirodė kukliau (1:00.50) ir liko 43-as.

Jaunasis Povilas Strazdas tapo Lietuvos rekordo autoriumi. Lietuvis trečiajame 400 m laisvu stiliumi atrankos plaukime finišavo per 3 min. 47,95 sek. ir pagerino V.Janušaičiui priklausiusį Lietuvos rekordą (3:49.96). Iki Europos čempionato finalinio dešimtuko P.Strazdui pritrūko beveik 4 sekundžių. Galutinėje įskaitoje lietuvis liko 34-as.

Naują Lietuvos rekordą pasiekė ir šalies vyrų estafetė, kuri 4 po 50 m kompleksiniu būdu rungtį įveikė per 1 min. 38.81 sek. Užėmusi atrankoje septintą vietą Lietuvos rinktinė pelnė teisę dalyvauti finale.

Vakarinė programa ir pirmieji finaliniai plaukimai prasidės 17 valandą. Senojo žemyno čempionate dalyvauja 559 plaukikai iš 42 valstybių.