“Dzūkų tankų“ akcija prieš LFF futbolas.lt nuotr.

“Dzūkų tankų“ akcija prieš LFF futbolas.lt nuotr.

„Dzūkų tankai“ yra viena organizuočiausių, viena geriausių ir viena įdomiausių fanų grupių mūsų šalies futbole. Jie neslepia savo neapykantos Lietuvos futbolo federacijai ir tai demonstruoja kiekviename įmanomame žingsnyje (reikia pripažinti, kad dažnai argumentuotai). Laisva Lietuva – laisvi sprendimai. Ir kol tai neprasilenkia su įstatymu, demonstruok savo jausmus tiek, kiek širdis geidžia. Tačiau, kai demonstracijos prasilenkia su įstatymais – tada jau negerai.

Sugrįžkime į šio ketvirtadienio rungtynes, kai „Dzūkų tankai“ iškelė įspūdingo dydžio banerį „15:00 – laikas futbolui ar jūsų laidotuvėms? F*ck LFF“. Turbūt, net neverta diskutuoti, ar darbo dieną 15:00 valanda yra geras laikas? Ne, jis šūdinas.

„Dzūkų tankai“ dėl šio sprendimo mato tik vienus kaltus – LFF darbuotojus. Tačiau, ar šioje vietoje LFF tikrai kaltesnė už klubus, kurie žaidė? Ar šioje vietoje LFF tikrai kaltesnė už tą pačią „Dzūkų tankų“ mylimą „Dainavą“, kuriai kažkodėl nerūpėjo savi sirgaliai ir ji nieko nedarė, kad rungtynės įvyktų kitu laiku?

Pagal pirminį tvarkaraštį ši dvikova turėjo įvykti „normaliu“ laiku rugsėjo pradžioje. Tuomet „Žalgirio B“ keturi žaidėjai buvo iškviesti į jaunimo rinktines. LFF nuostatai sako, kad „Pakvietus į LFF sudaromas nacionalines futbolo rinktines iš vienos LFF I lygos pirmenybėse dalyvaujančios komandos tris ir daugiau žaidėjų, šios komandos (klubo) prašymu rungtynės gali būti atkeliamos arba nukeliamos“.

„Žalgiris“ pasinaudojo šiuo nuostatų punktu, kaip būtų pasinaudojęs bet kuris kitas klubas. Įskaitant ir „Dainavą“. Turbūt niekas neprieštaraus, kad šis punktas yra logiškas. Kita vertus, kodėl komanda turėtų žaisti be trijų (ar daugiau) savo žaidėjų, kurie deleguoti tos pačios LFF rinktinėms?

„Žalgirio“ klubas pasiūlė rungtynes perkelti į spalio 3 dienos vakarą. „Dainava“ sutiko. Dėl Vilniuje (Alytuje, beje, irgi. Juk draugiškos rungtynės su „Žalgiriu“ neįvyko ne šiaip sau) infrastruktūros tragiškumo rungtynės vakare nebegalėjo įvykti, todėl „Žalgiris“ rungtynes atkėlė į 15:00 valandą.

Ar „Dainava“ prieštaravo? Ne. Ar kur nors kreipėsi oficialiai? Ne. Kodėl? Teko girdėti, kad „Dainavos“ vadovai neoficialiuose pokalbiuose skundėsi, jog „Žalgiris“ priėmė sprendimą ir „Dainava“ jam negalėjo padaryti jokios įtakos. Be abejo, negalėjo, nes nieko nedarė. Ar būtų kas pasikeitę, jei būtų darę? Galime tik spėlioti. Tačiau tuomet klubas ir tuo pačiu sirgaliai galėtų drąsiai teigti, kad iš jų pusės buvo viskas, kas nuo jų priklausė, buvo padaryta. Dabar to nebuvo.

Kitas momentas. Dviem „Dzūkų tankams“ už chuliganizmą ir pirotechnikos naudojimą gresia bauda ir draudimas lankytis visuose sporto renginiuose. Ir tai sugalvojo tikrai ne LFF. Raportą surašė Lietuvos Respublikos pareigūnai. Galime trumpam sugrįžti į šio teksto pradžią, kur minima, jog „laisvai gali elgtis tol, kol tai neprasilenkia su įstatymu“. Net jei tie įstatymai netobuli ar net siaubingi, nori nenori, šalyje, kurioje gyvename, kurios rinktinę palaikome, mes privalome laikytis.

Kas toliau? LFF neabejotinai skirs klubui baudą. Kadangi tai toli gražu ne pirmas „malonus“ bendradarbiavimas tarp LFF ir „Dzūkų tankų“, tai tikėtina, kad ta bauda nebus tokia jau maža.

Ką iš šios istorijos turėtų pasimokyti LFF? Rengiant tvarkaraštį, pagaliau nebeorganizuoti pirmos lygos rungtynių tomis dienomis, kai vyksta U-21 ar U-19 atrankos, rungtynių. Tada nereiks nieko nukėlinėti ir viskas vyks pagal normalų grafiką.

Ar LFF turėtų kištis į dviejų klubų susitarimą, net jei rungtynių laikas prasilenkia su „sveiku protu“? Jei taip atsitiktų, tikėtina, kad nepatenkintų atsirastų dar daugiau.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Žalgirio riteris
2019-10-07 10:29:07
Aplamai organizuoto palaikymo nereikia, jeigu nesurenka bent 300 ultrų į tribūną. Nervina kai jie ten keliese vargsta bandydami kažką padainuoti ar kokį dūmelį paleidžia. Nesmagu normaliam žiūrovui, kai svetimos gėdos jausmas aplanko.
Atsakyti
Budraičiui
2019-10-07 00:05:46
Prieš debiliškus ar drakoniškus įstatymus laisvas privalu kovoti, o ne jų laikytis, jei esi laisvas žmogus, o ne vergas.
Atsakyti
Eksperte
2019-10-04 20:59:27
Kitaip tariant, iš tavo komentaro galima suprasti, kad "Žalgiris" LFF stadione gali žaisti kada tik nori? "Dainava" yra priklausoma nuo miesto, "Žalgiris" - nuo LFF.
Atsakyti
Ekspertas
2019-10-04 20:49:34
budraiti, blyn,, netrydaliok Jei nezinai, nerasyk nesamoniu. Dainavos stadiko infrastuktura yra gera, bet deja ne nuo pacio klubo priklauo ar gali zaist vakare. Padekokim uz tai miesto valdziai
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton