2020 – ųjų A lyga. Kas tie aštuoni? (4)

2019.11.07 13:04
Aurimas Budraitis
A lyga logo | Organizatorių nuotr.

A lyga logo | Organizatorių nuotr.

A lygos stipriausiųjų klubų atstovai bendrame A lygos, I lygos ir LFF Vykdomojo komiteto susirinkime nedvejodami kėlė rankas už tai, kad kitą sezoną lygoje liktų aštuoni klubai. Argumentas paprastas – su daugiau klubų lyga paprasčiausiai nepatemptų.

Galbūt, ir taip. Juk vien gerais norais sotus nebūsi. Tai, kad „Vilniaus Vytis“ ar Alytaus „Dainava“ norėtų žaisti stipriausiame šalies divizione, dar nereiškia, kad jie patemptų šią naštą. Lygiai taip pat neaišku, ar šią naštą patemps Telšių „Džiugas“, kurio vadovas Martynas Armalis jau ne kartą sakė, kad kol neturės garantijų dėl padidinto rėmimo, tol Žemaitijos sostinės klubo A lygoje nematysime.

Tai kas tie aštuoni klubai, kurie kitąmet varžysis A lygoje?

Dėl Marijampolės „Sūduvos“, Vilniaus „Žalgirio“, Vilniaus „Riterių“, „Kauno Žalgirio“ ir „Panevėžio“ klausimų nekyla. O kas toliau?

Klaipėdos „Atlantas“? Daugiau nei dešimtmetį futbolo visuomenė kartojo: „kol prie klubo bus V.Lekevičius, tol rėmėjai į „Atlantą“ neinvestuos. Tai teisybė – kol klubui vadovavo legendinis Vacys, rėmėjai į reprezentacinę komandą neplūdo.

Vis tik, Vacio nebėra, o situacija pernelyg nepasikeitė. Dėl to ir svarstomi įvairūs variantai, tarp kurių ir legendinio Vacio sugrįžimas į klubą.

Jei licencijavimo komitetas bus principingas, tai „Atlantas“ kitą sezoną licencijos negaus. Ne tik dėl finansinių dalykų. Klubas neturi vaikų grupių ir klausimas, ar spės su kažkuo susitarti, kad situacija pasikeistų.

Prognozė: Klubui licencijavime bus padarytos išimtys ir „Atlantas“ kitą sezoną vėl žais A lygoje.

Tikimybė (matyti A lygoje): 90 procentų.

 „Palanga“? Šis projektas keisčiausias ir mažiausiai nuspėjamas. Po to, kai jie pralaimėjo pirmas pereinamąsias rungtynes Gargždų „Bangai“, neabejotinai, padidėjo tikimybė, kad pagal sportinį principą šios komandos kito sezono A lygoje neturėtų likti.

Vis tik, žinant mūsų šalies virtuvę, variantų gali būti įvairiausių. Net jei palangiškiai neatsirevanšuos „Bangai“, nemažai šansų, kad jie lygoje liks dėl to, kad iš pirmos lygos tiesiog neatsiras komandų, kurios norėtų tapti patrankų mėsa A lygoje.

Prognozė: Ji labai priklauso nuo antrųjų pereinamųjų rungtynių baigties. Vis tik, jei „Palangos“ vadovai rodys bent menkiausią norą lygoje išlikti – komanda išliks.

Tikimybė (matyti A lygoje): 60 procentų.

„Džiugas“? Visame pasaulyje sportiniu principu iškovoję kelialapį į aukščiausią šalies divizioną klubai skaičiuoja, kiek papildomų pajamų uždirbs. Mūsų šalyje, deja, klubų vadovai priversti skaičiuoti, kiek papildomai išleis, jei pasirinks A lygą. „Džiugas“ – ne išimtis.

Telšių klubas buvo vienas tų, kurio vadovas ne kartą viešai yra pastebėjęs, kad pirmos lygos produktas yra netgi įdomesnis nei A lygos, o jo vadovaujamas klubas į stipriausią šalies divizioną eis tik tuo atveju, jei į jį prisijungs bent keturi šio sezono pirmos lygos klubai.

Prognozė: „Džiugui“ sunkiai seksis surinkti minimalų 300 tūkstančių biudžetą, todėl pirmos lygos čempionai prioritetą skirs pirmai lygai.

Tikimybė (matyti A lygoje): 40 procentų.

„Banga“? Gargždų reprezentacinio futbolo klubo direktorius Rimantas Mikalauskas ne kartą (turbūt, ir ne du) yra pabrėžęs, kad jo klubui aštuonių komandų A lyga yra neįdomi. Tiesa, „Banga“ ne kartą yra deklaravusi ir tai, kad į A lygą eitų tik tuo atveju, jei į ją patektų sportiniu principu.

Situacija tokia – jei „Palanga“ atsirevanšuoja prieš gargždiškius, išvysti „Bangą“ A lygoje tikimybė beveik nulinė. Jei laimi „Banga“ – įdomiau.

Prognozė: Gargždų „Banga“ praėjusiais metais vien iš rėmėjų surinko beveik 100 tūkstančių eurų. Tokie rodikliai būtų ne gėda ir daugeliui A lygos klubų. Tai reiškia, kad gargždiškius tenkina lyderių vaidmuo antrajame pagal stiprumą šalies divizione. Ar būtų geriau kovojant dėl šeštos vietos A lygoje? Galime tik paspėlioti.

Tikimybė (matyti A lygoje): 40 procentų. P.S.: pralaimėjus seriją „Palangai“, tikimybė sumažėtų iki 1 procento.

„Vilniaus Vytis“? Trečioji sostinės komanda ne kartą deklaravo norą kautis stipriausiųjų divizione. Atrodo, kad komandai pagaliau pavyko „apsitvarkyti“ finansus. Tačiau ar to apsitvarkymo užtektų A lygai?

Faktas, kad su esama sudėtimi „Vilniaus Vytis“ A lygoje konkurencingas nebūtų, o finansai išaugtų vien dėl didesnės LFF stadiono nuomos A lygos rungtynėms. Stiprinant komandą, biudžetas turėtų augti ne procentais, o kartais.

Prognozė: „Vilniaus Vyčio“ likimas labai stipriai priklauso nuo Telšių, Gargždų ir Klaipėdos klubų situacijos. Vis tik, bent šiandien bronzinių pirmos lygos laimėtojų šansai patekti į A lygą nėra tokie prasti.

Tikimybė: 40 procentų.

Kas dar? „Dainava“? „Nevėžis“? „Šiauliai“? „Vilnius“? Išvysti šias komandas jau kitais metais A lygoje tikimybė nedidelė, tačiau tikrai ne nulinė. Ypač ketvirtosios sostinės komandos. Juk naujojo sezono su septyniais klubas nepradėsi. Situacija paradoksali, tačiau surasti dešimt klubų A lygai būtų lengviau nei rasti aštuonis. Laukia vienas įdomesnių tarpsezonių. Labai realu, kad tas tarpsezonis bus įdomesnis nei visas 2019 – ųjų sezonas.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

vidma60
2019-11-09 10:16:31
Gal dar didesniam visos Europos juokui reikėjo palikti 3 komandas?
Atsakyti
nu
2019-11-08 10:18:13
kam dabar spėlioti, viskas susidėlios po naujų metų.
Atsakyti
Patriotas
2019-11-07 16:30:47
Jeigu kitame A lygos sezone zais 8 komandos,tai cia jau labai daug privardinta pretendentu.
Atsakyti
sofistas
2019-11-07 15:17:43
o kuo tau 2019 visas sezonas prastas buvo? Ir kova ir įvykių, o čia tik menkos koridoriaus intrigos. Niekam jos neįdomios (kas futbolą žiūri), tik jums pilkiems intrigantams jos gali būti įdomios, nes pagal koridoriaus principą čia viskas vyksta, Jei visos išvardintos komandos būtų stiprios ir galėtų konkuruoti, o ne tik užkuliuose kelti bangas, gal tada ir įdomiau būtų, bet ir tai tik tiems, kurie mėgsta per rakto skilutę žiūrėti ar pletkinti apie kitų apatinius (buvimą be jų)
Atsakyti