Kas laukia A lygos? (7)

2019.12.07 19:55
Aurimas Budraitis
A lyga logo | Organizatorių nuotr.

A lyga logo | Organizatorių nuotr.

Tvirtindami kito sezono aštuonių komandų A lygos turnyrą, LFF vadovai jau žinojo, kad „Palangos“ ir Klaipėdos „Atlanto“ jame nebus. Jiems dar paprasčiau buvo priimti šį sprendimą, nes ir patys A lygos klubai praktiškai vieningai pasisakė už aštuonių komandų formatą.

Kas žais?

Jei dėl penkių komandų ramu, tai kas užims tas likusias tris vietas, atsakymo galime laukti dar ilgai. „Džiugas“? „Banga“? „Vytis“? „Hegelmann“? O gal vis tik „Palanga“ arba „Atlantas“?

Nepaisant grėsmingo LFF išstojimo prieš kelias dienas, nepamirškime, kad toje spaudos konferencijoje nebuvo pateiktas nei vienas įrodymas. Kitaip tariant, kol kaltė neįrodė – nei tie neįvardinti penkiolika žaidėjų, nei klubai nėra kalti. Net jei visiems viskas aišku kaip ant delno, tačiau.. tai nėra įrodymas.

Vis tik, „Palangos“ prisikėlimas būtų tolygus rimtam fantastiniam filmui. Visų pirma, pagal nuostatus ši komanda iš A lygos iškrito, visų antra – jai licencijuotis būtų beveik neįmanoma, visų trečia – tai tikrai nėra tas klubas, dėl kurio kažkas rizikuotų kišti pinigus Sporto arbitražo teismui.

Su „Atlantu“ yra kiek kitaip. Klubo vadovas Vidas Adomaitis (gaila, kad nepavyko susisiekti) yra teisininkas ir visus šiuos dalykus išmano žymiai geriau nei visi komentatoriai kartu sudėjus. Įsivaizduokime, kad jis skundžia LFF sprendimą. Labai realu, kad skundas iki naujojo sezono pradžios nebūtų išnagrinėtas, o tai vėlgi reikštų nekaltumo prezumciją.

Klausimas vienas: ar V.Adomaitis, kuriam šiemet klubo išlaikymas kainavo nemažus pinigus, bus nusiteikęs lįsti į dar vieną avantiūrą, ar ne? Sporto arbitražo teismas kainuoja nepigiai, o net jį laimėjus, nėra jokių garantijų, kad „Atlantas“ būtų licencijuotas. Žaidėjai skundžiasi maždaug šešių mėnesių skolomis, o ir dėl jaunimo grupių klubas nėra susitaręs su niekuo.

Kitas kandidatas – „Džiugas“. Klubas kol kas yra „pinigų ieškojimo fazėje“. Patys suprantate, ką tai reiškia. Rasti žmonių, kurie nepagailėtų pinigų Lietuvos futbolui tikrai nėra daug. Tiesa, situaciją kiek lengvina telšiškio Anupro Mišeikio noras prisidėti prie gimtojo miesto komandos. „Belmonto“ savininkas kadaise pats žaidė Telšių „Masčio“ komandoje, o šiemet jau buvo „Džiugo“ rėmėjų“ sąraše.

Apie „Bangą“ kažkokių naujienų girdėti neteko, tad vadovaukimės tuo, ką girdėjome anksčiau – noro žaisti A lygoje yra, tačiau finansinė situacija nėra tokia užtikrinta, kad gargždiškiai pasakytų tvirtą taip.

Jeigu su aprašytais klubais situacija suprantama, tai „Vyčio“ ir „Hegelmann“ bandymai tapti A lygos klubais yra žymiai įdomesni.

Vilniaus „Vyčio“ vadovai jau ne vienus metus norėjo save išbandyti aukščiausiame šalies divizione, bet pritrūkdavo rezultatų ir, aišku, pinigų. Šiemet su šiuo klubu išvis įdomu. Kaip ir kodėl jis buvo pamirštas, pristatant norinčiuosius gauti A lygos licenciją? Neapleidžia nuojauta, kad trečioji sostinės komanda licencijavosi vėliau nei buvo išplatintas pranešimas.

„Hegelmann“ iš Kauno miesto komandos turėtų tapti Kauno rajono komanda. Jų pagrindinis rėmėjas savo verslą kuria Kauno rajone, be to šio rajono valdžia pakankamai nuolankiai žiūri į sportą ir pagal galimybes visada jam padeda. Jeigu reiktų spėti, tai iš visų ne top penketuko komandų, „Hegelmann“ išvysti kitų metų A lygoje yra didžiausi šansai.

 

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Buda
2019-12-17 09:21:17
Kas laukia.. kabantis b..ys laukia a lygos
Atsakyti
Kauno rajonas
2019-12-09 17:26:09
Ką reiškia, kad "Kauno rajono valdžia nuolankiai žiūri į sportą"? Tas NUOlankiai visai nereiškia PAlankiai. Jei žiūrėtų palankiai, tebegyvas būtų ir "Stumbras".
Atsakyti
kns
2019-12-10 09:06:38
neatskiri rajono nuo miesto ?
Henrikas
2019-12-08 12:45:25
Dėl manęs ir 6 tinka. Su banga
Atsakyti
1987
2019-12-08 11:57:11
Bus 8 komandos, aišku vėl su tam tikromis išlygomis.Apie sportinį interesą vėl teks pamiršti...jei Palanga vėl žais A lygoje, tai kodėl gi ne?savo laiku Spyris su kart iškrito iš Aa lygos ,bet iki šiol joje žaidžia.
Tat ne viskas taip gerai kaip norisi...
Atsakyti
o,
2019-12-08 12:48:54
sportinio intereso Lietuvos futbole seniai nebėra, jo vietoje atsirado licencijavimas. "Susitvarkai" popieriukus ir žaidi, gali būti iš niekur, svarbu popieriai. Nesvarbu kaip yra, svarbu kas parašoma ir pirmyn tada: statybos - lažybos.
Neis pirma lyga
2019-12-07 21:20:44
Bus 6 komandos su Hegelman.
Atsakyti